Pontus Norgren

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pontus Norgren to obecny gitarzysta szwedzkiego zespołu power/heavymetalowego Hammerfall. Jest również byłym gitarzystą The Poodles. Do Hammerfall dołączył po tym, jak Stefan Elmgren zdecydował na skupienie się na karierze pilota. Wcześniej występował też w wielu innych zespołach takich jak: Great King Rat, Talisman, Humanimal, The Ring czy Zan Clan.

HammerFall - szwedzka grupa muzyczna wykonująca power metal. Powstała 1993 roku w Göteborgu z inicjatywy Oscara Dronjaka oraz Jespera Strömblada we współpracy z Niklasem Sundinem i Mikaelem Stannem, muzykami grupy Dark Tranquillity.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bryan Reesman: Hammerfall Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2010-04-22].
Stefan Elmgren (ur. 1975) - były gitarzysta szwedzkiego zespołu powermetalowego HammerFall. Początkowo grał w zespole Highlander. Do Hammerfalla został przyjęty w styczniu 1997 roku. Odszedł z grupy 2 kwietnia 2008 roku, by skupić się na karierze pilota.Anders Johansson (ur. 20 maja 1962 roku w Göteborgu) - szwedzki muzyk. Syn Jana Johanssona i brat klawiszowca Jensa Johanssona.
Warto wiedzieć że... beta

Joacim Cans (ur. 19 lutego 1970) - szwedzki muzyk. Na początku swojej kariery grał w zespołach Lost Horizon i Warlord. Obecnie śpiewa w szwedzkim zespole power metalowym Hammerfall, do którego został przyjęty w kwietniu 1996 roku. Nagrał także jeden album solowy.
Jesper Strömblad (ur. 28 listopada 1972) – szwedzki muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista. Były członek zespołu metalowego In Flames. Pisał głównie melodie dla zespołu, pozostawiając pracę nad partiami solo dla drugiego gitarzysty, Björna Gelotte.
Johan Larsson - szwedzki basista z Göteborga. Obecnie występuje w zespole Seance. Jest najbardziej znany jako członek zespołu melodic death metalowego In Flames, w którym grał od roku 1993 do 1997. Był on także pierwszym basistą power metalowego zespołu Hammerfall, ale odszedł z niego przed nagraniem pierwszego albumu.
Glenn Ljungström (ur. 7 września 1974) - szwedzki muzyk. Gitarzysta w pierwszym składzie In Flames. Grał w tym zespole 7 lat (1990 do 1997) i pojawił się na płytach Lunar Strain, The Jester Race i Whoracle oraz na minialbumie Black-Ash Inheritance. Grupę opuścił, by znaleźć bardziej pewną, stała pracę, ze względu na swoją rodzinę. W latach 1995 - 1997 grał na gitarze w zespole Hammerfall. Później przyłączył się do projektu gitarzysty In Flames Jespera Strömblada o nazwie Dimension Zero. Opuścił tę grupę w roku 2003.
Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.
Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
Bengt Mikael Stanne (ur. 28 maja 1974 w Göteborgu) – szwedzki muzyk, wokalista i autor tekstów. Wokalista grupy muzycznej Dark Tranquillity. W 2007 roku wraz z formacją otrzymał nominację do nagrody szwedzkiego przemysłu fonograficznego Grammis. Był także członkiem zespołów In Flames i HammerFall.

Reklama