• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Ilopango

  Przeczytaj także...
  Grupo TACA – grupa 5 linii lotniczych z Ameryki Środkowej. Jest największym przewoźnikiem lotniczym w tej części świata.Ilopango - miasto w środkowym Salwadorze, położone 10 km na wschód od stolicy kraju San Salvador, nad jeziorem Ilopango. Administracyjnie należy do departamentu San Salvador. Współrzędne geograficzne: 13°42′N 89°07′W/13,700000 -89,116667. Ludność: 30,8 tys. (1992). Miasto wchodzi w skład aglomeracji stołecznej.
  Lotnisko – obszar, na którym lądują, startują i kołują statki powietrzne (samoloty, śmigłowce, sterowce). Ich wyposażenie zróżnicowane jest w zależności od liczby odprawianych pasażerów i przeładowywanych towarów.

  Port lotniczy Ilopango – jeden z salwadorskich portów lotniczych, zlokalizowany w Ilopango, w aglomeracji stołecznej San Salvador. Do lat 1970. główny port lotniczy obsługujący stolicę kraju - został zastąpiony przez Aeropuerto Internacional de El Salvador. Obecnie obsługuje połączenia charterowe i samoloty wojskowe.

  Copa Airlines - panamskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Panamie. Obsługują połączenia do Ameryki Północnej i Południowej i na Karaiby. Głównym hubem jest Port lotniczy Panama-Tocumen.Iberia – hiszpańskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Madrycie. Obsługują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Australii. Głównym węzłem jest port lotniczy Madryt-Barajas i port lotniczy Barcelona-El Prat. Siedzibą linii jest Madryt, ponadto Iberia jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych również w Madrycie.

  W porcie lotniczym Ilopango znajduje się siedziba salwadorskiego urzędu lotnictwa cywilnego Autoridad de Aviación Civil.

  Grupo TACA – grupa 5 linii lotniczych z Ameryki Środkowej. Jest największym przewoźnikiem lotniczym w tej części świata.Salwador (El Salvador, Republika Salwadoru; República de El Salvador) – państwo w Ameryce Środkowej, leżące nad Oceanem Spokojnym ze stolicą San Salvador. Graniczy z Gwatemalą (203 km) i Hondurasem (342 km).

  Linie lotnicze i połączenia[]

 • Aviateca (Guatemala)
 • Lacsa (San José (CR))
 • TACA [Obecnie część Grupo TACA] (San Pedro Sula, Tegucigalpa, Guatemala, Los Angeles, New York, Miami)
 • Copa Airlines (Panama City, San Andres Island)
 • Iberia (Madrid, Miami, San José (CR), San Juan)
 • Sahsa (Tegucigalpa)
 • Port lotniczy Comalapa (oficjalna nazwa: Aeropuerto Internacional de El Salvador, potocznie określany również jako Aeropuerto Internacional de Comalapa; IATA: SAL, ICAO: MSLP) – główny salwadorski port lotniczy, położony na nadmorskiej nizinie w departemencie La Paz około 50 km na południe od stolicy kraju – San Salvador.San Salvador (hiszp. San Salvador – "Święty Zbawiciel") – stolica Salwadoru, położone w środkowej części kraju u stóp wulkanu San Salvador, około 35 km na północ od wybrzeża Oceanu Spokojnego. Miasto zamieszkuje 483,9 tys. (2000), a całą aglomerację - około 2,1 mln osób (2003).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.