• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Postomino - gmina  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Wilkowice (kaszb. Wilkòjce, niem. Wilhelmine) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.Rusinowo (niem. Rützenhagen) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.

  Postomino (do 1954 gmina Nacmierz) – gmina wiejska w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie sławieńskim. Siedzibą gminy jest wieś Postomino.

  Miejsce w województwie (na 114 gmin): powierzchnia 43., ludność 56.

  Na terenie gminy znajduje się lądowisko Słupsk-Pałowo.

  Powiat słupski (kasz. Stôłpsczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Słupsk.Gmina wiejska − gmina, która na swoim terytorium nie zawiera miasta (co nie wyklucza możliwości istnienia siedziby gminy w sąsiadującym mieście - Wśród gmin mających siedzibę w mieście, gdzie równocześnie funkcjonuje gmina miejska są zarówno niewielkie gminy jak Obrzycko (woj. wielkopolskie), które jako miasto liczy 2239 mieszkańców a gmina wiejska 4387 , Stoczek Łukowski (lubelskie) 2701 (miasto) oraz 5126 (gmina wiejska) oraz Kowal (kujawsko-pomorskie) odpowiednio 3495 oraz 4020, jak i gminy zdecydowanie większe, np. Ełk (57471, 10578) , Włocławek (117 264, 6417) oraz Tarnów (114 168, 24113)).

  W 2013 r. wydatki budżetu gminy Postomino wynosiły 34,2 mln zł, a dochody budżetu 35,3 mln zł. Zadłużenie (dług publiczny) samorządu według danych na IV kwartał 2013 r. wynosiło 13,3 mln zł, co stanowiło 37,8% dochodów.

  Położenie[ | edytuj kod]

  Gmina jest położona w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w północno-wschodniej części powiatu sławieńskiego.

  Szlak Nadmorski – znakowany czerwony szlak turystyczny w województwach zachodniopomorskim i pomorskim, część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9.Powiat sławieński – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Sławno, pomimo że największym miastem powiatu jest Darłowo.

  Gmina stanowi 21,8% powierzchni powiatu.

  Sąsiednie gminy: Darłowo i Sławno (w powiecie sławieńskim), Kobylnica, Słupsk i Ustka (w powiecie (słupskim).

  W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie słupskim.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Gminę zamieszkuje 12,1% ludności powiatu.

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Postomino w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Postomino.png

  Postomino (kaszb. Postòminò, niem. Pustamin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino przy drodze wojewódzkiej nr 203. We wsi znajduje się kościół.Marszewo (kaszb.Marszéwò, niem.: Marsow) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim i gminie Postomino. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa słupskiego. Marszewo położone jest w odległości 2 km od miejscowości gminnej (Postomino), 20 km od Darłowa oraz 15 km od Ustki. Pod względem geograficznym miejscowość znajduje się w mezoregionie Wybrzeże Słowińskie na Pobrzeżu Koszalińskim.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wicko (niem. Vietzker See) - jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, położone w gminie Postomino, w powiecie sławieńskim, w województwie zachodniopomorskim, do 1998 słupskim. Dawna zatoka morska oddzielona od Bałtyku lesistą mierzeją. W okolicach jeziora znajduje się lotnisko.
  Gmina Darłowo – gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części powiatu sławieńskiego.
  Pieszcz – (niem.: Peest) wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.
  Czarna Buda (kaszb. Czôrnô Bùda) – mała osada w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino. Na południe od miejscowości przepływa rzeka Wieprza.
  Pieńkówko – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino.
  Gmina Kobylnica – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.068 sek.