• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Postacie z serialu Świat według Kiepskich  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Postacie z serialu Świat według Kiepskich – artykuł przedstawia bohaterów serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich.Renata Pałys-Wilkowska (ur. 12 października 1956 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna i filmowa, znana z roli Heleny Paździochowej w serialu komediowym Świat według Kiepskich.
  Warto wiedzieć że... beta

  Skierniewice – miasto na prawach powiatu, położone na Równinie Łowicko-Błońskiej, w połowie drogi między Warszawą a Łodzią, w województwie łódzkim. Miasto było stolicą województwa skierniewickiego w latach 1975–1998. Miasto położone jest w dorzeczu Wisły, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w południowej części Równiny Łowicko-Błońskiej. Były miastem duchownym.
  Świat według Kiepskich – telewizyjny serial komediowy (sitcom) w reżyserii Okiła Khamidowa, a następnie Patricka Yoki, produkowany przez ATM dla Telewizji Polsat, wymyślony w 1997 przez Aleksandra Sobiszewskiego, Janusza Sadzę, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę. Pierwsze 3 odcinki powstały zimą na przełomie 1998 i 1999 roku, premiera pierwszego z nich miała miejsce 16 marca 1999. Serial piętnuje wady takie jak lenistwo czy egoizm oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Obecnie jest drugim po telenoweli Klan najdłużej emitowanym polskim serialem. Zarówno premierowe odcinki jak i powtórki serialu gromadzą przed telewizorami 2,5-3 mln widzów.
  Mariola Rebeka Kiepska (ur. 6 czerwca 1986) – bohaterka polskiego komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. Córka Ferdka i Halinki Kiepskich i siostra Waldka. Ukończyła liceum.
  Bohdan Smoleń (ur. 9 czerwca 1947 w Bielsku) – polski aktor komediowy, artysta kabaretowy, członek słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" z Poznania, filantrop, założyciel "Fundacji Stworzenia Pana Smolenia". Przez 5 lat prowadził polonijny program Ludzie listy piszą w TVP Polonia.
  Halina Kiepska de domo Kopeć (ur. 2 października 1954) – postać fikcyjna z polskiego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich.
  Zuzanna Helska (ur. 7 sierpnia 1929 roku we Lwowie) – polska aktorka. W latach 1948-53 była adeptką w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. W latach 1953-54 występowała w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie, w latach 1954-67 w Teatrze Rozmaitości we Wrocławiu. W latach 1967-90 była aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu (powstałego w miejsce Teatru Rozmaitości).
  Joanna Kurowska, właśc. Katarzyna Kurowska (ur. 25 listopada 1964 w Gdyni) – polska aktorka, znana z roli Jagody w serialu telewizyjnym Czterdziestolatek 20 lat później (1993) i Jadzi Graczyk z komediowego serialu Graczykowie (1999-2002).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.