• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Seul-Incheon  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Coyne Airways - brytyjskie linie lotnicze cargo z siedzibą w Londynie. Zostały założone w 1994 roku. W skład floty linii wchodzą cztery samoloty, obsługujące planowe loty do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Afganistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Główne bazy linii znajdują się na lotniskach: Londyn-Stansted, Kolonia-Bonn, Dubaj i Tbilisi.Lufthansa Cargo - linie lotnicze cargo, będące filią niemieckich, narodowych linii lotniczych Lufthansa. Główna baza i siedziba znajdują się we Frankfurcie. Linie posiadają własny kod ICAO (GEC), jednak IATA (LH) pozostaje wspólny ze spółką dominującą. Oferują międzynarodowe usługi logistyczne, przy pomocy swojej floty, jak również mają dostęp do powierzchni cargo w samolotach pasażerskich Lufthansy, Austrian Airlines i Jade Cargo International.

  Port lotniczy Seul-Incheon (ang.: Incheon International Airport, kor.: 인천국제공항, kod IATA: ICN, kod ICAO: RKSI) – główne międzynarodowe lotnisko Korei Południowej, położone na wyspie opodal miasta Incheon, 52 km na zachód od Seulu. Jest największym portem lotniczym kraju i jednym z najruchliwszych portów przesiadkowych Azji. W 2005 obsłużył około 30 mln pasażerów.

  StarFlyer – mała japońska linia lotnicza z siedzibą w Kitakyūshū. Obsługuje połączenia krajowe. Głównym węzłem jest nowy port lotniczy Kitakyūshū.Russian Sky Airlines – była rosyjska linia lotnicza z siedzibą w Moskwie. Linie obsługiwały połączenia transportowe rejsowe i czarterowe do Europy, na Bliski Wschód oraz na Daleki wschód. Linie przewoziły również VIP-ów.

  Port lotniczy Incheon przejął rolę międzynarodowego portu Korei Południowej od portu lotniczego Seul-Gimpo, z którym jest połączony specjalnie wybudowaną autostradą. Natomiast, port lotniczy Gimpo obecnie pełni rolę lotniska krajowego i czteroliniowego połączenia z portem lotniczym Tokio-Haneda w Japonii.

  Seul-Incheon posiada pole golfowe, spa, prywatne pokoje do spania, lodowisko, kasyno, ogrody (zadaszone), oraz Muzeum Kultury Korei.

  Delta Airlines – amerykańskie linie lotnicze, założone w 1929 roku w stanie Luizjana. (nazwa Delta pochodzi od delty Missisipi). Obecnie siedziba główna spółki znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Linie obsługują trasy ze Stanów Zjednoczonych do Europy, Azji, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Linia posiada również szeroką ofertę połączeń wewnętrznych w USA.Członek aliansu SkyTeam. Flota: 600 samolotów.Port lotniczy Tokio-Haneda (jap. 東京国際空港, Tōkyō Kokusai Kūkō) — lotnisko położone na sztucznej wyspie na wybrzeżu Zatoki Tokijskiej w dzielnicy Ōta, w stolicy Japonii - Tokio. W latach 2002-2007 było na czwartym miejscu na świecie pod względem ruchu pasażerskiego, a w 2008 wysunęło się na trzecią pozycję.

  Spis treści

 • 1 Charakterystyka
 • 2 Historia
 • 3 Etapy budowy
 • 3.1 Faza pierwsza
 • 3.2 Faza druga
 • 3.3 Faza trzecia
 • 3.4 Faza czwarta
 • 4 Linie lotnicze i połączenia
 • 4.1 Terminal A
 • 4.2 Terminal Główny
 • 4.3 Cargo
 • 5 Transport
 • 5.1 Kolej
 • 5.2 Samochodem
 • 5.3 Taksówki
 • 5.4 Prom
 • 6 Przypisy
 • Emirates Airline (Emirates) – linia lotnicza mająca siedzibę w Dubaju, ZEA. Jej głównym węzłem jest lotnisko w Dubaju.Uzbekistan Airways (uzb.: O‛zbekiston havo yo‛llari) – uzbeckie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Taszkencie. Głównym węzłem jest Port lotniczy Taszkent.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kod lotniska ICAO – powszechnie używana nazwa czteroliterowego tzw. wskaźnika lokalizacji (ang. Location Indicator), stanowiącego element dużego systemu adresowego używanego przez służby ruchu lotniczego, linie lotnicze itp. w tak zwanej stałej sieci łączności lotniczej (AFTN). Zostały one wprowadzone przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO).
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Malaysia Airlines – malezyjskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Sultan Abdul Aziz Shah. Obsługuje połączenia niemal z całym światem ze swojej bazy na lotnisku Kuala Lumpur International Airport, oraz oferuje bogatą sieć połączeń z Kota Kinabalu. Przewoźnik jest własnością rządu.
  AirBridgeCargo Airlines to rosyjskie linie lotnicze cargo z siedzibą i bazą główną znajdującymi się na moskiewskim porcie lotniczym Szeremietiewo. To jedne z największych linii lotniczych cargo w Rosji, mające sieć połączeń z Rosji do Azji i Europy. Obecnie jedna z ponad 20 spółek Volga-Dnepr Group, odpowiedzialna za towarowe rejsy planowe (ang. Scheduled Cargo Operations).
  Turystyka medyczna – turystyka połączona z leczeniem; rozumiana jest jako świadoma działalność człowieka, w której podróżny (turysta medyczny) ma na celu uzyskanie szeroko pojmowanej opieki zdrowotnej – zarówno we własnym kraju, jak i za granicą – polegającej przede wszystkim na zachowaniu (pozyskaniu) lepszego stanu zdrowia, i/lub estetycznego wyglądu własnego ciała, połączonego z wypoczynkiem, regeneracją sił fizycznych i psychicznych, zwiedzaniem atrakcji i walorów turystycznych oraz rozrywką.
  Shanghai Airlines (chiń.: 上海航空; pinyin: Shànghǎi Hángkōng) - chińskie linie lotnicze z siedzibą w Szanghaju. Obsługują wiele połączeń na różnych kontynentach. Głównymi hubami są Port lotniczy Szanghaj-Pudong i Szanghaj-Hongqiao.
  Etihad Airways - to narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Line zostały założone w 2003 roku i w zaledwie 9 lat zyskały miano najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w historii światowego lotnictwa. Linie lotnicze Etihad obsługują ponad 1000 przelotów każdego tygodnia i zapewniają przelot aż do 84 destynacji, w 52 krajach w Europie, Azji, Ameryce Północnej, Afryce, Australii.Głównym węzłem jest port lotniczy Abu Zabi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.