• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Potok Droniowicki

  Przeczytaj także...
  Wesoła - dzielnica Lublińca znajdująca się w południowej części miasta. Na Wesołej znajduje się największy w Polsce Ośródek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących. Przez dzielnice przechodzi droga z Centrum miasta na Górę Ługową, droga ta jest łącznikiem lublinieckiego Śródmieścia z obwodnicą zachodnią miasta od strony południowej. Węzeł znajduje się między dzielnicą Wesoła a dzielnicą Kokotek. Niegdyś łącznik był częścią 11 Kołobrzeg - Bytom.Lubliniec (śl. Lublynec, łac. Lobin, niem. Lublinitz, Loben. pol. hist. Lublin Śląski) – miasto w województwie śląskim, siedziba powiatu lublinieckiego. Położone nad rzekami Lublinicą oraz Małą Panwią, historycznie na Górnym Śląsku. Główny ośrodek gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny i przemysłowy ziemi lublinieckiej oraz drugi co do wielkości (po Częstochowie) w północnej części województwa śląskiego. Jedno z najstarszych miast Śląska, główne miasto Równiny Opolskiej.
  Kopce – dzielnica Lublińca znajdująca się we wschodniej części miasta. Jest jedną z najbardziej uprzemysłowionych dzielnic Lublińca. Graniczy od strony zachodniej z osiedlem o umownej nazwie Zawiadukcie, od strony południowej z dzielnicą Droniowiczki.

  Potok Droniowicki - potok przepływający przez Lubliniec. Swoje źródła ma w południowo-wschodniej części dzielnicy Kopce, przepływa przez południową część w/w dzielnicy oraz przez dzielnice Droniowiczki i Wesoła. Uchodzi do Kanału Grunwaldzkiego w Parku Miejskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.