• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Power Mac G4

  Przeczytaj także...
  Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.
  PowerPC G4 to określenie nadane przez Apple procesorom PowerPC czwartej generacji. Apple nadało tę nazwę różnym modelom mikroprocesorów dostarczanych przez Freescale Semiconductor, dawnej Motorola.

  Power Mac G4 – linia komputerów osobistych produkowanych przez firmę Apple. Zastosowano w nich procesory serii PowerPC G4 (PPC74xx).

  Pierwsze modele z procesorami taktowanymi zegarem o częstotliwości 400, 450 i 500 MHz weszły do sprzedaży 31 sierpnia 1999. Seria Power Mac G4 została wycofana z produkcji 9 czerwca 2004 roku, a ostatni model miał dwa procesory PowerPC 7455 taktowane zegarem 1,42 GHz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.724 sek.