• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pomona - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Hrabstwo Los Angeles (ang. Los Angeles County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jest najbardziej zaludnionym hrabstwem w tym kraju. Według danych United States Census Bureau z roku 2009 populacja wynosiła 9 848 011 mieszkańców, podczas gdy cały stan Kalifornia miał 36 961 664 ludności. Hrabstwo powstało w 1850, a jego siedzibą administracyjną jest miasto Los Angeles.
  Jessica Marie Alba (ur. 28 kwietnia 1981 w Pomonie) – amerykańska aktorka, modelka i bizneswoman. Zdobyła m.in. nominację do Złotego Globu za rolę w serialu Cień anioła.

  Pomonamiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2000 roku miasto to na powierzchni 59,2 km² zamieszkiwało 149 473 osób.

  W mieście rozwinął się przemysł elektroniczny, rakietowy, papierniczy, maszynowy oraz tekstylny.

  Urodziła się tam aktorka – Jessica Alba, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta i aktor – Tom Waits oraz sportowiec, bokser Shane Mosley. Z Pomony pochodzi również Above The Law – grupa wykonująca Gangsta Rap.

  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.Przemysł – dział produkcji materialnej, w którym wydobywanie zasobów przyrody i dostosowanie ich do potrzeb ludzi odbywa się na dużą skalę, na zasadzie podziału pracy i za pomocą maszyn.
  Warto wiedzieć że... beta

  Shane Mosley (ur. 7 września 1971 w Pomonie) – amerykański bokser, były zawodowy mistrz świata organizacji WBA w kategorii półśredniej (do 147 funtów), były mistrz świata organizacji WBC w tej samej kategorii wagowej, organizacji IBF w kategorii lekkiej (do 135 funtów) oraz organizacji WBC i WBA w kategorii junior średniej (do 154 funtów).
  Thomas Alan Waits (ur. 7 grudnia 1949 w Pomona) – amerykański wokalista, kompozytor, instrumentalista, autor tekstów, poeta i aktor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.145 sek.