• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Maun

  Przeczytaj także...
  Delta Okawango – największa w świecie delta śródlądowa rzeki Okawango, uchodzącej niegdyś do znajdującego się w północnej części obecnej Botswany jeziora Makgadikgadi. Jezioro to wyschło około 10 tysięcy lat temu i obecnie na jego miejscu znajduje się kotlina Kalahari, której ok. 15 000 km² nawadniane jest za pośrednictwem delty Okawango. Uchodząca do niej rzeka obecnie w końcowym swoim odcinku coraz bardziej zwalnia bieg, tworząc rozlewiska i podmokłe wyspy zarośnięte trawą i trzciną. W dalszej części bagniska stają się coraz mniej grząskie, aż przechodzą w stepowo-pustynny obszar Kalahari. Część wód z delty Okawango zasila jezioro Ngami.Botswana, Republika Botswany (ang. Republic of Botswana, tswana Lefatshe la Botswana) – państwo w południowej Afryce, bez dostępu do morza. Do 1966 Botswana była brytyjskim protektoratem pod nazwą Beczuana, dziś członek Unii Afrykańskiej. Graniczy z:
  Air Botswana – botswańskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Gaborone. Głównym węzłem jest port lotniczy Gaborone.

  Port lotniczy Maun – międzynarodowy port lotniczy położony 5 km od centrum Maun, w Botswanie. Port lotniczy znajduje się w pobliżu Delty Okawango, parków narodowych Chobe i Moremi.

  Maun – piąte co do wielkości miasto w Botswanie. W 2001 liczyło 43 776 mieszkańców. Stolica Dystryktu North West. W mieście znajduje się kampus Uniwersytetu Botswany.Park narodowy – forma ochrony przyrody występująca w większości państw świata; obszar powołany przez władzę szczebla krajowego celem ochrony występującej tam przyrody ożywionej (rzadziej np. cech krajobrazu, także kulturowego), na którym prawnie ograniczona jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej, osiedlania się itd., jednak obszar przynajmniej w pewnym zakresie jest udostępniony do zwiedzania.

  Linie lotnicze i połączenia[]

 • Air Botswana (Gaborone, Johannesburg)
 • Air Namibia (Windhuk)
 • Air Namibia - namibskie linie lotnicze z siedzibą w Windhuku. Obsługują połączenia po Afryce oraz do Europy. Głównym hubem jest Port lotniczy Windhuk.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.