Pomoc

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².Pomoc społeczna – jedna z instytucji polityki społecznej państwa, której głównym zadaniem jest pomoc osobom i rodzinom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych, jakich nie mogą one same pokonać przy wykorzystaniu swoich możliwości, uprawnień i własnych środków.
Warto wiedzieć że... beta

Pomoc rekonwersyjna kojarzona jest ze służbą wojskową żołnierzy zawodowych, a konkretnie z pomocą udzielaną żołnierzom zawodowym zwalnianym z tej służby.
Pomoc humanitarna (ang. humanitarian aid) – to działania prowadzone w celu udzielenia pomocy ludności w trudnej sytuacji, zwłaszcza gdy odpowiedzialne władze nie mogą albo nie chcą takiej pomocy udzielić.
Powiat chojnicki (kasz. Chònicczi kréz) – powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chojnice.
Pomoc – leśniczówka w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice, sołectwie Charzykowy, na południowo-zachodnim krańcu Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość jest częścią składową sołectwa Charzykowy.
Wołanie o pomoc (ang. Rescue Me) to amerykański serial telewizyjny, łączący gatunki dramatu i komedii, emitowany w USA od lipca 2004 roku na kanale FX Network, a w Polsce od kwietnia 2006 roku w telewizji AXN. Dotychczas powstało sześć sezonów serialu. Siódmy (9 odcinków) zostanie wyemitowany w 2011 r. i będzie ostatnim z serii. Serial opowiada historię nowojorskich strażaków z zastępów Ladder 62/Engine 99, kilka lat po zamachach z 11 września 2001 roku, skupiając się głównie na jednym z nich, Tommym Gavinie (Dennis Leary). Sceny dramatyczne przeplatają się płynnie ze scenami humorystycznymi.
Pomoc Duchowa - polska grupa muzyczna z Krotoszyna wykonująca muzykę chrześcijańską z gatunków soft rock i folk. Istnieje od 1979.
Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).

Reklama