• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Frankfurt

  Przeczytaj także...
  Kod lotniska ICAO – powszechnie używana nazwa czteroliterowego tzw. wskaźnika lokalizacji (ang. Location Indicator), stanowiącego element dużego systemu adresowego używanego przez służby ruchu lotniczego, linie lotnicze itp. w tak zwanej stałej sieci łączności lotniczej (AFTN). Zostały one wprowadzone przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO).Port lotniczy Burgas – międzynarodowe lotnisko położone 10 km na północny wschód od Burgas. Jest jednym z największych portów lotniczych Bułgarii. W 2006 obsłużył 1 816 329 pasażerów.
  Flughafen, Frankfurt-Flughafen – 15. dzielnica (Stadtteil) miasta Frankfurt nad Menem, w Niemczech, w kraju związkowym Hesja. Należy do okręgu administracyjnego Süd.
  Wnętrze dworca kolejowego w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem
  Terminal 2 na lotnisku we Frankfurcie nad Menem

  Port lotniczy Frankfurt (także znany jako port lotniczy Ren-Men, ang.: Frankfurt Airport, niem. : Rhein-Main-Flughafen lub Flughafen Frankfurt am Main, IATA: FRA, ICAO: EDDF) – największy port lotniczy w Niemczech, usytuowany we Frankfurcie nad Menem, w dzielnicy Flughafen. Właścicielem i operatorem zarządzającym portem jest spółka Fraport.

  Port lotniczy Warna – międzynarodowy port lotniczy położony 9 km na zachód od Warny. Jest jednym z największych portów lotniczych w Bułgarii. W 2006 obsłużył 1 533 384 pasażerów.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  W Europie port lotniczy zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby pasażerów (2008), drugie pod względem liczby operacji lotniczych (2005) i drugie pod względem liczby przeładowanych towarów (2005). Port zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem obsługiwanych połączeń międzynarodowych.

  Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.Lotnisko – obszar, na którym lądują, startują i kołują statki powietrzne (samoloty, śmigłowce, sterowce). Ich wyposażenie zróżnicowane jest w zależności od liczby odprawianych pasażerów i przeładowywanych towarów.

  Linie lotnicze i połączenia[]

  Terminal 1[]

  Hall A[]

  Hall B[]

  Hall C[]

  Terminal 2[]

  Hall D[]

  SEZONOWE:

  1. Bułgaria Burgas
  2. Bułgaria Warna

  Hall E[]

  Zobacz też[]

 • Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof
 • Port lotniczy Frankfurt-Hahn
 • Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna portu lotniczego Ren-Men we Frankfurcie nad Menem (niem. • ang.)
 • Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof (ang.: Frankfurt Airport long-distance station, po polsku Stacja pociągów dalekobieżnych portu lotniczego Frankfurt) jest dworcem kolejowym przeznaczonym dla pociągów dalekobieżnych ICE, ulokowanym przy porcie lotniczym Frankfurt, zbudowanym na linii trasie szybkiej kolei wiodącej z Frankfurtu do Kolonii (niem.: Neubaustrecke Köln-Rhein/Main, ang.: Cologne-Frankfurt high-speed rail line). Dworzec znajduje się naprzeciwko lotniska po drugiej stronie Autostrady A3 i jest połączony z terminalami portu przejściem nadziemnym.Kod lotniska IATA – trzyliterowy kod alfanumeryczny, służący do oznaczania portów lotniczych na całym świecie. Kody te nadawane są przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Kodowe oznaczenia ułatwiają organizację transportu lotniczego, m.in. przy przewozie bagaży pasażerów. Oznaczenie lotniska kodem IATA nie jest jednak unikatowe: spośród około 20 tysięcy kodów używanych przez lotniska powtarza się 323 z nich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Port lotniczy Frankfurt-Hahn (niem. Flughafen Frankfurt-Hahn, ang.: Frankfurt-Hahn Airport, IATA: HHN, ICAO: EDFH) – międzynarodowy przesiadkowy port lotniczy tanich linii lotniczych usytuowany niedaleko miast Kirchberg (Hunsrück) (10 km) i Simmern/Hunsrück (20 km) w Niemczech. Wbrew swojej nazwie, jest odległy o ponad 130 km (odległość drogowa) na zachód od Frankfurtu nad Menem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.