• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Owen Roberts

  Przeczytaj także...
  Delta Airlines – amerykańskie linie lotnicze, założone w 1929 roku w stanie Luizjana. (nazwa Delta pochodzi od delty Missisipi). Obecnie siedziba główna spółki znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Linie obsługują trasy ze Stanów Zjednoczonych do Europy, Azji, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Linia posiada również szeroką ofertę połączeń wewnętrznych w USA.Członek aliansu SkyTeam. Flota: 600 samolotów.US Airways, jedna z największych amerykańskich linii lotniczych, zarówno w USA jak i w świecie. Łączą ponad 150 państw. Korzystają m.in. z samolotów: Airbus, Boeing i Embraer. Linie należą do sojuszu Star Alliance.
  Kajmany – wyspy w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Obejmują 3 wyspy (Wielki Kajman, Cayman Brac i Mały Kajman) o łącznej powierzchni 259 km². Liczą 45 000 mieszkańców, z czego połowa żyje w stolicy. Terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Główne miasto - George Town. 90% żywności pochodzi z importu, a głównymi źródłami dochodu są turystyka oraz usługi finansowe.

  Port lotniczy Owen Roberts – największy port lotniczy Kajmanów, zlokalizowany na wyspie Wielki Kajman – w miejscowości George Town.

  Spirit Airlines - amerykańska tania linia lotnicza z siedzibą w Miramar, w stanie Floryda. Spirit jest linią łącząca wielkie i duże miasta Stanów ZjednoczonychLotnisko – obszar, na którym lądują, startują i kołują statki powietrzne (samoloty, śmigłowce, sterowce). Ich wyposażenie zróżnicowane jest w zależności od liczby odprawianych pasażerów i przeładowywanych towarów.

  Linie lotnicze i połączenia[]

 • Air Canada (Toronto-Pearson)
 • Air Jamaica (Kingston, Montego Bay)
 • American Airlines (Miami, New York JFK)
 • Atlantic Airlines de Honduras (La Ceiba)
 • British Airways (London-Heathrow, Nassau)
 • Cayman Airways (Cayman Brac, Chicago-O'Hare [sezonowe], Havana, Kingston, La Ceiba, Miami, Montego Bay, New York-JFK, Tampa, Washington-Dulles [seasonal])
 • Cayman Airways obsługiwane przez Cayman Airways Express (Cayman Brac, Little Cayman)
 • Continental Airlines (Houston-Intercontinental, Newark)
 • Delta Air Lines (Atlanta)
 • Northwest Airlines (Detroit, Minneapolis/St. Paul) [sezonowe]
 • Spirit Airlines (Fort Lauderdale) [sezonowe]
 • US Airways (Boston, Charlotte, Philadelphia)
 • Cayman Airways – kajmańskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w George Town, na Grand Cayman. Obsługują połączenia do krajów karaibskich i do USA. Głównym węzłem jest Port lotniczy Owen Roberts.Air Jamaica - jamajskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Kingston. Obsługuje połączenia do Stanów Zjednoczoncyh, Kanady i Kraraibów. Głównym hubem jest Port lotniczy Montego Bay i Port lotniczy Kingston-Norman Manley.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wielki Kajman (ang. Grand Cayman) - wyspa na Morzu Karaibskim, główna wyspa brytyjskiego terytorium Kajmanów. Współrzędne geograficzne: 19°20′N 81°13′W/19,333333 -81,216667. Najwyższe wzniesienie wyspy wznosi się na wysokość 24 m n.p.m. Jej powierzchnia wynosi 196 km².
  Continental Airlines – nieistniejące od 2010 r. amerykańskie linie lotnicze. Siedziba znajdowała się w Houston. Posiadały połączenia z wieloma krajami. Głównym węzłem był Port lotniczy Houston-George Bush, Newark i Port lotniczy Cleveland-Hopkins. Continental Airlines używała różnych wersji samolotów typu Boeing 737, 757, 767 i 777.
  Air Canada – kanadyjska narodowa linia lotnicza z siedzibą w Montrealu. Oferuje loty na trasach do 240 miast. Obecny skład floty liczy 325 samolotów. Powstała w 1937 roku jako część innej firmy, a w 1964 roku została narodową linią Kanady. Air Canada jest dziewiątą co do wielkości pasażerską linią lotniczą na świecie pod względem rozmiarów floty. W 2006 roku skorzystało z niej 34 mln pasażerów. Członek i jeden z założycieli sojuszu Star Alliance.
  Northwest Airlines - powstała w 1926 jako Northwest Airways amerykańska linia lotnicza z siedzibą w Eagan w stanie Minnesota. Zakończyła działalność w 2010 po połączeniu z Delta Air Lines. W tym czasie linia posiadała 126 Airbus A320/A319, 32 Airbus A330, 16 Boeing 747-400, 61 Boeing 757, 68 McDonnell Douglas DC-9 i 15 transportowych Boeing 747-200F.
  British Airways (kod linii IATA: BA, kod linii ICAO: BAW) – największe brytyjskie towarzystwo lotnicze. Należy również do największych towarzystw lotniczych świata.
  American Airlines – amerykańskie linie lotnicze, jedna z czterech nadal istniejących wielkich amerykańskich linii, założonych przed deregulacją branży w 1978 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Fort Worth w Teksasie. Firma powstała w 1930.
  George Town – stolica Kajmanów, brytyjskiego terytorium zamorskiego. Położona jest na wyspie Wielki Kajman. George Town to centrum finansowe Kajmanów. Ludność wynosi 20636 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.