• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Possessed

  Przeczytaj także...
  Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.

  Possessed – amerykańska grupa muzyczna, powszechnie uznawana za prekursora death metalu. Powstała 1983 roku w El Sobrante w okolicach San Francisco w stanie Kalifornia w USA.

  W 2007 roku zespół wznowił działalność w odnowionym składzie. Pierwszy od 1993 roku występ formacji odbył się na festiwalu Wacken Open Air w Niemczech.

  Wacken Open Air – jeden z największych na świecie festiwali muzyki metalowej. Organizowany jest co roku od 1990 w miasteczku Wacken w Szlezwik-Holsztynie na północy Niemiec. W 2006 roku na występ 77 zespołów przyjechało ponad 62 000 osób.

  Muzycy[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Dyskografia[]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

  Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Possessed (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-08-04].
  2. POSSESSED To Reunite For This Year's WACKEN OPEN AIR Festival - Apr. 18, 2007 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2010-08-04].
  3. POSSESSED: New Lineup Unveiled - Feb. 15, 2011 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2011-02-15].

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalne forum Possessed (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.