Ponta Grossa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ponta Grossa – miasto w Brazylii, w stanie Paraná. Liczba mieszkańców w 2021 roku wynosiła 358,8 tys.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Miasto na trasie łączącej stolicę stanu Parana (Curityba; polska nazwa: Kurytyba) z Foz do Iguazu. W mieście swoją siedzibę ma jedna z nielicznych w Brazylii firm ze 100% polskim kapitałem Selena Sulamericana (spółka córka notowanej na warszawskiej GPW Selana FM S.A.). W mieście rozwinął się przemysł spożywczy, chemiczny oraz drzewny.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.{{Państwo infobox}} Nieznane pola: "gęstość_miejsce", "p1", "język_używany", "p1_flaga" oraz "n1_flaga".

Przypisy[ | edytuj kod]

Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Reklama