• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Port lotniczy Ōsaka

  Przeczytaj także...
  Osaka (jap. 大阪市, Ōsaka-shi) - trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki (Kansai) nad zatoką Osaka na styku Morza Wewnętrznego i Oceanu Spokojnego, u ujścia rzeki Yodo. Jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez około 18 mln osób.Prefektura - jednostka administracyjna podstawowego podziału administracyjnego w Japonii, Czadzie (1960-1999), Grecji (tzw. nomos), Rwandzie i Republice Środkowoafrykańskiej. W starożytności była to jednostka podziału terytorialnego w cesarstwie rzymskim (zob. prefektura (starożytność)). W Kościele katolickim prefekturą apostolską nazywa się część Ludu Bożego, która z racji szczególnych okoliczności nie została jeszcze ukonstytuowana jako diecezja.
  Region Kansai (jap. 関西地方, Kansai-chihō), inaczej: region Kinki (jap. 近畿地方, Kinki-chihō) - region w środkowo-zachodniej części wyspy Honsiu w Japonii, obejmujący prefektury: Nara, Wakayama, Mie, Kioto, Osaka, Hyōgo i Shiga.

  Międzynarodowy Port Lotniczy Ōsaka (jap. 大阪国際空港 Ōsaka Kokusai Kūkō) – port lotniczy położony niedaleko Ōsaki, w Japonii. Główny port lotniczy regionu Kinki pod względem ruchu krajowego (wbrew nazwie). Często nazywany Portem Lotniczym (Lotniskiem) Itami dlatego, że większość jego obszaru znajduje się w mieście Itami w prefekturze Hyōgo. Terminal położony jest jednak w mieście Toyonaka w prefekturze Ōsaka. Jedyna droga od strony Itami prowadzi przez długi tunel pod pasem startowym.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Prefektura Hyōgo (jap. 兵庫県, Hyōgo-ken) część regionu Kinki (Kansai) na wyspie Honsiu w Japonii ze stolicą w mieście Kobe.

  Linie lotnicze i połączenia[]

  Terminal Północny[]

 • Japan Airlines (Akita, Amami-Oshima, Aomori, Asahikawa, Fukuoka, Fukushima, Hakodate, Hanamaki, Kagoshima, Misawa, Miyazaki, Nagasaki, Niigata, Okinawa, Ōzora, Sapporo-Chitose, Tokio-Haneda, Tokio-Narita)
 • J-Air (Fukushima, Hanamaki, Sapporo-Chitose, Tokio-Narita, Yamagata)
 • JAL Express (Kumamoto, Matsuyama, Oita, Sendai)
 • Japan Air Commuter (Izumo, Matsumoto, Matsuyama)
 • Japan Transocean Air (Ishigaki)
 • Terminal Południowy[]

 • All Nippon Airways (Fukuoka, Iwami, Kagoshima, Kochi, Kumamoto, Matsuyama, Miyazaki, Nagasaki, Niigata, Oita, Okinawa, Saga, Sapporo-Chitose, Sendai, Tokio-Haneda, Tokio-Narita)
 • Ibex Airlines (Fukushima, Matsuyama, Oita, Sendai, Tokio-Narita)
 • Japan Air Commuter - japońska linia lotnicza z siedzibą w Kagoshima, na wyspie Kiusiu. Główną bazą jest Port lotniczy Kagoshima.Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Terminal pasażerski – budynek lub zespół budynków, będących wydzieloną częścią portu lotniczego lub morskiego przeznaczoną do obsługi ruchu pasażerskiego i świadczącą usługi na rzecz przybywających i opuszczających port pasażerów.
  Japan Transocean Air – japońska linia lotnicza z siedzibą w Naha na Okinawie. Należy od linii lotniczych Japan Airlines. Obsługuje połączenia krajowe. Głównym węzłem jest Port lotniczy Naha.
  All Nippon Airways – japońskie linie lotnicze z siedzibą w Tokio. Są największą linią lotniczą w Japonii (od bankructwa Japan Airlines w 2010). Obsługują połączenia z Azją, Europą, Ameryką Północną i Oceanią. Głównym węzłem jest Port lotniczy Tokio-Narita. W dniu 29 marca 2013 roku linie All Nippon Airways otrzymały status przewoźnika 5-gwiazdkowego w rankingu Skytrax.
  Prefektura Osaka (jap. 大阪府, Ōsaka-fu) prefektura znajdująca się w regionie Kinki (Kansai) w Japonii. Jej stolicą jest miasto Osaka.
  Ibex Airlines – japońska linia lotnicza z siedzibą w Tokio. Obsługuje połączenia krajowe z Tokio. Głównym węzłem jest Port lotniczy Sendai.
  Japan Airlines International (jap. 日本航空, Nihon-kōkū) - japońskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Tokio. Główne węzły Japan Airlines to porty lotnicze: Nagoja, Kansai, Tokio-Narita i Tokio-Haneda.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.