Powiat Mansfelder Land

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Powiat Mansfelder Land (niem. Landkreis Mansfelder Land) - był do 1 lipca 2007 powiatem w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Powiat Mansfelder Land został połączony z powiatem Sangerhausen w Mansfeld-Südharz.

Powiat Mansfeld-Südharz (niem. Landkreis Mansfeld-Südharz) - powiat w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Powstał 1 lipca 2007 z połączenia powiatów Sangerhausen i Mansfelder Land. Siedzibą powiatu jest Sangerhausen.Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.

Stolicą powiatu Mansfelder Land było Eisleben.

Miasta i gminy[ | edytuj kod]

  1. Mansfeld, miasto (8.841)

Wspólnoty administracyjne

Warto wiedzieć że... beta

Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.
Saksonia-Anhalt (niem. Sachsen-Anhalt, dolnoniem. Sassen-Anhalt) to kraj związkowy w Niemczech, ze stolicą w Magdeburgu.
Mansfeld, Lutherstadt Mansfeld – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, w powiecie Mansfeld-Südharz. Położone u stóp gór Harzu nad rzeką Wipper, ok. 10 km. na północny zachód od Eisleben. W mieście dorastał Marcin Luter.

Reklama