• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pont-Farcy

  Przeczytaj także...
  Vire – rzeka w północno-zachodniej Francji. Wypływa z departamentu Calvados w Normandii. Ma 118 km długości. Przepływa przez następujące departamenty i miasta:Normandia (fr. Normandie, nd. Normaundie; Ziemia Ludzi Północy) – region administracyjny w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Jego powierzchnia pokrywa się mniej więcej z krainą historyczną o tej samej nazwie. Region został utworzony na mocy ustawy z dnia 27 stycznia 2014 roku, która weszła w życie 1 stycznia 2016 roku. Powstał z połączenie dwóch wcześniej istniejących regionów – Górnej i Dolnej Normandii. Stolicą nowo-powstałego regionu jest Rouen.
  Manche [mɑ̃ːʃ] – francuski departament położony w regionie Normandia. Departament został utworzony 4 marca 1790 roku. Departament oznaczony jest liczbą 50.

  Pont-Farcy – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Manche. W 2013 roku populacja gminy wynosiła 559 mieszkańców. Przez miejscowość przepływa rzeka Vire.

  Tessy-Bocage – gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Manche. W 2013 roku populacja ludności wynosiła 2383 mieszkańców. Tessy-sur-Vire – miejscowość i dawna gmina we Francji, w regionie Normandia, w departamencie Manche. W 2013 roku jej populacja wynosiła 1466 mieszkańców. Przez miejscowość przepływa rzeka Vire.

  Do 31 grudnia 2017 roku Pont-Farcy administracyjnie znajdowało się w departamencie Calvados. 1 stycznia 2018 roku połączono dwie wcześniejsze gminy: Pont-Farcy oraz Tessy-Bocage. Siedzibą gminy została miejscowość Tessy-sur-Vire, a nowa gmina przyjęła nazwę Tessy-Bocage. Wraz z kreacją nowej gminy Pont-Farcy znalazło się w departamencie Manche.

  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Populations légales 2013 (fr.). INSEE. [dostęp 19 grudnia 2016].
  2. Fiche cours d’eau – La Vire (I4--0200) (fr.). SANDRE. [dostęp 19 grudnia 2016].
  3. Recueil des Actes Administratif de la Manche (fr.). manche.gouv.fr. [dostęp 7 lutego 2018].
  4. Décret n° 2017-1756 du 26 décembre 2017 portant modification des limites territoriales de cantons, d'arrondissements et de départements dans la Manche et le Calvados (fr.). legifrance.gouv.fr. [dostęp 7 lutego 2018].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.436 sek.