• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powerman 5000  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Mały Nicky (ang. Little Nicky) – amerykański film komediowy z gatunku fantasy z 2000 roku w reżyserii Stevena Brilla. Wyprodukowany przez New Line Cinema.

  Powerman 5000amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową, założona w 1991 roku. Zespół wydał dziesięć albumów, z których ich drugi zatytułowany Tonight the Stars Revolt! z 1999 roku był najlepiej sprzedawanym, jednocześnie znajdując się na 29. pozycji na liście Billboard 200. Wokalista i frontman zespołu – Spider One, jest młodszym bratem innego muzyka metalowego – Roba Zombie.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Staccato (wym. stakkato; wł. oderwany, oddzielony) jest techniką artykulacji w grze na instrumentach muzycznych, w której kolejne dźwięki są grane oddzielnie, ze skracaniem ich wartości.

  Styl zespołu[ | edytuj kod]

  Wokalista Spider One często podczas piosenek swój śpiew przeplata z mówieniem. Chris Slawecki z AllMusic zwracając uwagę na styl wokalny stwierdził, że „Spider nie śpiewa ani jednego tekstu, tylko wyszczekuje słowa z twardą dostawą staccato”. Teksty utworów zespołu są często campowe oraz odnoszą się do tematów science fiction, tych inspirowanych z magazynów pulpowych. W ich twórczości poruszane są tematy o bogach i potworach, globalnej zagładzie i przemocy wobec robotów, a także antykonsumpcjonizmie.

  Shadow the Hedgehog – gra z serii Sonic the Hedgehog wydana w 2005 roku na konsole PlayStation 2, GameCube, Xbox oraz PlayStation Network w 2013 roku.Tony Hawk’s Pro Skater 2 – komputerowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Neversoft i Treyarch oraz wydana w 2000 przez Activision. Jest to druga gra z serii Tony Hawk’s Pro Skater. Początkowo została wydana na PlayStation, z której potem przekonwertowano ją na platformy Nintendo 64, Dreamcast, Mac OS i komputery osobiste.

  Muzyka zespołu jest głównie utrzymana w stylistyce industrial metal. Jest napędzana grą na gitarze w technice staccato, przy wykorzystywaniu sampli elektronicznych. Styl ten został porównany do muzyki granej przez Roba Zombie, starszego brata Spidera One.

  Wczesny album zespołu Mega!! Radio Kung Fu prezentował inny styl grupy niż ten, z którego jest powszechnie znany; album zawiera elementy heavy metalu, hard rocka i funku. Album Transform kładł większy nacisk na melodię, zarazem odchodząc od skomputeryzowanych dźwięków z wcześniejszych albumów zespołu, zaś Destroy What You Enjoy zawiera punkrockowe brzmienia.

  Bóg lub bóstwo – istota nadprzyrodzona, której istnienie postuluje większość religii. Zajmuje się nim teologia i filozofia, gdzie jest ono uważane za zagadnienie metafizyczno-egzystencjalne. Ze względu na duże zróżnicowanie rozumienia tego pojęcia, trudno jest o jego jednoznaczną definicję (co dodatkowo utrudniają założenia teologiczne związane z tym zagadnieniem, pochodzące z poszczególnych religii). Jako najbardziej różniące się od siebie, należy wyodrębnić definicje używane przez religie politeistyczne i monoteistyczne, deizm, panteizm oraz panenteizm.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ewolucja (ang. Evolution) – amerykańska komedia fantastyczna w reżyserii Ivana Reitmana z roku 2001. W ramach jego kontynuacji powstał krótkotrwały serial animowany Alienators: Evolution Continues.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Freddy kontra Jason (tytuł oryg. Freddy vs. Jason) – amerykański filmowy horror typu slasher z 2003 roku. Crossover dwóch dreszczowców z lat osiemdziesiątych: Koszmaru z ulicy Wiązów (1984) oraz Piątku, trzynastego (1980).
  Rob Zombie, właśc. Robert Wolfgang Zombie, pierw. Robert Bartleh Cummings (ur. 12 stycznia 1966 w Haverhill) – amerykański wokalista heavymetalowy, reżyser, scenarzysta filmowy, pisarz i twórca komiksów. Brat przyrodni Spidera One, wokalisty zespołu Powerman 5000, mąż aktorki Sheri Moon.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Potwór, monstrum (łac. zły omen, cud) – samo słowo wywodzi się od "po tworzeniu" czyli ma to być istota "stworzona już po właściwym dziele stworzenia" – popularne określenie szerokiej grupy fikcyjnych stworzeń występujących w mitologii, legendach, wierzeniach ludowych oraz literaturze grozy. Stworzenia takie zwykle cechują się przerażającym wyglądem, a także prymitywnym, agresywnym zachowaniem, często utożsamianym z wcieleniem zła. Zbliżonym znaczeniowo terminem jest bestia, choć z założenia, wygląd "bestii" ma przywodzić na myśl istniejący organizm(y) (zwykle kręgowca – gada, ssaka, płaza, względnie rybę lub ptaka), podczas gdy "potwór" ma stanowić zupełnie nową jakość – istotę niepodobną do żadnego znanego ludzkości organizmu. Innym synonimem potwora, występującym zwłaszcza w fantastyce naukowej, jest mutant.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.826 sek.