• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Denver  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Port lotniczy Chicago-O’Hare (ang.: O’Hare International Airport, kod IATA: ORD, kod ICAO: KORD) – międzynarodowy port lotniczy położony 27 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta, w stanie Illinois, w USA. Jest głównym węzłem linii lotniczych United Airlines. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego Edwarda „Butcha” O’Hare.Dyktatura wojskowa – system sprawowania władzy państwowej, w którym profesjonalni wojskowi łączą funkcje dowódcze z głównymi funkcjami w aparacie państwowym, rządzą opierając się na armii i z wykorzystaniem wojskowych metod działania.

  Port lotniczy Denver (IATA: DEN, ICAO: KDEN) – międzynarodowy port lotniczy położony na północny wschód od Denver, w Kolorado. W 2005 obsłużył ponad 43 mln pasażerów, natomiast w 2007 prawie 50 mln.

  Lotnisko znajduje się w północno-wschodniej części Denver, w stanie Kolorado, i jest obsługiwany przez miasto i hrabstwo Denver. Denver International Airport jest największym i najbardziej ruchliwym portem lotniczym w Stanach Zjednoczonych bez lotów bezpośrednich do i z Azji, choć lotnisko aktywnie poszukuje takich połączeń. DIA został wybrany najlepszym lotniskiem w Ameryce Północnej przez czytelników Business Traveler Magazine przez pięć lat z rzędu (2005-2009) i został nazwany „America’s Best Run Airport” przez Time w 2002 roku.

  AirTran Airways – amerykańska tania linia lotnicza z siedzibą w Orlando na Florydzie. Głównym węzłem jest Port lotniczy Atlanta - Hartsfield-Jackson.Nowy porządek świata (łac. Novus Ordo Mundi, ang. New World Order, skrótowo: NPŚ, NWO (z ang.)) – termin wykorzystywany do opisu istotnej zmiany w międzynarodowej polityce polegającej na przemianach, jakie miało wprowadzić wdrożenie czternastu punktów Wilsona, utworzenie Ligi Narodów czy ONZ, a także w stosunku do układu sił politycznych na świecie, który ukształtował się w latach 50. XX wieku.

  Denver International Airport jest głównym węzłem taniego przewoźnika Frontier Airlines i podmiejskigo Great Lakes Airlines. Jest również drugim co do wielkości węzłem United Airlines (po Chicago O’Hare International Airport). Po fuzji United z Continental Airlines, lotnisko będzie czwartym co do wielkości węzłem United po Houston, Chicago i Newark. Lotnisko jest także miastem-fokus dla Southwest Airlines. Od rozpoczęcia działalności w Denver w styczniu 2006 r. Southwest otworzył 40 połączeń, co czyni Denver jego najszybciej rozwijającym się rynkiem.

  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.ISO 14001 – jeden ze standardów ISO, stosowany w zarządzaniu środowiskowym. Konkretnie jest to norma zarządzania środowiskowego.

  Denver International Airport jako jedyne lotnisko w Stanach Zjednoczonych, został zaprojektowany i wdrożony certyfikat ISO 14001 system zarządzania środowiskowego, który obejmuje cały port lotniczy.

  Spis treści

 • 1 Geografia
 • 2 Historia
 • 3 Linie lotnicze i połączenia
 • 3.1 Hall A
 • 3.2 Hall B
 • 3.3 Hall C
 • 4 Transport
 • 5 Teorie spiskowe i kontrowersje
 • 6 Przypisy
 • Delta Airlines – amerykańskie linie lotnicze, założone w 1929 roku w stanie Luizjana. (nazwa Delta pochodzi od delty Missisipi). Obecnie siedziba główna spółki znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Linie obsługują trasy ze Stanów Zjednoczonych do Europy, Azji, na Bliski Wschód, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Linia posiada również szeroką ofertę połączeń wewnętrznych w USA.Członek aliansu SkyTeam. Flota: 600 samolotów.Teoria spiskowa – Stojące w opozycji do oficjalnie uznanej wersji, wyjaśnienie zaistniałego faktu, rodzące się z przeświadczenia o istniejącym spisku, którego celem jest zatajenie prawdy przed opinią publiczną.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Manhattan – najmniejsza, a zarazem najgęściej zaludniona dzielnica (ang. borough) Nowego Jorku, położona na wyspie o tej samej nazwie. Ponadto hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork, w którego skład poza samą wyspą Manhattan wchodzi kilka mniejszych wysepek: Roosevelt Island, Randall’s Island, Wards Island, Governors Island, Liberty Island, Ellis Island, Mill Rock oraz U Thant Island. Do hrabstwa należy również Marble Hill, jedyna część położona bezpośrednio na stałym lądzie.
  Język nawaho (nazwa własna: Diné bizaad) – język z południowej gałęzi języków atapaskańskich, używany przez ponad 100 tysięcy Nawahów, głównie w amerykańskich stanach Arizona, Nowy Meksyk, Utah i Kolorado.
  Frontier Airlines – amerykańska tania linia lotnicza z siedzibą w Denver, w stanie Kolorado. Obsługuje połączenia krajowe, do Meksyku oraz do Kanady. Głównym hubem jest Port lotniczy Denver.
  Aeroméxico (kod linii IATA: AM, kod linii ICAO: AMX) – meksykańskie linie lotnicze z siedzibą w stolicy tego kraju. Członek sojuszu SkyTeam.
  Southwest Airlines – amerykańska tania linia lotnicza z siedzibą w Dallas, w Teksasie. Jest największą linią lotniczą na świecie pod względem przewiezionych pasażerów na lotach krajowych. Głównym hubem jest Port lotniczy Las Vegas-McCarran. Obsługuje przede wszystkim połączenia krajowe w Stanach Zjednoczonych.
  ExpressJet Airlines – amerykańska regionalna linia lotnicza z siedzibą w Atlanta, w stanie Georgia. Należy do SkyWest, które odkupiły je od linii lotniczych Continental Airlines. Linia operuje pod markami United Express (na rzecz United Airlines) i Delta Connection (Delta Air Lines). Jest jedną z największych regionalnych linii lotniczych.
  Atlantic Southeast Airlines – amerykańska linia lotnicza z siedzibą w Atlancie, w stanie Georgia. Głównym węzłem jest Port lotniczy Atlanta - Hartsfield-Jackson. Przewoźnik jest członkiem międzynarodowego sojuszu lotniczego SkyTeam, do którego należą również m.in. Air France, Alitalia czy Aerofłot

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.