• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powiat krapkowicki  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Powiat prudnicki - powiat w Polsce (województwo opolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Prudnik.Górny Śląsk (łac. Silesia Superior, śl. Gůrny Ślůnsk, czes. Horní Slezsko, śl-niem. Oberschläsing, niem. Oberschlesien) – kraina historyczna położona na terenie Polski i Czech w dorzeczu górnej Odry oraz początkowego biegu Wisły, południowo-wschodnia część Śląska.

  Powiat krapkowicki – powiat w Polsce (województwo opolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Krapkowice.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  W skład powiatu wchodzą:

 • gminy miejsko-wiejskie: Gogolin, Krapkowice, Zdzieszowice
 • gminy wiejskie: Strzeleczki, Walce
 • miasta: Gogolin, Krapkowice, Zdzieszowice
 • Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Gmina Zdzieszowice – gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie opolskim.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Otmęt (niem. Ottmuth, czes. Otmút) - dzielnica miasta Krapkowice, do 1961 - samodzielna wieś na Śląsku Opolskim. W latach 1945-54 siedziba gminy Otmęt.
  Krępna (niem. Krempa) – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim, w gminie Zdzieszowice.
  Komorniki (dodatkowa nazwa w j. niem. Komornik) – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim, w gminie Strzeleczki.
  Żywocice (niem. Zywodczütz) – wieś w Polsce położona na Górnym Śląsku, w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim, w gminie Krapkowice.
  Gmina Krapkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim. Od 1950 położona jest w województwie opolskim.
  Gmina Gogolin – gmina miejsko-wiejska w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie opolskim. W 2010 roku dla niektórych miejscowości gminy ustalono dodatkowe nazwy w języku niemieckim.
  Zdzieszowice (niem. Deschowitz) – miasto na Górnym Śląsku, w woj. opolskim, w powiecie krapkowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zdzieszowice. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do starego woj. opolskiego. Na terenie miasta znajdują się Zakłady Koksownicze "Zdzieszowice" Sp. z o.o. największy i najnowocześniejszy producent koksu w Polsce i Europie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.