• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Malbork (łac. Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, niem. Marienburg) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Siedziba powiatu malborskiego.
  Podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – jedna z czternastu specjalnych stref ekonomicznych położonych na terenie Polski, mająca 24 podstref w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

  Gmina Gniewino – – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.Flex (do 2015 Flextronics International Ltd.) – kontraktowy producent z sektora elektronicznego z siedzibą w Singapurze, oferujący produkcję urządzeń elektronicznych znanym producentom sprzętu elektronicznego (OEM). Oferuje również usługi wspomagające łańcuch dostaw, włączając pakowanie, transport na cały świat, jak również projektowanie oraz obsługę posprzedażową.

  Strefa obejmuje grunty o powierzchni 1859,2419 ha, położone na terenach:

 • miast: Brodnica, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Inowrocław, Kwidzyn, Malbork, Piła, Rypin, Stargard Szczeciński, Starogard Gdański, Tczew, Toruń, Włocławek oraz
 • gmin: Barcin, Chojnice (gmina wiejska), Człuchów (gmina wiejska), Gniewino, Kowalewo Pomorskie, Krokowa, Łysomice, Sztum, Świecie, Tczew (gmina wiejska) i Wąbrzeźno (gmina wiejska).
 • Strefą zarządza Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o., mająca siedzibę w Sopocie. Prezesem zarządu spółki jest Aleksandra Jankowska.

  Rząd Włodzimierza Cimoszewicza – Rada Ministrów w Polsce pod kierownictwem premiera Włodzimierza Cimoszewicza urzędująca od 7 lutego 1996 do 31 października 1997.Piła (niem. Schneidemühl) – miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu pilskiego. Położone na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pojezierza Krajeńskiego, nad Gwdą, około 11 km powyżej jej ujścia do Noteci. Liczy 74 763 mieszkańców, co daje jej 51. pozycję w kraju i 4. w województwie.

  Według obowiązującego rozporządzenia strefa ma działać do 31 grudnia 2026 r.

  Przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie strefy na podstawie zezwolenia, przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego z tytułu: określonych w zezwoleniu wydatków inwestycyjnych i określonego w zezwoleniu poziomu zatrudnienia (od 25% do 55% kosztów kwalifikowanych).

  Specjalna strefa ekonomiczna (SSE) – wydzielona część terytorium kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach, tj. przedsiębiorstwom, które uzyskały zezwolenie na działalność w strefie przysługuje pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego.Rypin (niem. - Rippin) – miasto i gmina we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie rypińskim.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Podstrefy inwestycyjne
 • 3 Inwestorzy
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  PKP Cargo SA – operator kolejowych przewozów towarowych, funkcjonujący od 2001 roku. Do 30 października 2013 roku był publicznym operatorem kolejowych przewozów towarowych.
  Podatek dochodowy od osób prawnych (ang. CIT – Corporate Income Tax) – podatek od dochodów spółek (przedsiębiorstw) – rodzaj podatku bezpośredniego obciążającego dochody uzyskiwane przez osoby prawne.
  Żarnowiec (kaszb. Żarnówc lub też Żarnowc, niem. Zarnowitz) – wieś kaszubska w Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Krokowa, na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego, w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i przy drodze wojewódzkiej nr 213. Wieś jest siedzibą sołectwa Żarnowiec w którego skład wchodzi również miejscowość Porąb.
  Gmina Chojnice – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Gmina Barcin – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².
  International Paper Company – amerykańskie przedsiębiorstwo branży papierniczej działające na rynku międzynarodowym. Spółka notowana jest na giełdzie New York Stock Exchange (NYSE), jej siedziba mieści się w Memphis.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.