• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Ercan

  Przeczytaj także...
  Port lotniczy Gaziantep (IATA: GZT, ICAO: LTAJ) - międzynarodowy port lotniczy położony 20 km od Gaziantep, w Turcji.Nikozja (gr. Λευκωσία, Lefkosía, tur. Lefkoşa) – stolica Cypru, a także Cypru Północnego, zarazem jego największe miasto.
  Port lotniczy Ankara - międzynarodowy port lotniczy położony 28 km na północny wschód od Ankary. Jest jednym z największych portów lotniczych w Turcji. W 2006 obsłużył 4 720 291 pasażerów.

  Port lotniczy Ercan (IATA: ECN, ICAO: LCEN) – międzynarodowy port lotniczy położony 18 km na południowy wschód od Nikozji. Jest głównym portem lotniczym Cypru Północnego. Ze względu na położenie na tureckiej części wyspy, lotnisko jest obsługiwane wyłącznie przez tureckie linie, takie jak Turkish Airlines, Onur Air, Atlas Jet, czy Pegasus Airlines.

  Kod lotniska ICAO – powszechnie używana nazwa czteroliterowego tzw. wskaźnika lokalizacji (ang. Location Indicator), stanowiącego element dużego systemu adresowego używanego przez służby ruchu lotniczego, linie lotnicze itp. w tak zwanej stałej sieci łączności lotniczej (AFTN). Zostały one wprowadzone przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (International Civil Aviation Organization, ICAO).Port lotniczy Izmir (IATA: ADB, ICAO: LTBJ) - międzynarodowy port lotniczy położony 24 km na południe od centrum Izmiru. Jest jednym z największych portów lotniczych Turcji.

  Połączenia[]

 • Port_lotniczy_Stambuł-Atatürk - Turkish Airlines, Atlasjet, Onur Air
 • Port_lotniczy_Stambuł-Sabiha_Gökçen - Turkish Airlines, Pegasus Airlines
 • Port_lotniczy_Gaziantep - Pegasus Airlines
 • Port_lotniczy_Ankara - Turkish Airlines, Pegasus Airlines
 • Port lotniczy Izmir - Atlasjet
 • Port lotniczy Adana - Atlasjet, Pegasus, Bora Jet
 • Port lotniczy Antalya - Atlasjet, Pegasus
 • Port lotniczy Hatay - Pegasus
 • Linki zewnętrzne[]

 • Strona portu lotniczego. [dostęp 27 września 2016].
 • Port lotniczy Adana - międzynarodowy port lotniczy położony 3 km na zachód od Adany. Jest jednym z największych portów lotniczych w tym regionie Turcji.Port lotniczy Stambuł-Atatürk (tur. Atatürk Havalimanı) – największy międzynarodowy port lotniczy Turcji. Położony jest w europejskiej części państwa, 15 km na południowy wschód od centrum Stambułu. W 2005 obsłużył około 20 mln pasażerów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Türk Hava Yolları (ang. Turkish Airlines) – narodowe tureckie linie lotnicze, z siedzibą w Stambule. Oferuje połączenia z Europą, Bliskim Wschodem, Dalekim Wschodem, Ameryką Północną, Ameryką Południową i Afryką. Głównym portem jest port lotniczy Stambuł-Atatürk (IST w kodzie IATA).
  Port lotniczy Sabiha-Gökçen – port lotniczy położony 20 km na wschód od Stambułu. Jest drugim portem lotniczym obsługującym Stambuł (po Porcie lotniczym Atatürk). W 2006 obsłużył 2 916 454 pasażerów. Nazwa portu lotniczego pochodzi od imienia pierwszej tureckiej kobiety pilota – Sabihy Gökçen.
  Kod lotniska IATA – trzyliterowy kod alfanumeryczny, służący do oznaczania portów lotniczych na całym świecie. Kody te nadawane są przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Kodowe oznaczenia ułatwiają organizację transportu lotniczego, m.in. przy przewozie bagaży pasażerów. Oznaczenie lotniska kodem IATA nie jest jednak unikatowe: spośród około 20 tysięcy kodów używanych przez lotniska powtarza się 323 z nich.
  Port lotniczy Antalya - międzynarodowy port lotniczy położony 10 km na wschód od Antalya. Jest jednym z największych portów lotniczych w Turcji. W 2011 obsłużył 25 113 635 pasażerów.
  Cypr Północny, Turecka Republika Cypru Północnego (tur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) – oficjalnie część Republiki Cypryjskiej, de facto samozwańcze państwo zajmujące północną część wyspy Cypr zamieszkiwaną przez ludność turecką. Państwowość uznana jedynie przez Turcję, dzięki pomocy której Cypr Północny funkcjonuje politycznie i ekonomicznie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.