l
  • Artykuły
  • Forum
  • Ciekawostki
  • Encyklopedia
  • Temat nie został wyczerpany?
    Zapraszamy na Forum Naukowy.pl
    Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook rejestracja jest praktycznie automatyczna.
    Wystarczy kilka kliknięć.

    Polskie Nagrania Muza



    Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
    Przeczytaj także...
    Zayazd – polska grupa muzyczna wykonująca eastern country, łącząc wpływy polskiego folku z aranżacjami typowymi dla amerykańskiej muzyki ludowej. Powstała w 1986 roku z inicjatywy Lecha Makowieckiego.Bogusław Klimczuk (ur. 19 października 1921 w Kozienicach, zm. 12 kwietnia 1974 Warszawie) - polski kompozytor, pianista, dyrygent.

    UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH



    Płyty szelakowe[ | edytuj kod]

    10 cali, 78 obr./min

  • 1012 Zespół Harmonistów Józefa Wesołowskiego: Maniuta / Z przytupem
  • 1013 Zbigniew Rawicz: Czarnoksiężnik / Noc [Muza]
  • 1035 Jerzy S. Adamczewski (baryton), Ork. Kameralna dyr. Olgierd Straszyński: Ciemna noc / Płatki śniegu
  • 1095 Zbigniew Rawicz, Orkiestra Taneczna p/d Tadeusza Kwiecińskiego: Letnia przygoda / Nowa wiosna
  • 1125 Jerzy S. Adamczewski (baryton), Ork. Kameralna dyr. Olgierd Straszyński: Maciek / Miesięczna noc
  • 1255 Chór Eryana, (a) Pieśń o ojczyźnie, (b) Żołnierzu do szeregu stań
  • 1287 Siostry Triola, Zespół Instrumentalny dyr. Mieczysław Janicz: Walczyk śląski / Na Nowej Górze
  • 1414 Barbara Rudzka (sopran), Ork. Symfoniczna dyr. Olgierd Straszyński: Pieśń o Wilii / Walc z operetki „Wieszczka Karnawału"
  • 1842 Zespół Pieśni i Tańca Armii Radzieckiej im.A. Aleksandrowa: Nad polami / Całą Ziemię objechałem
  • 2019 Halina Mickiewiczówna (sopran), Orkiestra Polskiego Radia dyr. Stefan Rachoń: Walc z operetki "Zemsta nietoperza" / Odgłosy wiosny
  • 2025 Orkiestra T. Wendy: Hiszpańska krew / Serenada gitar
  • 2034 Sima Kołoc i Chór Cygański (a); Jan Ciżyński (śpiew), Kapela dyr. Edward Ciuksza (b): Mołdawiańskie stepy / Polka z przysiadem
  • 2100 Orkiestra Taneczna Polskiego Radia dyr. Jan Cajmer: Tango argentyńskie / Tak mi dobrze z tobą
  • 2124 Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer: Koci karnawał / Na perłowo
  • 2153 Julian Sztatler: Piosenka bibliotekarza / Wio koniku
  • 2193 Maria Koterbska (śpiew), Zespół Instrumentalny dyr. Jerzy Harald: Mój chłopiec / Melodia dla Ciebie
  • 2196 Orkiestra Polskiego Radia dyr. Stefan Rachoń: Marzenie / Extase d'Amoure
  • 2213 Marta Mirska (śpiew)(a), Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer (a,b): Paryski gawroche / Spełnione życzenia
  • 2218 Marta Mirska (śpiew) (a,b), Ork. dyr. M. Paszkiet (a), Ork. A.B. Guzińskiego (b): Piosenka przypomni Ci / Mimi z Trinidad
  • 2232 Mirosława Krajewska (śpiew), zesp. instr.(a); Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer (b): Marynika / Pionierka
  • 2311 Mieczysław Fogg (śpiew): Piosenka Jubileuszowa cz. III i IV
  • 2312 Maria Koterbska (śpiew), Wesoła Czwórka (a); Zespół Instrumentalny dyr. Jerzy Harald (b): Żaba / Szafir
  • 2369 Chór Czejanda (a, b) z tow. sekcji rytmicznej (a); Orkiestra Polskiego Radia dyr. Stefan Rachoń: Asturia / Po ćwiczeniach
  • 2370 Zbigniew Kurtycz (śpiew), Sekcja Rytmiczna Kazimierza Turewicza: Cicha woda / Gdy się kogoś ma
  • 2374 Mieczysław Fogg (śpiew), Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer (a); Zespół Instrumentalny dyr. Stefan Rachoń (b): Serenada / Vision
  • 2378 Marta Mirska (śpiew), Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer (a); Orkiestra PR dyr. Stefan Rachoń (b): Wiosenne księżyce / Serenada Taneczna
  • 2433 Kwartet Rytmiczny: Cicho grajcie mi znów / Przy tobie
  • 2482 Mieczysław Fogg (śpiew): Siwy włos / Gdy Ciebie widzę
  • 2492 Zespół Harmonistów W. Bieżana: Samba / Paso-doble
  • 2515 Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Śląsk” dyr. Stanisław Hadyna: Karolinka / Zachodzi słoneczko
  • 2637 Waldemar Valdi: Tico Tico / Twoje oczy [Muza]
  • 2638 Waldemar Valdi: Hop, hop / Alexander's Ragtime Band [Muza]
  • 2645 Zespół Jazzowy Charlesa Bovery'ego: Cumana / Maj w Paryżu [Muza]
  • 2646 Zespół Jazzowy Charlesa Bovery'ego: Błękitne niebo / Signora [Muza]
  • 3053 Natasza Zylska (śpiew) (a), Leonard Jakubowski (śpiew) (b), Orkiestra Taneczna PR dyr. Jan Cajmer: Foxtrot deszczowy / Pewnie miła zapomniałaś
  • 3137 Erich Sendel (organy Hammonda): Pierwsza wiązanka walców angielskich / Wiązanka własnych kompozycji
  • 3146 Janusz Gniatkowski (śpiew), Zespół Jazzowy Górkiewicza i Skowrońskiego (a); Poznański Kwartet Smyczkowy (b): Appassionata / Pustynia
  • 3162 Janusz Gniatkowski (śpiew) (a), Barbara Barska (śpiew) (b), Zespół Jazzowy Górkiewicza i Skowrońskiego: Indonezja / Może w drodze jest Twój list
  • 3173 Lidia Czarska (śpiew) (a), Maria Koterbska (śpiew) (b) , Orkiestra Taneczna dyr. Waldemar Kazanecki: Tata gra mambo / On gra na skrzydle
  • 3175 Lidia Czarska, Edward Kluczka (śpiew) (a), Maria Koterbska (śpiew) (b), Orkiestra Taneczna dyr. Waldemar Kazanecki: Bella, Bella Donna / Wstydź się wstydź
  • 3185 Edward Kluczka (śpiew) (a), Edward Urbańczyk (gitara) (b), Orkiestra Taneczna dyr. Waldemar Kazanecki: Nocne mandoliny / Meksykanka
  • 3234 Zespół Harmonistów Tadeusza Wesołowskiego: Wiarusy / Od sąsiada do sąsiada
  • 3255 Rene Glaneau (śpiew) (a), Zespół Instr. dyr. Wiesław Machan; Orkiestra Salonowa Stanisława Łódzkiego (b): C'est magnifique / Walc z operetki „Sztygar”
  • 3256 Nina Pilchowska (śpiew) (a), Zespół Jazzowy Górkiewicza i Skowrońskiego (a); Orkiestra Salonowa Stanisława Łódzkiego (b): Zielony wóz / Walc z operetki "Tysiąc i jedna noc"
  • 3281 Chór Męski przy kościele św. Jakuba w Warszawie, dyr. Z. Woźniak, organy H. Olton: Jezus Malusieńki / Przystąpmy do szopy
  • 3284 Hanna Skarżanka (śpiew): Nie wierzę piosence / Uliczka w Barcelonie
  • 3285 Hanna Skarżanka (śpiew): Que sera, sera / Ktoś gra walczyka
  • 3308 Hanna Rek (śpiew) (a), Sława Przybylska (śpiew) (b): To jest dzień / Gorącą nocą
  • 3355 Halina Kowalewska (śpiew) (a), Maciej Koleśnik (śpiew) (b), Zesp. Instr. dyr. Kazimierz Turewicz: Na katarynce / Warszawa da się lubić
  • Płyty winylowe[ | edytuj kod]

    Płyty winylowe L[ | edytuj kod]

    10 calowe, 33 1/3 obr./min

    Podróż na Południe (Moving South) - album muzyczny nagrany 29 maja 1973 r. przez trio złożone z muzyków jazzowych: Wojciecha Karolaka, Michała Urbaniaka i Czesława Bartkowskiego. Płyta ukazała się jako wydawnictwo klubowe Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Wydana przez Polskie Nagrania Pronit (Z-SXL 0551) w 1973 r. Personel studia nagrań: Janusz Sidorenko - inżynier dźwięku, M. Taylor - ring modulator, phasing (modulacja pierścieniowa, efekt przejścia).Bronisława Kawalla (ur. 11 czerwca 1943 w Krakowie) − pianistka polska, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Waszyngtonie w 1975 roku, pedagog.
    kilka płyt z numerami początkowymi ma etykiety Muza: [Muza] płyty z numerami późniejszymi z etykietami Polskie Nagrania i napisami – tłoczenie Muza, tłoczenie Lento: [PN], [PN tł. Lento] płyty z etykietami Polskie Nagrania Muza: [PN Muza] pojedyncze płyty z numerami ok. 350 z etykietami Polskie Nagrania Pronit: [PN Pronit]
  • L 0001 „Warszawa” Państwowy Zespół Pieśni i Tańca, dyr.: Tadeusz Sygietyński [PN]
  • L 0002 Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii Narodowej w Warszawie, dyr.: Witold Rowicki (a), dyr.: Witold Lutosławski (b): Krakowiacy i Górale – Suita (Fitelberg, Stefani) / Mała suita (W. Lutosławski) [Muza, 1955]
  • L 0003 „Mazowsze” Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca, kier. art.: Tadeusz Sygietyński: Mazowsze [PN]
  • L 0004 Mieczysław Fogg, Zespół Instr. Jerzego Haralda (a), Władysław Radny (fortepian) (b): Piosenki [Muza]
  • L 0005 Zespół Smyczkowy Ryszarda Damrosza / Zbigniew Kurtycz, Kwintet Taneczny K. Turewicza [Muza, 1954]
  • L 0006 Maria Koterbska, Wesoła Czwórka, Zespół Instr. Jerzego Haralda / Poznański Kwartet Rytmiczny: Maria Koterbska, Poznański Kwartet Rytmiczny
  • L 0007 Chór Chłopięcy i Męski przy Państwowej Filharmonii w Poznaniu, dyr.: Stefan Stuligrosz – Kolędy [PN Muza]
  • L 0008 Maria Kunińska, Włodzimierz Kotarba, Krakowska Orkiestra i Chór PR w Krakowie dyr.: Stanisław Has: Piotr Perkowski – Suita weselna [PN]
  • L 0009 Maria Drewniakówna, Wielka Orkiestra Symfoniczna PR, dyr.: Witold Lutosławski, Grzegorz Fitelberg: Witold Lutosławski [PN tł. Lento]
  • L 0010 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Jan Krenz: Utwory symfoniczne
  • L 0011 Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr.: Walerian Bierdiajew: Symfonia h-moll Franz Schubert [PN Muza]
  • L 0012 soliści, Chór i Orkiestra Opery Poznańskiej dyr.: Walerian Bierdiajew: Modest Musorgski - Borys Godunow (fragmenty) [PN Muza]
  • L 0013 Wanda Wermińska (śpiew), Orkiestra Rozgłośni Bydgoskiej PR dyr.: Arnold Rezler: Wanda Wermińska [PN Muza]
  • L 0014 Bogdan Paprocki (śpiew), Orkiestra Rozgłośni Bydgoskiej PR dyr.: Arnold Rezler: Arie operowe [PN Muza]
  • L 0015 Adam Harasiewicz (fortepian) Laureat I Nagrody V MK im. F.Chopina: Fryderyk Chopin
  • L 0016 Adam Harasiewicz (fortepian)Laureat I Nagrody V MK im. F.Chopina: Fryderyk Chopin [PN Muza]
  • L 0017 Władimir Aszkenadze Laureat V MK im. F.Chopina, Orkiestra Symfoniczna FN dyr.: Zdzisław Górzyński: Chopin – Koncert fortepianowy nr 2 f-moll op.21
  • L 0018 Władimir Aszkenadze (fortepian) Laureat V MK im. F.Chopina: Fryderyk Chopin [PN, 1955]
  • L 0019 Fou Ts'ong Laureat III Nagrody V MK im. F.Chopina: Fryderyk Chopin [PN, 1955]
  • L 0020 Naum Sztarkman, Fou Ts'ong: V MK im. F.Chopina [PN Muza, 1955]
  • L 0021 Bernard Ringeissen (fortepian): V MKF im. Fryderyka Chopina '55 4-te miejsce [PN, 1955]
  • L 0022 Dawid Ojstrach (skrzypce), Julian Sitkowiecki (skrzypce), Ina Kolegorska (fortepian) [PN]
  • L 0023 „Mazowsze”: Mazowsze (W kadzidlańskim boru, W olszynie, Szyszki, Mazowsze / Do ślubu Marysiu, Ej, przeleciał ptaszek, Kukułeczka, Polka tramblanka) [PN Muza]
  • L 0024 Śląsk: „Śląsk” (Karolinka; Sprzeczka; Hej, mój Jasinek; Gdybym to ja miała; Ondraszek; Słoneczko; Bandoska opolska; Piloreczka) [PN Muza]
  • L 0025 Śląsk: „Śląsk” (Od Siewierza; Kaczyce; Wierzba; Ej jade jo jade; Karlik; Helokanie; Żytko; Hej tam w dolinie; Zachodzi słoneczko) [PN Muza]
  • L 0026 Zespół Ludowy PR dyr.: Jerzy Kołaczkowski: Polska taneczna muzyka ludowa – Od Tatr do Bałtyku [PN Muza]
  • L 0027 różni wykonawcy: Od Tatr do Bałtyku - Polskie melodie ludowe [PN Muza]
  • L 0028 Zespół Ludowy PR dyr.: Jerzy Kołaczkowski: Od Tatr do Bałtyku – Polskie melodie ludowe [PN]
  • L 0029 Obrochtowie z Zakopanego / Maśniaki: Muzyka góralska
  • L 0030 różni wykonawcy: Melodie z całego świata [PN Muza]
  • L 0031 różni wykonawcy: Melodie z całego świata (Chiny, Indie, Afryka Zachodnia, Wyspy Karaibskie, Wietnam)
  • L 0032 różni wykonawcy: Melodie z całego świata [PN Muza]
  • L 0033 różni wykonawcy: Melodie z całego świata (Bułgaria, Rumunia, Polska)
  • L 0034 Orkiestra Ryszarda Damrosza (a, b), Irena Malkiewicz śpiew (a), René Glaneau śpiew (b): Piosenki Paryża [PN Muza]
  • L 0035 Septet Taneczny Górkiewicza i Skowrońskiego / Zespół Jazzowy Charles Bovery
  • L 0036 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej dyr.: Stanisław Wisłocki: Mozart – Symfonia g-moll K.V. 550 [PN]
  • L 0037 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Bohdan Wodiczko: Mozart – Symfonia D-dur K.V. 385 Haffnerowska [PN Muza]
  • L 0038 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Bohdan Wodiczko: Mozart – Divertimento D-dur KV251 [PN Muza]
  • L 0039 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Jan Krenz, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej dyr.: Stanisław Wisłocki: W.A. Mozart Eine kleine Nachtmusik / 5 kontredansów [PN Muza]
  • L 0040 Bogdan Paprocki, Stefania Woytowicz, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Mozart - Arie operowe
  • L 0041 Stefania Woytowicz (sopran), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Mozart, Rossini, Moniuszko [PN Muza]
  • L 0042 Andrzej Hiolski (baryton), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr. Arnold Rezler: Mozart, Verdi [PN Muza]
  • L 0043 Edmund Kossowski (bas), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Arie z oper [PN Muza]
  • L 0044 Septet Taneczny Górkiewicz, Skowroński [PN]
  • L 0045 Józef Prząda (tenor), Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej dyr.: Stanisław Wisłocki, Chór PWSM w Poznaniu: Karol Szymanowski – Harnasie [PN]
  • L 0046 Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii w Poznaniu dyr.: Witold Rowicki: Piotr Czajkowski – suita z baletu Dziadek do orzechów [PN tł. Lento]
  • L 0047 André Gertler (skrzypce) : Sonaty – Mozart, Milhaud [PN Muza, 1956]
  • L 0048 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Bach, Weiner – Toccata C-dur
  • L 0049 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Bohdan Wodiczko: Haydn – Symfonia G-dur nr 88 [PN Muza]
  • L 0050 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Bohdan Wodiczko: Ludwig van Beethoven – I Symfonia C-dur op.21 [PN Muza]
  • L 0051 Wojciech Brydziński, Jerzy Leszczyński: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz (Fragmenty) [PN Muza]
  • L 0052 Jan Kreczmar, Marian Wyrzykowski: Arcydzieła poezji polskiej – Adam Mickiewicz [PN]
  • L 0053 Stefania Woytowicz, Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Witold Rowicki: Karol Szymanowski – III Symfonia
  • L 0054 Andrzej Hiolski, Maria Kunińska, Krystyna Szczepańska, Chór Filharmonii Krakowskiej, Wielka Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warszawskiej dyr.: Witold Rowicki: Karol Szymanowski – Stabat Mater [PN]
  • L 0055 Chór Rozgłośni Krakowskiej PR dyr.: Jerzy Dobrzański, Alojzy Kluczniok: Karol Szymanowski, Stanisław Wiechowicz
  • L 0056 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Grzegorz Fitelberg: Karol Szymanowski – II Symfonia B-dur op. 29 [PN Muza]
  • L 0057 Henryk Ładosz: Henryk Ładosz opowiada baśnie [PN Muza]
  • L 0058 Ludwik Solski, Aleksander Zelwerowicz: Mistrzowie sceny polskiej [PN Muza]
  • L 0059 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie dyr.: Witold Rowicki: Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny nr 4 [PN]
  • L 0060 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Henryk Czyż, Jan Krenz: Szabelski, Bach, Ravel, Spisak [PN Muza]
  • L 0061 Bernard Ringeissen (fortepian): Maurice Ravel – Gaspard de la Nuit [PN]
  • L 0062 Alain Bernheim (fortepian)/ Francoise Le Gonidec (fortepian): C. Debusssy – Children's Corner / J.S. Bach - Toccata D-dur [PN]
  • L 0063 Imré Ungár (fortepian): Béla Bartók [PN]
  • L 0064 Bernard Ringeissen (fortepian): Bernard Ringeissen [PN Muza]
  • L 0065 Waldemar Valdi (fortepian), Sekcja Rytmiczna, Zespół Jazzowy dyr.: Charles Bovery: Waldemar Valdi / Zespół Jazzowy Charles Bovery [PN Muza]
  • L 0066 Bogdan Paprocki, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Ulubione arie [PN Muza]
  • L 0067 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej dyr.: Andrzej Markowski: Darius Milhaud – muzyka do baletu pantomimy [PN tł. Lento]
  • L 0068 Zespół Jerzego Hermana: Jazz improwizowany [PN, 1956]
  • L 0070 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Witold Rowicki: Modest Musorgski, Anatol Liadow [PN]
  • L 0071 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Jan Krenz: Sergiusz Prokofiew – Symfonia klasyczna, Tadeusz Baird - Colas Breugnon [PN Muza]
  • L 0072 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej dyr.: Witold Rowicki: Haydn – Symfonia D-dur nr 104 Londyńska [PN Muza]
  • L 0073 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Jan Krenz: Mozart – Symfonia Es-dur K.V. 543 [PN Muza]
  • L 0074 Orkiestra PR w Krakowie dyr.: Witold Rowicki: Ludomir Różycki – Suita z baletu Pan Twardowski [PN]
  • L 0075 Trio Harmonijek Ustnych, Kwintet Henmanna, Orkiestra Taneczna Radia NRD dyr.: Kurt Henkels [PN Muza]
  • L 0076 Józef Foremski (klarnet), Jerzy Gawryluk (flet), Seweryn Śnieckowski (obój), Kazimierz Piwkowski (fagot), Maksymilian Zimoląg (waltornia): Tadeusz Szeligowski
  • L 0079 Karel Vlach: Karel Vlach ze swoją orkiestrą [PN, tł. Lento]
  • L 0080 Kwartet Tátrai: Mendelssohn – Kwartet smyczkowy E-minor, Op. 44, nr 2 [PN]
  • L 0081 Elizabeth Charles (śpiew), Zespół Jazzowy Zygmunta Wicharego: Festiwal Jazzowy Sopot 1956 vol. 1 (Kronika dźwiękowa) [PN]
  • L 0082 Zespół Jazzowy Kamila Hali / Zespół Jazzowy Andrzeja Kurylewicza: (Festiwal Jazzowy Sopot '56 vol. 2) [PN]
  • L 0083 Zespół Jazzowy Melomani, Jeanne Johnstone (śpiew) (a); The Dave Burman Jazz Group (b): Festiwal Jazzowy Sopot 1956 vol. 3 (Kronika dźwiękowa) [PN]
  • L 0084 Sekstet Komedy (a), Zespół Jazzowy Andrzeja Kurylewicza (b): Festiwal Jazzowy Sopot 1956 vol. 4 (Kronika dźwiękowa) [PN]
  • L 0085 „Mazowsze”: Mazowsze (Łowiczanka, Zaloty, Dziura w desce, Muzyczka, Kądziołeczka / Przyśpiewki żywieckie, Świeci miesiąc, Nie zginaj kaliny, Cyt, cyt) [PN tł. Lento]
  • L 0095 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Edward Grieg – Peer Gynt
  • L 0101 Janusz Gniatkowski: Ulubione piosenki
  • L 0102 Irena Kwiatkowska: Bajki dla dzieci opowiada Irena Kwiatkowska
  • L 0106 Polska Kapela Feliksa Dzierżanowskiego: Swojskie melodie
  • L 0126 Natasza Zylska (a), Bogdan Niewinowski (a), Jadwiga Swirtun (b), Jan Brągiel – trąbka (b) i Orkiestra Taneczna PR pod dyr. Jana Cajmera: Melodia, piosenka i rytm nr 3
  • L 0128 Maria Koterbska, Orkiestra Taneczna Jerzego Haralda, Zespół Jazzowy Charlesa Bovery'ego: Melodie Taneczne
  • L 0130 Igor Ojstrach (skrzypce), Inna Kalegorskaja (fortepian) (a); Dymitr Sitkowiecki (skrzypce), Wanda Wiłkomirska (skrzypce), Jadwiga Szamotulska (fortepian) (b) : Saint-Saëns, Andrzejowski, Szymanowski
  • L 0131 Bernard Ładysz (śpiew), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Arnold Rezler: Arie operowe i pieśni
  • L 0135 Ned Wright, Mary Young, Moses La Marr, Joseph Attles, Rhoda Boggs - śpiew, Estin Mignot - trąbka (soliści Everyman Opera), zespół instrumentalny - kier. Lorenzo Fuller
  • L 0153 Śląsk: „Śląsk” (Trzysta buczków; Hań daleko; Dzban; Pod moim okienkiem; Dziadek; Idą Górale; Hanulinka; Coś tam w lesie; Kołysanka; Idzie górnik; Na kopalni; Froncek)
  • L 0154 Państwowa Orkiestra Symfoniczna ZSRR dyr.: Konstantin Iwanow, Mikołaj Anosow: Kaprys Włoski op.45 (Piotr Czajkowski) / Kaprys Hiszpański op.34 (Mikołaj Rimski-Korsakow)
  • L 0158 William "Big Bill" Ramsey – śpiew, Riverside Syncopators Jazz Band (Genua): Kronika Dźwiękowa Festiwal Jazzowy Sopot 1957
  • L 0159 Spree City Stompers, Hot Club "Melomani" – jam session; Emil Mangelsdorff Swingtet: Kronika Dźwiękowa Festiwal Jazzowy Sopot 1957
  • L 0161 Albert Nicolas (klarnet), sekcja rytmiczna: Kronika Dźwiękowa Festiwal Jazzowy Sopot 1957
  • L 0197 Chór Męski przy kościele św. Jakuba w Warszawie dyr.: Zdzisław Woźniak, Henryk Olton – organy: Kolędy
  • L 0201 Marta Mirska oraz Tadeusz Skrzypczak z towarzyszeniem Orkiestry Tangowej Piotra Szymanowskiego / Zbigniew Kurtycz, Ada Biell oraz Włodzimierz Kotarba z towarzyszeniem POT „Błękitny Jazz” pod dyr. Ryszarda Damrosza
  • L 0202 Chór Czejanda (śpiew), Sekcja Rytmiczna Jerzego Abratowskiego / Zespół Gitarzystów Jana Ławrusiewicza
  • L 0203 Hot Club Melomani; American Jazz Group
  • L 0210 Halina Czerny-Stefańska (fortepian): Płytoteka pedagogiczna dla szkół muzycznych I stopnia (I-VII kl.) klasy fortepianu – Dawne tańce i melodie
  • L 0224 Rumuński Zespół Taneczny „Electrecord” pod dyr. Teodora Cosmy / Państwowa Orkiestra Taneczna „Błękitny Jazz” pod dyr. Ryszarda Damrosza(split): Zapraszamy do tańca
  • L 0230 Marta Mirska i Orkiestra Taneczna Piotra Szymanowskiego / Natasza Zylska oraz Cezary Fabiński i Orkiestra Taneczna pod dyr. Kazimierza Turewicza (split) : Rytmy stare i nowe
  • L 0231 Jean Thibaut: Piosenki paryskich bulwarów
  • L 0233 Sława Przybylska: Stare niezapomniane piosenki
  • L 0244 Śląsk: „Śląsk” (Hej ty Wisło; Jasiu, czemu nie orzesz; Kulało się, kulało; Kołysanka opolska; Smykowa; Gdybym to ja miała; Hej koło Cieszyna; Zachodzi słoneczko; Starzyk)
  • L 0245 Śląsk: „Śląsk” (Jej Madziar; Maryś, Maryś; Zalotnice i swat; Rży koniczek; Ławeczka; Szła dzieweczka; Dzióbka daj; Była babuleńka; Uśnij że mi uśnij; Karlik)
  • L 0246 Wanda Warska (śpiew), Trio Andrzeja Kurylewicza: Jazz 58
  • L 0249 Alina Bolechowska i Kazimierz Pustelak: Ze świata operetki
  • L 0257 Natasza Zylska, Janusz Gniatkowski; Septet Instrumentalny Juliusza Skowrońskiego: Ulubieni piosenkarze nr 2
  • L 0263 Maria Koterbska, Jerzy Połomski, Orkiestra Taneczna Polskiego Radia. Dyr. K. Turewicz: Ulubieni piosenkarze nr 1
  • L 0266 Śląsk: Christmas Carols
  • L 0270 A. Kossakowska, H. Słonicka, L. Wacławik, M. Wojnicki, Orkiestra PR dyr.: S. Rachonia: „Wiktoria i jej huzar” (Paul Abraham)
  • L 0271 Natasza Zylska, Jan Danek, Zespół Instrumentalny J. Skowrońskiego: Ulubieni Piosenkarze Nr. 3
  • L 0272 Śląsk: „Śląsk” (Karolinka; Bajtel; Piosenka dziecięca; Trojak; Hej mój Jasinek; Kusy Jan; Pod moim okienkiem; Siedemdziesiąt razy po mnie posyłała; Sikoreczka)
  • L 0273 Śląsk: „Śląsk” (Dziadek; Służyłach u pana; Piekła baba chleb; Wróbelek; O gwiazdeczko; Kozak; Dumka dziewczęca; Krakowiak)
  • L 0274 Śląsk: „Śląsk” (Ondraszek; Pieśń o górach i dolinach; Już wszystkich syneczków; Słoneczko wyszło; Polka beskidzka; Uroki; Nie wywołuj wilka z lasu; Kogut)
  • L 0275 Śląsk: „Śląsk” (Od Siewierza; Rzemieniorz; Ani ta ptaszyna; Kary koń; Wyzgierny; Pasła wołki; Leciała kaczynka; Nie mrugaj; Zwodzony; Szumi dolina)
  • L 0276 Śląsk: „Śląsk” (Pieśń o ojczyźnie; Pieśń o Wiśle; Pieśń nadziei; Jeszcze jeden mazur; Helokanie; Porębiok; Nie chodź do miasteczka; W olszynie; Sześć groszy)
  • L 0280 Orkiestra Symfoniczna dyr.: Arnold Rezler, soliści: Księżniczka Czardasza (Imre Kálmán; fragmenty)
  • L 0281 Konstanty Ildefons Gałczyński: Współczesna poezja polska: Niobe, Muzy (recytuje autor)
  • L 0291 Swingtet J. Matuszkiewicza; Trio A. Trzaskowskiego; Zespół Modern Dixielanders; Swingtet J. Zabieglińskiego; Kwartet A. Kurylewicza z udziałem Kalwińskiego; New Orleans Stompers: Spotkanie z Conoverem w Polsce
  • L 0295 K. Nyc-Wronko (sopran), R. Spychalski (tenor), J. Wojtan (baryton): Ze świata operetki Nr 4
  • L 0303 L. Jakubczak, Cezary Fabiński, F. Elkana, Tadeusz Skrzypczak, H. Kunicka, Chór Beltono, Orkiestra Taneczna PR: Dla każdego coś miłego
  • L 0317 Bogdan Paprocki, Orkiestra Symfoniczna, dyr. A. Markowski: Wspomnienia z Neapolu
  • L 0319 René Glaneau (śpiew), Orkiestra Ryszarda Damrosza: Wspomnienia z Paryża
  • L 0320 Złota seria przebojów Nr 1: Moulin Rouge
  • L 0325 Mieczysław Fogg: Co nam zostało z tych lat... Wiązanka dawnych przebojów cykl I
  • L 0326 Mieczysław Fogg: Co nam zostało z tych lat... Wiązanka dawnych przebojów cykl II
  • L 0329 Stan Getz: Stan Getz w Polsce
  • L 0334 Bogna Sokorska (sopran), Zdzisław Nikodem (tenor), Chór Czejanda, Orkiestra PR dyr. Stefan Rachoń: Fantazja z bajki muzycznej „Królewna Śnieżka”
  • L 0341 Radiowe piosenki miesiąca Nr 1
  • L 0342 Pod niebem Paryża
  • L 0345 Zespół Jazzowy Zygmunta Wicharego; Bogusław Wyrobek, Elisabeth Charles (śpiew): Dixieland, Swing And Rock
  • L 0348 Wanda Warska (śpiew), Trio i Kwartet Andrzeja Kurylewicza: Somnambulicy
  • L 0354 Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego: Pieśni historyczne, wojskowe, partyzanckie, ludowe
  • L 360 Sława Przybylska, Orkiestra PR dyr. Stefan Rachoń: Melodie o zmroku
  • L 0362 Sława Przybylska, Abraham Samuel Rettig - śpiew, Zespół Instrumentalny J. Woźniaka, Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, dyr. T. Ratkowwski, Pieśni żydowskie
  • L 0369 Ludmiła Jakubczak: 1000 taktów z Ludmiłą Jakubczak
  • L 0379 Mazowsze: „Mazowsze” (W olszynie; W kadzidlańskim boru; Szyszki; Mazowsze; O dzięki ci przeszłości / Kukułeczka; Do ślubu Marysiu; Przepióreczka; Trudno; Bandoska)
  • L 0380 Mazowsze: „Mazowsze” (Cyt cyt; Nie zginaj kaliny; Świeci miesiąc; Łowiczanka / Przyśpiewki żywieckie; Zaloty; Muzyczka; Wyszłabym za dziada)
  • L 0381 Mazowsze: „Mazowsze” (Polonez warszawski; Laura i Filon; Co ja myślę; Ogarek; Polka tramblanka / Furman; Przyśpiewki wielkopolskie; Dziura w desce; Krakowiaczek)
  • L 0382 Hanka Ordonówna: Śpiewa Hanka Ordonówna
  • L 0384 Violetta Villas: Rendez-vous z Violettą Villas
  • L 0392 Zespół Instrumentalny Z. Wicharego: Rendez-vous z Katarzyną Bovery
  • L 0393 Kabaret Starszych Panów
  • L 0455 Andrzej Łapicki i Irena Kwiatkowska: Antologia Bajki Polskiej
  • L 0483 Irena Kwiatkowska, Zofia Mrozowska, Mieczysław Czechowicz narracja: Płytoteka języka polskiego (Wybór fragmentów poezji i prozy)
  • Płyty winylowe X, SX, XL, SXL, STXL[ | edytuj kod]

    L – oznaczenie płyty długogrającej (10-calowej)

    Sacred Reich – thrashmetalowy amerykański zespół muzyczny założony w Phoenix w 1985 roku. W 2000 roku grupa została rozwiązana. W 2007 roku zespół powrócił na scenę, nie są jednak planowane nowe nagrania.Linda Maria Ronstadt (ur. 15 lipca 1946 w Tucson w Arizonie) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz producentka muzyczna. Wykonuje muzykę określaną jako folk rock i country rock.

    X – oznaczenie płyty 12-calowej (zwykle XL)
    S – oznaczenie płyty stereofonicznej (początkowo symbol literowy miał łączną postać SXL, później SX; po wprowadzeniu zapisu stereofonicznego, przez pewien czas tłoczono obie wersje płyty: mono- i stereofoniczną, z symbolami XL lub SXL; później wydawano już tylko płyty stereofoniczne)

    Jerzy Mamcarz (ur. 31 lipca 1952 roku w Mielcu) - polski poeta, kompozytor, pieśniarz, autor piosenek, gitarzysta, satyryk, członek ZASP - egzamin u profesora Aleksandra Bardiniego), członek ZAKR - sekcja literacka, członek ZAIKS - sekcja literacka i kompozytorów, członek STOART, członek ZZTK, twórca Warszawskiej Sceny Bardów, od 2006 roku dyrektor art. Festiwalu im. Jonasza Kofty Moja Wolności. Absolwent Politechniki Krakowskiej.Tempus fugit – jedenasty longplay polskiego piosenkarza Jerzego Połomskiego, wydany w 1978 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Polskie Nagrania Muza. Album zawiera 12 utworów wykonywanych przez wokalistę.

    płyty o nr od 1 do 300[ | edytuj kod]

  • 0001 Witold Rowicki: Ludwik van Beethoven – VII Symfonia 1956 (XL)
  • 0002 Piotr Czajkowski: IV Symfonia 1966 (XL)
  • 0003 Witold Rowicki: Brahms – I Symfonia (XL)
  • 0004 Bohdan Wodiczko: Szostakowicz – X Symfonia (XL)
  • 0005 Witold Rowicki: Czajkowski – V Symfonia (XL)
  • 0006 Witold Rowicki: Karłowicz 1956 (XL)
  • 0007 Witold Rowicki: Rimski-Korsakow – Szeherezada (XL)
  • 0008 różni wykonawcy: Uwertury i suity (XL)
  • 0009 Bohdan Wodiczko: Bach, Mozart, Respighi (XL)
  • 0010 Fou Ts'ong: Chopin – Koncert e-moll (XL)
  • 0011 różni wykonawcy: Weber, Dukas, Gershwin (XL)
  • 0012 Kwartet Tatrai: Haydn, Beethoveen (XL)
  • 0013 Kwartet Tatrai: Kwartety smyczkowe (XL)
  • 0014 Halina Czerny-Stefańska: Chopin – Recital fortepianowy (XL)
  • 0015/8 różni wykonawcy: Moniuszko – Straszny dwór 1960 (XL)
  • 0019/21 Walerian Bierdiajew: Stanisław Moniuszko – Halka 1960 (XL)
  • 0022 Mircea Basarab: Honegger – III Symfonia Liturgiczna (XL)
  • 0023 Sławomir Żerdzicki: Moniuszko – Sonety Krymskie (XL)
  • 0024 Grzegorz Fitelberg: Karłowicz, Moniuszko (XL)
  • 0025 Grzegorz Fitelberg: Karłowicz, Noskowski, Moniuszko, Stefani (XL)
  • 0026 Eugenia Umińska: Szymanowski – Koncerty skrzypcowe (XL)
  • 0027 Walerian Bierdiajew: Czajkowski – Symfonia b-moll Patetyczna (SX)
  • 0028 Halina Czerny-Stefańska: Recital fortepianowy 1960 (XL)
  • 0029 Halina Czerny-Stefańska: Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll (XL)
  • 0030 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki vol. 1 (XL)
  • 0031 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki vol. 2 (XL)
  • 0032 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki vol. 3 (XL)
  • 0033 różni wykonawcy: Sonaty (XL)
  • 0034 Władysław Szpilman, Tadeusz Wroński: Brahms – Sonaty skrzypcowe (XL)
  • 0035 Władysław Szpilman, Tadeusz Wroński: Muzyka kameralna (XL)
  • 0036 Kwartet Smyczkowy im. Borodina: Kwartety smyczkowe (XL)
  • 0037 Światosław Richter: Chopin, Szymanowski, Szostakowicz (XL)
  • 0038 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki vol. 4 (XL)
  • 0039 artyści scen warszawskich: Leon Schiller – Pastorałka (XL)
  • 0040 różni wykonawcy: III MKS im. Wieniawskiego '57 (XL)
  • 0041 różni wykonawcy: III MKS im. Wieniawskiego '57 (XL)
  • 0042 różni wykonawcy: III MKS im. Wieniawskiego '57 (XL)
  • 0043 różni wykonawcy: Schubert – Piękna młynarka (XL)
  • 0044 różni wykonawcy: III MKS im. Wieniawskiego '57 (XL)
  • 0045 różni wykonawcy: III MKS im. Wieniawskiego '57 (XL)
  • 0046 Břetislav Bakala: Dworzak – Symfonia "Z nowego świata" (XL)
  • 0047 różni wykonawcy: Chopin – Dzieła wszystkie – Pieśni op. 74 (XL)
  • 0048 Witold Małcużyński, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Witold Rowicki: Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy Nr 2 F-moll op.21 (XL)
  • 0049 Roman Totenberg (skrzypce): Bach – Koncerty skrzypcowe (XL)
  • 0050 Roman Totenberg (skrzypce): Beethoven – Koncert skrzypcowy (XL)
  • 0051 Roman Totenberg (skrzypce): Wieniawski, Szymanowski – Koncerty skrzypcowe (XL)
  • 0052 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie dyr.:Witold Rowicki: Szostakowicz – Symfonia nr 5 (XL)
  • 0053 Światosław Richter (fortepian): Mozart, Schumann (XL)
  • 0054 Światosław Richter (fortepian): Robert Schumann (XL)
  • 0055 Światosław Richter (fortepian): Prokofiew, Rachmaninow (XL)
  • 0056 Światosław Richter (fortepian): Rachmaninow (XL)
  • 0057 Halina Czerny-Stefańska (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Polonezy vol. 1 (XL, SX)
  • 0058 Halina Czerny-Stefańska (fortepian), Jan Ekier (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Polonezy vol. 2 (XL)
  • 0059 Jan Ekier (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Sonaty (XL, SX, SXL)
  • 0060 Halina Czerny-Stefańska (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Piano concerto nr 1 in e-minor op. 11 (XL, SX)
  • 0061 Jan Ekier (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Ballady (XL, SX)
  • 0062 Halina Czerny-Stefańska (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Preludia op. 28 (XL, SXL)
  • 0063 Bolesław Woytowicz (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Etiudy vol. 1 (XL, SX)
  • 0064 Bolesław Woytowicz (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Etiudy vol. 2 (XL, SX, SXL)
  • 0065 różni wykonawcy: J.S. Bach – Koncerty fortepianowe (XL)
  • 0065-96 różni wykonawcy: J.S. Bach – Koncerty fortepianowe i kantaty (XL)
  • 0066 Stefania Woytowicz (śpiew): Pieśni (XL)
  • 0067 Jan Krenz Szostakowicz, de Falla, Chaczaturian (SX)
  • 0068 Regina Smendzianka (fortepian): Fryderyk Chopin "Walce Valses" (SX)
  • 0069 Regina Smendzianka (fortepian), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr. Witold Rowicki: Fryderyk Chopin "Piano Concerto No. 2 – Berceuse – Tarantella – Ecossaises – Valse" (SX)
  • 0070 Zbigniew Drzewiecki, Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Nokturny vol. 1 (XL, SX)
  • 0071 Jan Ekier (fortepian): Chopin – Dzieła wszystkie – Nokturny vol. 2 (XL, SX)
  • 0072 Witold Rowicki: Lutosławski, Serocki, Baird (SXL)
  • 0073 Stefania Woytowicz, Andrzej Bachleda: Chopin – Dzieła wszystkie – Pieśni op. 74 (XL, SX)
  • 0074 Lidia Grychtołówna: Chopin – Dzieła wszystkie – Scherza (XL, SX)
  • 0075 Lidia Grychtołówna: Chopin – Dzieła wszystkie – Impromptus (XL, SX)
  • 0076 Władysław Kędra: Chopin – Dzieła wszystkie – Wariacje, fantazja i rondo a la krakowiak (XL, SX)
  • 0077 Halina Czerny-Stefańska, Ludwik Stefański: Chopin – Dzieła wszystkie – Ronda i inne (XL, SX)
  • 0078 Halina Czerny-Stefańska, Ludwik Stefański: Chopin – Dzieła wszystkie – Polonezy młodzieńcze op. posth (XL, SX)
  • 0079 Barbara Hesse-Bukowska: Chopin – Dzieła wszystkie – Wariacje i inne (XL)
  • 0080 różni wykonawcy: Chopin – Dzieła wszystkie – Trio i inne (XL, SXL)
  • 0081 Maria Wiłkomirska: Chopin – Dzieła wszystkie – Sonaty (XL, SX)
  • 0082 Helmut Koch: Brahms – Niemieckie requiem (XL)
  • 0084/7 Helmut Koch: Heandel – Mesjasz (SX)
  • 0089/91 Helmut Koch: Haydn – Pory roku (XL)
  • 0092 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki wszystkie vol. 1 (XL, SX)
  • 0093 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki wszystkie vol. 2 (SX)
  • 0094 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki wszystkie vol. 3 (XL, SX, SXL)
  • 0095 Henryk Sztompka: Chopin – Dzieła wszystkie – Mazurki wszystkie vol. 4 (XL, SX)
  • 0096 Agnes Giebel: Bach – Kantaty (XL)
  • 0097 Ryszard Bakst: Ignacy Jan Paderewski – Utwory fortepianowe (XL)
  • 0098 Halina Czerny-Stefańska: Recital chopinowski (XL)
  • 0099 Stefania Woytowicz: Śpiewa najpiękniejsze partie operowe (XL)
  • 0100 Musicae Antiquae Collegium Varsoviense: Ze skarbnicy muzycznej polskiego tysiąclecia (XL)
  • 0101 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr. Witold Rowicki: Felix Mendelssohn-Bartholdy – Sen nocy letniej, Maurice RavelBoléro (XL, SXL)
  • 0102 Barbara Hesse-Bukowska: Szymanowski – Dwadzieścia mazurków (XL)
  • 0103 Witold Małcużyński: Brahms – I Koncert fortepianowy (XL, SX)
  • 0104 Bronisław Gimpel: Henryk Wieniawski – Utwory skrzypcowe (XL, SXL)
  • 0105 Witold Rowicki: Johhanes Brahms – IV Symfonia e-moll op. 98 1961 (XL)
  • 0106 Bernard Ładysz: Arie z oper (XL)
  • 0108 Witold Rowicki: Johhanes Brahms – I Symfonia c-moll op. 68 (XL, SXL)
  • 0109/12 Różni wykonawcy: Gwiazdy polskiej opery 1961 (XL)
  • 0113 Wanda Wiłkomirska: Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski – Koncerty skrzypcowe 1961 (XL)
  • 0114 Regina Smendzianka: Paderewski – Franck (XL)
  • 0116 Witold Rowicki: Szymanowski (XL)
  • 0117 Zbigniew Drzewiecki: Fortepian Chopina (XL, X)
  • 0118 Witold Rowicki: Brahms – II Symfonia D-dur op. 73 (XL)
  • 0119 Witold Rowicki: Brahms – III Symfonia F-dur op. 90 (XL, SXL)
  • 0120 różni wykonawcy: Szymanowski (XL)
  • 0121 różni wykonawcy: Szymanowski (XL)
  • 0122 Stanisław Wisłocki: Ludwig van Beethoven – Symfonia nr 3 (XL, SXL)
  • 0123 Witold Małcużyński, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Witold Rowicki: Piotr Czajkowski I Koncert Fortepianowy b-moll op.23 (SX)
  • 0124 Witold Małcużyński, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr.: Witold Rowicki: Sergiusz Rachmaninow III Koncert Fortepianowy d-moll op.30 (SX)
  • 0125 różni wykonawcy: Szymanowski, Szostakowicz (XL)
  • 0126 Kwartet Borodina, Barbara Hesse-Bukowska: Szymanowski (XL)
  • 0127 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '61 vol. 1 (XL)
  • 0128 Tadeusz Wroński: Brahms – Koncert skrzypcowy (XL)
  • 0129/31 Rudolf Mauersberger: Johann Sebastian Bach – Masza h-moll BXV232 (SX)
  • 0132 Witold Rowicki: Witold Lutosławski – Concerto for Orchestra (XL)
  • 0133 Albert Catell: Czajkowski (XL)
  • 0134/5 Franz Konwitschny: Beethoween – I i IX Symfonia (XL, SXL)
  • 0136 Stanisław Wisłocki: Ludwig van Beethoven – VI Symfonia 'Pastoralna' F-dur op. 68 (XL, SXL)
  • 0137 Władysłw Kędra: Liszt – Koncerty fortepianowe (XL, SX)
  • 0138 Władysłw Kędra: Gershwin (XL)
  • 0139 Witold Rowicki: Franz Schubert – V Symfonia B-dur, VIII Symfonia h-moll „Niedokończona” D759 (SX)
  • 0140 Tadeusz Wroński: Koncerty skrzypcowe (SX)
  • 0141 Mazowsze: „Mazowsze” The Polish Song and Dance Ensemble, vol. 1 (XL, SX)
  • 0142 Mazowsze: „Mazowsze” The Polish Song and Dance Ensemble, vol. 2 (XL, SX)
  • 0143 Mazowsze: „Mazowsze” The Polish Song and Dance Ensemble, vol. 3 (XL, SX)
  • 0144 Stanisław Wisłocki: Mozart (XL)
  • 0145 Zdzisław Górzyński: Flis (XL, SX)
  • 0146 Albert Catell, Stanisław Wisłocki: Dworzak – Koncert wiolonczelowy (XL)
  • 0147 Jerzy Semkow: Niezapomniane karty oper Moniuszki (XL)
  • 0148 Ignacy Friedman: Wielcy polscy artyści grają Beethowena (XL)
  • 0149 Witold Rowicki: Szymanowski – Stabat Mater (XL)
  • 0150 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Jan Krenz: Wagner – Liszt – R. Strauss (XL, SX)
  • 0151 Radu Aldulescu, Carlo Zecchi: Beethoven – Muzyka kameralna (XL)
  • 0152 różni wykonawcy: De Falla Enescu Contantinescu (XL)
  • 0153 Stefan Ruha: Czajkowski – Koncert Skrzypcowy (XL)
  • 0154/6 różni wykonawcy: Cyrulik Sewilski (XL)
  • 0157/60 różni wykonawcy: Ze złotych kart pianistyki polskiej (XL)
  • 0162 Władysław Kędra (fortepian): Ferenc Liszt Utwory fortepianowe (XL, SXL)
  • 0163 różni wykonawcy: Jewish Songs (XL)
  • 0164 Poznańskie Słowiki: Poznańskie Słowiki śpiewają (XL)
  • 0165 różni wykonawcy: Polskie pieśni żołnierskie i ludowe 1962 (XL)
  • 0166 Ryszard Bakst: Beethoven – sonaty (SXL)
  • 0167 Ryszard Bakst: Beethoven – III Koncert fortepianowu c-moll 1963 (XL)
  • 0168 różni wykonawcy: IV MKS im. Wieniawskiego '62 (XL)
  • 0169 Chór i Orkiestra PR dyr.: Jerzy Kołaczkowski: Idzie żołnierz borem, lasem ... cykl 1 (XL)
  • 0170 Bogdan Paprocki: Arie operowe (XL)
  • 0171 różni wykonawcy: Malawski, Penderecki, Bacewicz 1963 (SX)
  • 0172 Jerzy Semkow: Carmen – Opera w przekroju 1962 (SXL)
  • 0173 Stanisław Wisłocki: Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36 (XL, SX, SXL)
  • 0176 Igor Iwanow, Zbigniew Drzewiecki: Koncerty (XL)
  • 0177 Witold Rowicki: Tadeusz Baird 1963 (XL)
  • 0178 Kwintet Warszawski: Zarębski – Kwintet fortepianowy (XL)
  • 0179 Wanda Wiłkomirska: Mieczysław Karłowicz 1962 (XL)
  • 0180 Feliks Dzierżanowski: Znasz-li swój kraj? (XL)
  • 0181 Abraham Samuel Rettig: Z albumu pieśni żydowskich 1964 (STXL)
  • 0182 Śląsk: „Śląsk” The Polish Song and Dance Ensemble vol. 1 1964 (XL, SX)
  • 0183 Śląsk „Śląsk” The Polish Song and Dance Ensemble vol. 2 1964 (SX, SXL)
  • 0184 Alina Bolechowska (sopran), Chór Męski przy Kościele św. Jakuba dyr. Zdzisław Woźniak, Feliks Rączkowski, Henryk Olton (organy): Boże Narodzenie w Polsce (SXL)
  • 0185 Andrzej Hiolski: Słynne arie operowe 1964 (SX)
  • 0186 Andrzej Kurylewicz Quintet: Go Right (XL)
  • 0187 Mieczysław Fogg: Mieczysław Fogg śpiewa piosenki swojej młodości 1960 (XL)
  • 0188 Edmund Kajdasz: Musica Antiqua Polonica 1964 (XL)
  • 0189 Mazowsze: „Mazowsze” The Polish Song and Dance Ensemble, vol. 4 (SXL)
  • 0190 Mazowsze: „Mazowsze” "Mazowsze" śpiewa kolędy (XL, SX)
  • 0191 Karol Teutsch: Muzyka włoskiego baroku (SXL)
  • 0192 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '63 vol. 1 (XL)
  • 0193 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '63 vol. 2 (XL)
  • 0194 Robert Satanowski: Jan Wański – Dwie symfonie (XL)
  • 0196 Barbara Hesse-Bukowska: Paderewski, Różycki (XL)
  • 0198 Zdzisław Górzyński: Johann Strauss – Król walca 1962 (XL, SX)
  • 0199 Zdzisław Górzyński: Verdi – Trubadur il trovatore (XL, SXL)
  • 0200 Karol Teutsch: Muzyka instrumentalna polskiego baroku (SX)
  • 0201 różni wykonawcy: Z melodią i piosenką dookoła świata (5) (XL)
  • 0203 Tadeusz Wesołowski: Pożegnanie ojczyzny (XL)
  • 0204 Chór i Orkiestra PR dyr.: Jerzy Kołaczkowski, soliści : Echa Ojczyzny (XL)
  • 0205 Stanisław Wisłocki: Koncerty fortepianowe (XL)
  • 0208 różni wykonawcy: Warszawa da się lubić 1964 (XL)
  • 0209 Poznańskie Słowiki: Hej kolęda kolęda... Poznańskie Słowiki śpiewają kolędy (SX, SXL)
  • 0210 różni wykonawcy: Idzie żołnierz borem lasem vol. 2 (XL, SXL)
  • 0211 Aleksander Bardini: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga I (X)
  • 0212 Aleksander Bardini: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga I cd (X)
  • 0213 Andrzej Szczepkowski: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga II (X)
  • 0214 Andrzej Łapicki: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga III (X)
  • 0215 Tadeusz Łomnicki: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga IV (X)
  • 0216 Tadeusz Łomnicki: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga IV cd (X)
  • 0217 Andrzej Wyrzykowski: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga V (X)
  • 0218 Jan Świderski: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga VI (X)
  • 0219 Wieńczysław Gliński: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga VII (X)
  • 0220 Gustaw Holoubek: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga VIII (X)
  • 0221 Mieczysław Milecki: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga IX (X)
  • 0222 Janusz Warnecki: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga X (X)
  • 0223 Jan Kreczmar: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga XI (X)
  • 0224 Ignacy Gogolewski: Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz – Księga XII (X)
  • 0225 Robert Satanowski: Różycki – Poematy symfoniczne (XL)
  • 0226 Mieczysław Mierzejewski: Hrabina – Opera w przekroju (XL)
  • 0227 Stanisław Grzesiuk: Nie masz cwaniaka nad warszawiaka 1963 (X, XL)
  • 0228 Bogna Sokorska: Słowik Warszawy (XL, SX)
  • 0229 Witold Rowicki: Moniuszko – Utwory na orkiestrę (XL)
  • 0230 różni wykonawcy: Czy pani mieszka sama? (XL)
  • 0231 różni wykonawcy: Works For Wood – Wind Instruments with Orchestra (XL)
  • 0232 Witold Rowicki: Tematyka dziecięca w muzyce symfonicznej (SXL)
  • 0233 Karol Stryja: Bizet – Suity Arlezjanki (XL)
  • 0234 Stefan Stuligrosz: Mikołaj Gomółka – Melodie na Psałterz Polski (XL)
  • 0235 Joachim Grubich: Polska muzyka organowa XVI – XVII w. (XL)
  • 0236 Warszawscy Stompersi: New Orleans Stompers (album) (XL)
  • 0237 Jan Krenz: Witold Lutosławski – Utwory symfoniczne (XL)
  • 0238 Jan Krenz: Witold Lutosławski – Utwory symfoniczne kompozytorów polskich 1964 (XL)
  • 0239 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '64 vol. 1 1964 (XL)
  • 0240 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '64 vol. 2 1964 (XL)
  • 0241 Andrzej Kurylewicz: Polish Radio Big Band (album) 1964) (XL)
  • 0242 różni wykonawcy: International Festival of Song Sopot – Polish Hits 1964 (XL)
  • 0243 Stefania Woytowicz: Arie dawnych mistrzów (XL)
  • 0245 Stefania Woytowicz: Arie dawnych mistrzów (XL)
  • 0246 Polish Jazz Quartet: Polish Jazz Quartet (album) 1964 (XL)
  • 0247 Bohdan Łazuka: Bohdan trzymaj się! 1965 (XL)
  • 0248 Barbara Rylska: Sex appeal 1965 (XL)
  • 0249 różni wykonawcy: Balety – Fragmenty 1965 (XL)
  • 0250/1 Mieczysław Mierzejewski: Szymanowski – Król Roger (XL)
  • 0252 Zdzisław Górzyński: Halka – Opera w przekroju (XL, SX)
  • 0253 Witold Rowicki: Straszny dwór – Opera w przekroju (SX)
  • 0254 Władysław Kędra: Hiszpańska muzyka fortepianowa 1964 (XL)
  • 0255 Ryszard Bakst: Zarębski – Utwory fortepianowe (XL)
  • 0256 różni wykonawcy: Najpiękniejsze pieśni polskie (XL)
  • 0257 Jerzy Semkow: Tematy hiszpańskie w muzyce symfonicznej 1965 (SXL)
  • 0258 Andrzej Trzaskowski Quintet: Andrzej Trzaskowski Quintet (album) 1965 (XL)
  • 0259 Witold Rowicki: Noskowski, Żeleński (XL)
  • 0260 Andrzej Markowski: Penderecki (XL, SXL)
  • 0261 różni wykonawcy: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 (XL)
  • 0262 różni wykonawcy: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 (XL)
  • 0263 różni wykonawcy: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 (XL)
  • 0264 różni wykonawcy: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 (XL)
  • 0265 Martha Argerich: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 – Winner of the First Prize (XL)
  • 0266 Arthur Moreira Lima: VII Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina '65 – Winner of the Second Prize (XL)
  • 0267 Jan Krenz: Serocki – Musica concentrate (XL)
  • 0269 Stanisław Wisłocki: Karłowicz – Poematy symfoniczne (XL)
  • 0270 Kwintet Warszawski: Szostakowicz – Shumann (XL)
  • 0271 Stanisław Wisłocki: Orkiestrowe fragmenty z oper (XL)
  • 0272 Mieczysław Fogg: Wspomnienia dawnych dni 1965 (XL)
  • 0273 Sława Przybylska: Ballady i Piosenki 2 1966 (XL)
  • 0274 Witold Rowicki: Grażyna Bacewicz 1966 (XL)
  • 0275 różni wykonawcy: Zwierzchowski – Requiem (XL)
  • 0276 Zdzisław Górzyński: Najpiękniejsze walce 1966 (SX)
  • 0277 różni wykonawcy: Grzegorz Gerwazy Gorczycki (XL)
  • 0278 The London Beats: The London Beats 1965 (XL)
  • 0280 Studio M-2: Stare przeboje – Nowe rytmy (XL)
  • 0281 różni wykonawcy: Czy pani lubi tańczyć? 1966 (XL)
  • 0282 Lasalle String Quartet: Kwartety smyczkowe (SXL)
  • 0283 Joachim Grubich: Organ Recital 1966 (SXL)
  • 0284 Anna German: Tańczące Eurydyki 1966 (XL)
  • 0285 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '65 vol. 1 (XL)
  • 0286 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '65 vol. 2 (XL)
  • 0287 różni wykonawcy: Sonaty (XL)
  • 0288 Robert Satanowski: Jakub Gołąbek – Trzy symfonie (XL)
  • 0289 Zbigniew Chwedczuk: Józef Ziedler – Nieszpory (XL)
  • 0290 Stanisław Wisłocki: Karłowicz – Odwieczne pieśni, Rapsodia Litewska (XL)
  • 0291 różni wykonawcy: Sygnały łowieckie (XL)
  • 0292 Soliści i Orkiestra Teatru Wielkiego w Warszawie dyr.: Antoni Wicherek: Witold Rudziński – Odprawa posłów greckich 1966 (XL)
  • 0293 Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego dyr. Arnold Rezler: Polskie marsze wojskowe 1966 (XL)
  • 0294 Capella Bydgostiensis Pro Musica Antiqua: U źródeł muzyki polskiej (XL)
  • 0295 Musicae Antiquae Collegium Varsoviense: Muzyka na Zamku Warszawskim (XL)
  • 0296 Stanisław Gołoński: Muzyka na Zamku Wawelskim (XL)
  • 0297 Wiera Gran: Wiera Gran śpiewa (XL)
  • 0298 Komeda Quintet (Tomasz Stańko, Krzysztof Komeda, Zbyszek Namysłowski, Günter Lenz, Rune Carlsson): Astigmatic 1966 (XL, SXL)
  • 0299 różni wykonawcy: Organ Music 1966 (SXL)
  • 0300 różni wykonawcy: Piękne głosy – Piękne arie (XL)
  • płyty o nr od 301 do 600[ | edytuj kod]

  • 0301 Feliks Rączkowski (organy): Polish Romantic Organ Music (XL)
  • 0302 różni wykonawcy: Mikołaj Zieliński (XL)
  • 0303 Con Moto Ma Cantabile: Polska muzyka instrumentalna XVII wieku (XL)
  • 0304 różni wykonawcy: Piosenki o mojej Warszawie 1966 (XL)
  • 0305 Zbigniew Namysłowski Quartet: Zbigniew Namysłowski Quartet 1966 (SXL)
  • 0307 Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz: Cyprian Norwid – Wiersze wybrane (SX, SXL)
  • 0308 różni wykonawcy: Teatr wyobraźni – Latarnik (SX)
  • 0309 Ragtime Jazz Band: Ragtime Jazz Band 1966 (XL)
  • 0310 Halina Łukomska: Arie operowe (XL)
  • 0311 Irena Santor: Piosenki stare jak świat 1966 (XL, SXL)
  • 0312 Józef Chwedczuk (organy): Bach – Organ Works (XL)
  • 0313 Wielka Orkiestra Symfoniczna PR dyr.: Zdzisław Górzyński: Słynne walce koncertowe (XL)
  • 0314 Ivry Gitlis (skrzypce): Paganini – Violin Concertos (SXL)
  • 0315 różni wykonawcy: Operetka w przekroju – Kalman 1966 (XL)
  • 0316 Orkiestra PR, Orkiestra Filharmonii Śląskiej, soliści: Franz Lehár – Fragmenty z operetek (XL)
  • 0317 Chór i Orkiestra PR, soliści dyr.: Stefan Rachoń: Abraham – Operetka w przekroju (XL)
  • 0318 Ewa Demarczyk: Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego 1967 (SX, SXL)
  • 0320 Jazz Band Ball Orchestra: Jazz Band Ball (XL)
  • 0321 Orkiestra i Chór Mieszany, soliści: Płonie ognisko w lesie... (SXL)
  • 0322 Piotr Szczepanik (śpiew): Piotr Szczepanik śpiewa 1966 (XL)
  • 0323 Filipinki (śpiew): Filipinki - To my 1966 (XL)
  • 0324 różni wykonawcy: W polskiej zagrodzie (XL)
  • 0325/6 Chór i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, soliści dyr.:Henryk Czyż: Krzysztof Penderecki – Pasja według św. Łukasza (SXL)
  • 0329 Orkiestra Syymfoniczna PR dyr.: Jan Krenz: Bolesław Szebelski (XL)
  • 0330 różni wykonawcy: Z melodią i piosenką dookoła świata 1966 (XL)
  • 0333 Karol Teutsch: Koncerty na altówkę i wiolonczelę (XL)
  • 0334 Jerzy Semkow: Polska tematyka w muzyce rosyjskiej (XL)
  • 0335 Tadeusz Żmudziński: Karol Szymanowski (XL)
  • 0336 Witold Rowicki: Polish Modern Music (SX)
  • 0337 różni wykonawcy: Podhale śpiewa (XL)
  • 0338 Mieczysław Wojnicki (śpiew): Zakochani są wśród nas 1966 (XL)
  • 0339 różni wykonawcy: Piosenki Agnieszki Osieckiej 1966 (XL)
  • 0340 Stanisław Grzesiuk (śpiew): Piosenki warszawskiej ulicy 1967 (XL)
  • 0341 Jarema Stępowski (śpiew): Szemrane tango 1966 (XL, SXL)
  • 0342 różni wykonawcy: Jazz Jamboree 66 vol. 1 (XL)
  • 0343 różni wykonawcy: Jazz Jamboree 66 vol. 2 (XL)
  • 0345 Jan Kiepura (śpiew): Arie operowe 1966 (X, XL)
  • 0346 Jan Kiepura (śpiew): Pieśni i piosenki filmowe 1966 (SX, XL)
  • 0347 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk": „Śląsk” Christmas Carols – Przy stole wigilijnym (XL, SXL)
  • 0348 Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk": „Śląsk” vol. 3 (XL)
  • 0349 Andrzej Łapicki: Mickiewicz – Sonety (XL)
  • 0351 Maria Koterbska (śpiew): Nie mówmy że to miłość... 1967 (SXL)
  • 0352 Czerwono-Czarni: Czerwono-Czarni 1966 (SXL)
  • 0353 Ignacy Gogolewski: Wielkie monologi romantyczne (SXL)
  • 0354 Władysław Kędra (fortepian): Plays Piano Favorites (XL)
  • 0355 Regina Smendzianka: Polska preromantyczna muzyka fortepianowa 1966 (XL)
  • 0356 Witold Rowicki: Czajkowski – Suity z baletów (XL)
  • 0357 Janusz Zabiegliński: Janusz Zabiegliński and his Swingtet 1966 (XL)
  • 0358 Edmund Kajdasz: Marcin Mielczewski – Vesparae Dominicales (XL)
  • 0360 Ryszard Bakst: Schumann (XL)
  • 0361 Lidia Grychtołówna: Piano Recital 1966 (SXL)
  • 0362 Irena Santor (śpiew): Powrócisz tu... 1967 (SXL)
  • 0363 różni wykonawcy: Zwycięzcy Festiwalu Jazz nad Odrą '66 (XL)
  • 0364 różni wykonawcy: Strauss – Fragmenty z operetki (XL)
  • 0365 różni wykonawcy: Haydn i Mozart (XL)
  • 0366 Witold Rowicki: Czajkowski – Symfonia Nr 4 f-moll op. 36 (XL, SX)
  • 0367 Jerzy Połomski: Jerzy Połomski śpiewa 1966 (SXL)
  • 0368 Edmund Kajdasz: Muzyka w dawnym Krakowie (XL)
  • 0369 Wojciech Młynarski (śpiew): Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki 1967 (SXL)
  • 0371 Tadeusz Chyła (śpiew): Śpiewa własne ballady 1966 (SXL)
  • 0372 Kabaret Starszych Panów: Cykl 3 1968 (SXL)
  • 0373 Jerzy Żurawlew: Recital Chopinowski 1967 (XL)
  • 0374/6 Jean Bobescu: Verdi – Rigoletto (XL)
  • 0377 Aleksander Zelwerowicz: Mistrzowie sceny polskiej 1967 (XL)
  • 0378 Andrzej Trzaskowski Sextet: Seant (XL)
  • 0380 różni wykonawcy: Niech zawsze będzie słońce 1967 (XL)
  • 0381 Violetta Villas (śpiew): Dla ciebie miły 1967 (SXL)
  • 0382 różni wykonawcy: Wieniawski – Koncerty (XL)
  • 0383 różni wykonawcy: Szymanowski – Koncerty skrzypcowe 1968 (XL)
  • 0384 Stanisław Wisłocki: Utwory operowe 1967 (SXL)
  • 0385 różni wykonawcy: Laureaci Konkursów im. Wieniawskiego vol. 1 (XL)
  • 0386 różni wykonawcy: Laureaci Konkursów im. Wieniawskiego vol. 2 (SXL)
  • 0387 Zdzisław Górzyński: Gounod – Faust – Opera w przekroju 1968 (SXL)
  • 0388 Asocjacja Hagaw: Do You Love Hagaw? 1967 (SXL)
  • 0389 Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego: Zabawa do rana (XL)
  • 0390 Czesław Niemen (śpiew): Sukces 1968 (X, XL)
  • 0391 Jan Krenz: Henryk Górecki 1967 (SXL)
  • 0392 Witold Rowicki: Musorgsky (XL)
  • 0394 Halina Łukomska: Lutosławski, Serocki, Bloch – Pieśni 1967 (XL)
  • 0395 Lionel Rogg: Johan Sebastian Bach – Trio – Sonaty na organy (XL)
  • 0396 Czerwone Gitary: Czerwone Gitary (2) 1967 (XL, SXL)
  • 0397 Stefan Rachoń: Franz von Suppe – Uwertury 1967 (SXL)
  • 0398 różni wykonawcy: W dzień Bożego Narodzenia 1967 (SXL)
  • 0399 Leonard Bernstein: George Gershwin 1967 (SXL)
  • 0400 Louis Armstrong: The Luis Armstrong Story vol. 1 (XL)
  • 0401 Louis Armstrong: The Luis Armstrong Story vol. 2 (SXL)
  • 0407 Bohdan Łazuka (śpiew): Życzenia dla pań 1967 (XL)
  • 0408 Tadeusz Wesołowski: Na Krakowskim Rynku 1967 (SXL)
  • 0409 Adam Wiernik: Sobótka Świętojańska – Misterium ludowe 1967 (XL)
  • 0411 Czesław Niemen: Dziwny jest ten świat 1967 (X, XL)
  • 0415 NOVI: Bossa Nova (XL)
  • 0424 Anna German (śpiew): Recital piosenek 1967 (SXL)
  • 0426 różni wykonawcy: Morze, nasze morze
  • 0428 Warszawskie Smyczki i inni wykonawcy: Niezapomniane przeboje Zygmunta Karasińskiego (1967, XL)
  • 0438 Polanie: Polanie 1967 (SXL)
  • 0439 Andrzej Kurylewicz: Ten + Eight (XL, SX)
  • 0440 różni wykonawcy: Niezapomniane przeboje Jerzego Petersburskiego (XL)
  • 0447 Barbara Nieman: Pieśni i arie operetkowe (XL)
  • 0452 Włodzimierz Nahorny Trio: Heart 1968 (XL)
  • 0463 Andrzej Stefański: Szymanowski (XL)
  • 0466 Jerzy Połomski (śpiew): Daj! 1968 (SX, XL, SXL)
  • 0472 Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski (śpiew): Pamiętaj o mnie 1969 (SXL)
  • 0479 Czerwone Gitary: Czerwone Gitary (3) 1968 (XL)
  • 0480 Wojciech Młynarski: Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę 1968 (XL)
  • 0482 Bułat Okudżawa, Edmund Fetting, Gustaw Lutkiewicz, Bohdan Łazuka, Wojciech Młynarski, Sława Przybylska, W. Siemion: Ballady Bułata Okudżawy (SX)
  • 0489 Irena Santor (śpiew): Zapamiętaj, że to ja... 1968 (XL)
  • 0499 Chór i Orkiestra Polskiego Radia: Pieśni walki i pokoju 1968 (XL)
  • 0502 Orkiestra i Chór Państwowej Opery im. S. Moniuszki w Poznaniu: Opera Poznańska i jej soliści (XL)
  • 0510 Irena Santor (śpiew): Kolędy i pastorałki (SX)
  • 0511 Old Timers, Sandy Brown (śpiew): Old Timers with Sandy Brown (XL)
  • 0514 Chór i Orkiestra PR, soliści: Pieśni Polski walczącej (1) (XL)
  • 0515 Chór i Orkiestra PR, soliści: Pieśni Polski walczącej (2) (XL)
  • 0523 Poznańska Orkiestra Kameralna dyr.: Robert Satanowski: Polskie symfonie XVIII wieku (SXL)
  • 0525 Mieczysław Fogg (śpiew): Zapomniana piosenka 1969 (SX, SXL)
  • 0528 Skaldowie: Cała jesteś w skowronkach 1968 (XL, SXL)
  • 0536 Capella Bydgostiensis Pro Musica Antiqua: Jan Sebastian Bach Koncert Brandenburski BWV 1050, Potrójny koncert BWV 1044
  • 0537 różni wykonawcy: Kompozytorzy włoscy w Polsce (SXL)
  • 0555 Jerzy Milian: Baazaar (XL, SXL)
  • 0560 Niebiesko-Czarni: Twarze 1969 (SXL)
  • 0570 Andrzej Stefański (fortepian): Ignacy Paderewski (SX, SXL)
  • 0576 Czesław Niemen: Enigmatic 1969 (SXL)
  • 0579 różni wykonawcy: New Faces in Polish Jazz – JJ 69 (XL, SXL)
  • 0580 Orkiestra z Chmielnej: Orkiestra Uliczna z Chmielnej 1969 (XL, SXL)
  • 0581 różni wykonawcy: Niezapomniane przeboje Zygmunta Wiehlera (SXL)
  • 0582 Chór i Orkiestra PR, soliści dyr.: Stefan Rachoń: Offenbach – Operetki w przekroju (XL)
  • 0583 Edwin Kowalik (fortepian): Recital Fortepianowy (SXL)
  • 0584 Julitta Śledzińska: Old harpichord music 1969 (SXL)
  • 0585 Hans Kann, Rosario Marciano: Beethoven – Komplet dzieł na cztery rece 1969 (SXL)
  • 0586 Karol Teutsch: Górecki, Baird, Bacewicz, Paciorkiewicz (SXL)
  • 0587 Konstanty Andrzej Kulka: Antonio Vivaldi. Le Quattro Stagioni – Cztery Pory Roku (XL, SX, SXL)
  • 0588 Stanisław Wisłocki: Beethoven – Overtures (SXL)
  • 0589 Conchita Bautista: Conchita Bautista (SX)
  • 0591 Jan Pietrzak: Zaganiany człowiek taki... 1970 (SXL)
  • 0593 Anna German: Człowieczy los 1970 (SXL)
  • 0595 różni wykonawcy: Wspomnienie o Leninie (XL)
  • 0596 różni wykonawcy: Zaśpiewaj z nami – IV Krajowy Zjazd ZMW (SXL)
  • 0597 Skaldowie: Od wschodu do zachodu słońca 1970 (SX)
  • 0598 Maryla Rodowicz: Żyj mój świecie 1970 (SXL)
  • 0599 Czerwone Gitary: Na fujarce 1970 (SXL)
  • 0600 Mieczysław Święcicki: Żółty anioł – romanse 1970 (SXL)
  • płyty o nr od 601 do 900[ | edytuj kod]

  • 0601 Marek Grechuta: Marek Grechuta Anawa 1970 (SX, SXL)
  • 0602 Wojciech Młynarski: Obiad rodzinny 1970 (SXL)
  • 0635 różni wykonawcy: Mikrofon i Ekran. Opole '70 1970 (XL, SXL)
  • 0637 Trubadurzy: Kochana 1970 (SX)
  • 0643 Irena Santor: Dla Ciebie śpiewa Irena Santor (XL, SXL)
  • 0648 Andrzej Stefański: Beethoven – Sonaty fortepianowe (SXL)
  • 0652 Jerzy Połomski: Jerzy Połomski 1970 (SXL)
  • 0653 Silna Grupa pod Wezwaniem: Silna Grupa Pod Wezwaniem 1970 (SXL)
  • 0657 Novi Singers: Torpedo (XL, SXL)
  • 0699 Hagaw: Asocjacja Hagaw i Andrzej Rosiewicz 1970 (XL, SXL)
  • 0703 Włodzimierz Nahorny: Jej portret 1973 (SX)
  • 0707 Love Affair: Everlasting Love Affair (XL)
  • 0721 Breakout: Blues 1971 (SXL)
  • 0733 Michał Urbaniak Group: Live recording 1971 (SXL)
  • 0734 Czerwone Gitary: Spokój serca 1971 (SXL)
  • 0741 Anna German: Wiatr mieszka w dzikich topolach 1971 (SXL)
  • 0743 Anna German: Arie z opery „Tetyda na wyspie Skyros” 1971 (SXL)
  • 0744 Mieczysław Kosz (fortepian): Reminiscence 1971 (SX, SXL)
  • 0745 Paradox: Drifting Feather 1971 (SXL)
  • 0751 Irena Santor: Moja Warszawa 1972 (XL, SXL)
  • 0755 Novi Singers: Novi sing Chopin 1971
  • 0756 Klan: Mrowisko 1971 (SXL)
  • 0763 Halina Czerny-Stefańska: Beethoven - sonaty (XL, SXL)
  • 0767 Kapela Czerniakowska: Kapela Czerniakowska 1972 (SX)
  • 0777 Henryk Boukołowski: Kornel MakuszyńskiPrzygody Koziołka Matołka część I i II 1971 (SX)
  • 0778 Mira Kubasińska i Breakout: Mira 1971 (SXL)
  • 0789 Mieczysław Mazur: Rag Swing Time 1971 (XL, SXL)
  • 0797 Jolanta Kubicka: Światło w lesie 1972 (SXL)
  • 0802 Zdzisława Sośnicka: Zdzisława Sośnicka 1971 (XL, SXL)
  • 0817 Wojciech Młynarski: Recital '71 1971 (SXL)
  • 0832 Irena Santor: Z tobą na zawsze (XL, SXL)
  • 0839 Tadeusz Woźniak Tadeusz Woźniak 1972 (SXL)
  • 0840 Farida: Farida (SXL)
  • 0841 Old Timers, Sami Swoi, Old Metropolitan Band, High Society: Tribute to Armstrong 1972 (SXL)
  • 0842 Old Timers: Hallo, hold the line 1972 (SX)
  • 0846 różni wykonawcy: Opolskie wspomnienia (XL) (SXL)
  • 0849 różni wykonawcy: Takiemu to dobrze – Przeboje Festiwali Piosenki Żołnierskiej 1972 (SX, SXL)
  • 0858 Breakout: Karate 1972 (SXL)
  • 0866 2 plus 1: Nowy wspaniały świat 1972 (SXL)
  • 0881 Niebiesko-Czarni: Naga 1 1972 (SXL)
  • 0882 Niebiesko-Czarni: Naga 2 1972 (SXL)
  • 0887 Skaldowie: Wszystkim zakochanym 1973 (SXL)
  • 0888 Skaldowie: Krywań, Krywań 1973 (SXL)
  • 0889/0890 Soliści oraz Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie dyr. Andrzej Markowski: Krzysztof Penderecki – Jutrznia – Utrenja (SX)
  • 0898 Henryk Boukołowski: Kornel MakuszyńskiPrzygody Koziołka Matołka część III i część IV 1971 (SX)
  • 0900 Irena Santor: Witaj gwiazdko złota (SX)
  • płyty o nr od 901 do 1200[ | edytuj kod]

  • 0906 Jerzy Połomski: Nie zapomnisz nigdy 1972 (SXL)
  • 0907 Jerzy Połomski: Kiedy znów zakwitną białe bzy 1972 (XL, SXL)
  • 0924 Anna German: To chyba maj 1974 (SXL)
  • 0934 Marek Grechuta: Droga za widnokres 1972 (SXL)
  • 0942 Piotr Paleczny: Obrazki z wystawy (SXL)
  • 0944 Nurt: Nurt 1973 (XL, SXL)
  • 0947 Marek Grechuta: Droga za widnokres 1972 (XL, SXL)
  • 0949 różni wykonawcy: Piosenki radzieckie 1973 (SXL)
  • 0952 Zbigniew Namysłowski: Winobranie (SX)
  • 0954 różni wykonawcy: Premiery – Opole 73 (1) (SXL)
  • 0955 różni wykonawcy: Premiery – Opole 73 (2) (SXL)
  • 0956 Stan Borys: Szukam przyjaciela (SXL)
  • 0957 Jerzy Grunwald i En Face: Jerzy Grunwald En Face 1973 (SXL)
  • 0958 różni wykonawcy: Sopot '73 (XL)
  • 0960 Janusz Laskowski: Janusz Laskowski 1973 (SXL)
  • 0972 Wiesław Ochman: Polskie arie operowe (SX)
  • 0975 Complesso Di Musica Antica Wroclaw: Barokowe koncerty religijne (SXL)
  • 0984 różni wykonawcy: Dyskoteka 5 (SXL)
  • 0988 różni wykonawcy: Złote pierścienie Kołobrzegu (SXL)
  • 0990 różni wykonawcy: Premiery – Opole 73 (3) (SXL)
  • 0991 Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego: Krakowiaki i polonezy (SXL)
  • 0992 Trubadurzy: Będziesz Ty 1973 (SX)
  • 0996 Andrzej Stefański: Beethoven – 33 wariacje (SXL)
  • 1000 Irena Santor: Jubileusz 1973 (SXL)
  • 1001 Jerzy Połomski: Warszawa moja miłość 1974 (SXL)
  • 1002 Teresa Tutinas: Teresa Tutinas 1973 (SXL)
  • 1003 Homo Homini: Homo Homini 1973 (SX, SXL)
  • 1004 Mira Kubasińska & Breakout: Ogień (SX)
  • 1005 Reprezentacyjna Orkiestra Pomorskiego Okręgu Wojskowego dyr.: Kazimierz Hilla: Piastowski orzeł – Marsze Ludowego Wojska Polskiego (SXL)
  • 1009 Novi Singers: Rien ne va plus 1973 (SXL)
  • 1010 Michał Urbaniak Constellation: In Concert 1973 (SX, SXL)
  • 1012 Konstanty Andrzej Kulka: Violin Recital (SXL)
  • 1013 Bemibem: Bemowe frazy 1974 (SXL)
  • 1014 Andrzej i Eliza: Czas relaksu 1973 (SXL)
  • 1015 Tadeusz Ross: Odpowiedz uśmiechem (XL)
  • 1016 Józef Serafin: Józef Serafin Plays Organ Works by Jehan Alain (SXL)
  • 1017 Maria Fołtyn: Sławni polscy śpiewacy vol. 1 1974 (SXL)
  • 1018 Agnieszka Kossakowska: Gaiczek zielony – Piosenki i tańce dla przedszkolaków (SXL)
  • 1022 Kapela Czerniakowska: Tango Czerniakowskie 1974 (SX)
  • 1023 Joanna Rawik: Romantyczność 1974 (SXL)
  • 1032 Zespół „Lachy”: Polski folklor muzyczny vol. 3 (SX)
  • 1041 Wanda Polańska (sopran): Najpiękniejsze arie z operetek i musicali
  • 1042 Agnieszka Kossakowska: Arie z operetek Lehara i Offenbacha (SXL)
  • 1045 różni wykonawcy: Piosenki o Warszawie (SXL)
  • 1047 Jerzy Połomski: W cichą noc 1974 (SXL)
  • 1048 Jerzy Połomski: Bo z dziewczynami 1974 (SXL)
  • 1051 Jan Ekier (fortepian): Jan Ekier (SX)
  • 1052 Bożena Betley (sopran), Jerzy Marchwiński (fortepian): Stanisław Moniuszko – Pieśni ze „Śpiewników domowych” (SX)
  • 1067 Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego: Podkóweczki dajcie ognia (SX)
  • 1069 Wojciech Karolak: Easy! 1974 (SXL)
  • 1079 SPPT Chałturnik: SPPT Chałturnik 1974 (SXL)
  • 1089 Anna Jantar: Tyle słońca w całym mieście 1974 (SXL)
  • 1091 Krystyna Prońko: Krystyna Prońko (SXL)
  • 1104 różni wykonawcy: Powracające melodyjki – Przeboje XXX-lecia (1) (SX)
  • 1105 różni wykonawcy: Czy mnie jeszcze pamiętasz – Przeboje XXX-lecia (2) (SX)
  • 1106 różni wykonawcy: Daj mi zachować wspomnienia – Przeboje XXX-lecia (3) (SX)
  • 1107 różni wykonawcy: Komu piosenkę – Przeboje XXX-lecia (4) (SX)
  • 1108 różni wykonawcy: Najpiękniejsza jest moja ojczyzna – Przeboje XXX-lecia (5) (SXL)
  • 1109 różni wykonawcy: Premiery 1 – Kołobrzeg '74 (SXL)
  • 1110 różni wykonawcy: Premiery 2 – Kołobrzeg '74 (SXL)
  • 1111 różni wykonawcy: Niech żyje para młoda (SXL)
  • 1112 różni wykonawcy: Sopot '74 (SXL)
  • 1113 Jeffrey Swann: Plays Stravinsky, Scriabin, Debussy (SX)
  • 1114 różni wykonawcy Piosenki radzieckie (SXL)
  • 1120 Novi Singers: Five, four, three
  • 1125/6 różni wykonawcy: Grajcie dudy, grajcie basy – Polish Folk Music (SXL)
  • 1131 różni wykonawcy: Opole '74 – Premiery (SXL)
  • 1138 Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Edward Vesala, Peter Warren: TWET (SX)
  • 1140 Breakout: Kamienie 1974 (SXL)
  • 1141 Jan Ptaszyn Wróblewski: Sprzedawcy glonów 1974 (SXL)
  • 1142 SBB: SBB 1974 (SXL)
  • 1147 Roman Jabłoński: Koncerty wiolonczelowe 1972 (SX)
  • 1157 Zespół Muzyki Cerkiewnej Warszawskiej Opery Kameralnej: The Choir of Orthodox Church Musicat the Warshaw Chamber Opera-House – Muzyka cerkiewna (SX)
  • 1159 różni wykonawcy: „Lata ptaszek”, „Księżniczka na ziarnku grochu” – bajki muzyczne (SX)
  • 1160 Tadeusz Woźniak: Tadeusz Woźniak 1974 (SXL)
  • 1161 różni wykonawcy: Dyskoteka 7 (SXL)
  • 1164 Państwowa Orkiestra Filharmonii Łódzkiej dyr.: Henryk Czyż: Ludwig van BeethovenV symfonia 1974 (SX)
  • 1166 Czerwone Gitary: Rytm Ziemi 1974 (SXL)
  • 1167 różni wykonawcy: Przeboje z Niemieckiej Republiki Demokratycznej (SXL)
  • 1173 różni wykonawcy – artyści scen warszawskich, Zespół instrumentalny dyr. Władysław Słowiński: Jerzy Ficowski – Dom, w którym śmieszy – Wiersze dla dzieci (SX)
  • 1179 Boston Light Operatic Society: Hair (Galt MacDermot) (SX)
  • 1180 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '74 vol. 1 (SX)
  • 1181 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '74 vol. 2 (SX)
  • 1186/7 Józef Serafin (organy): Józef Serafin plays in Leżajsk Cathedral – J.S.Bach Organ Works 1974 (SX)
  • 1189 Wawele: Niebieskie dni 1974 (SXL)
  • 1190 Czesław Gładkowski, Krzysztof Zgraja: Alter ego (SX)
  • 1191 Jerzy Godziszewski: Jerzy Godziszewski Plays Piano Works (SXL) 1974
  • 1192 Czesław Niemen: Niemen Aerolit 1975 (SX)
  • 1193 kurs języka angielskiego: Mówimy po angielsku vol. 1 (XL)
  • 1194 kurs języka angielskiego: Mówimy po angielsku vol. 2 (XL)
  • 1195 kurs języka angielskiego: Mówimy po angielsku vol. 3 (XL)
  • 1196/0 kurs języka rosyjskiego: Mówimy po rosyjsku (SXL)
  • płyty o nr od 1201 do 1500[ | edytuj kod]

  • 1201/3 kurs języka niemieckiego: Mówimy po niemiecku (XL)
  • 1204 Maria Koterbska: Jubileusz (SXL)
  • 1206 SBB: Nowy horyzont 1975 (SX)
  • 1207 Homo Homini: Homo Homini 2 1974 (SX)
  • 1208 Wanda Wiłkomirska (skrzypce): Augustyn Bloch (SX)
  • 1210 Zdzisław Piernik (tuba): Tuba (SX)
  • 1211 Grająca Tabakierka: Grająca Tabakierka (SX)
  • 1212 2+1: Wyspa dzieci 1975 (SX)
  • 1213 różni wykonawcy: Dyskoteka Polskich Nagrań – Dyskoteka 8 (SX)
  • 1214 Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”: „Mazowsze” 25 lat (SX)
  • 1215 Chór dziecięcy dyr. Romuald Miazga, zespół instr. dyr. Jerzy Woźniak: Łączy nas piosenka – piosenki różnych narodów (SX)
  • 1216 różni wykonawcy: Za zdrowie pań (SX)
  • 1217 różni wykonawcy: Opole '75 1975 (SX) (SXL)
  • 1218 Adam Makowicz: Live Embers (SX)
  • 1219 różni wykonawcy: Polskie Targi Estradowe - Łódź '75 (SX)
  • 1220 Old Timers/Marianna Wróblewska: Meeting (SX)
  • 1221 Spisek Sześciu: Complot of Six (SX)
  • 1222 Zespół Pieśni i Tańca Północnej Grupy Wojsk Radzieckich: Zespół Północnych Grup Wojsk ZSRR (SX)
  • 1223 różni wykonawcy: VIII Festiwal Pianistyki Polskiej - Słupsk '74 (SX)
  • 1224 Eugen Indjic (fortepian): Chopin - Ballady (SX)
  • 1225 Eugen Indjic (fortepian): Chopin - Sonaty (SX)
  • 1226 Ryszard Bakst (fortepian): Mendelssohn - Pieśni bez słów (SX)
  • 1227 różni wykonawcy: Dzisiaj, jutro, zawsze i inne piosenki Wojciecha Piętowskiego (SX)
  • 1228 różni wykonawcy: Ernest Bryll, Katarzyna Gaertner - „...srebrne dzwony” (SX)
  • 1229 różni wykonawcy: Maszerują przedszkolaki (SX)
  • 1230 Zbigniew Namysłowski Quintet: Kujaviak Goes Funky 1975 (SX)
  • 1232 różni wykonawcy: Sowieckim braciom broni (SX)
  • 1234 różni wykonawcy: Premiery - Kołobrzeg '75 (SX)
  • 1235 Keith Emerson & The Nice: Keith Emerson and the Nice (SX)
  • 1236 Atomic Rooster: Atomic Rooster (SX)
  • 1237 Rare Bird: Rare Bird (SX)
  • 1238 The Rattles: The Rattles (SX)
  • 1239 Marsha Hunt: Marsha Hunt (SX)
  • 1245 Danuta Rinn: Gdzie ci mężczyźni 1975 (SX)
  • 1246 General: Rockin' and rollin' 1974 (SX)
  • 1248 Zespół instrumentalny Mieczysława Janicza: „Umarł Maciek...” (polskie piosenki ludowe i popularne 2)
  • 1249 Zespół instrumentalny Mieczysława Janicza: „Ty pójdziesz górą” (polskie piosenki ludowe i popularne 3) (SX)
  • 1262 Czesław Niemen: Katharsis 1975 (SX)
  • 1264 Budka Suflera: Cień wielkiej góry 1975 (SX)
  • 1279 Ossian: Ossian 1975 (SX)
  • 1280 ABBA: Waterloo 1975 (SX)
  • 1281 Wiesław Ochman: Słynne arie operetkowe (SX)
  • 1298 Kapela Czerniakowska: Bal u ciotki Marcinowej 1976 (SX)
  • 1300 Breakout: NOL 1976 (SX)
  • 1304 Norrie Paramor & The Midland Radio Orchestra: Norrie Paramor & The Midland Radio Orchestra (SX)
  • 1321 różni wykonawcy: Antoni Marianowicz – Alicja w Krainie Czarów (baśń muzyczna) (SX)
  • 1322 różni wykonawcy: Polish Jazz 1946-1956 vol. 1 Post-War Dance Bands (SX) 1975
  • 1323 Melomani: Polish Jazz 1946-1956 vol. 2 Golden Era of the „Melomani” Group (SX) 1975
  • 1324 różni wykonawcy: Polish Jazz 1946-1956 vol. 3 From „Improvising Jazz” Series (SX) 1976
  • 1325 różni wykonawcy: Polish Jazz 1946-1956 vol. 4 Early Polish Jazz Piano Players (SX) 1976
  • 1327 Leonard Mróz: Arie operowe (SX)
  • 1343 Homo Homini: Homo Homini 3 1975 (SX)
  • 1344 Daniel: Bezpańska miłość 1976 (SX)
  • 1345 SBB: Pamięć 1976 (SX)
  • 1346/1347 Kabaret Dudek: Upupa epops 1976 (SX)
  • 1348 Klaus Lenz Big Band: Klaus Lenz Big Band With Uschi Brüning And Klaus Nowodworski (SX)
  • 1353 Sami Swoi: Ach! Jak przyjemnie (SX)
  • 1354 różni wykonawcy: Królowa Zima – Baśnie o Bolku i Lolku 1976 (SX)
  • 1355 ABBA: ABBA (SX)
  • 1357 różni wykonawcy: Opole '76 – Premiery (SX)
  • 1360 Anna Jantar: Za każdy uśmiech 1975 (SX)
  • 1367 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie dyr. Witold Rowicki: Nikołaj Rimski-KorsakowSzeherezada (SX)
  • 1370 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie dyr. Witold Rowicki: Witold Lutosławski/Wojciech Kilar – Livre pour orchestre/Krzesany 1976 (SX)
  • 1378 Procol Harum: Procol's Ninth 1975 (SX)
  • 1379 różni wykonawcy: Zapraszamy do Trójki – przeboje radiowe 1975 (SX)
  • 1383 Czerwone Gitary: Port piratów 1976 (SXL)
  • 1384 Locomotiv GT: Locomotiv GT in Warsaw (SX)
  • 1392 Andrzej Stefański: Schumann – Novelletten 1976 (SX)
  • 1395 Jolanta Kubicka: Za miłością idę 1976 (SX)
  • 1396 Zbigniew Wodecki: Zbigniew Wodecki 1976 (SX)
  • 1398 Budka Suflera: Przechodniem byłem między wami... 1976 (SX)
  • 1399 Orkiestra z Chmielnej: Wspomniałem ten dzień 1976 (SX)
  • 1400 różni wykonawcy: Janusz Kondratowicz i jego piosenki (SXL)
  • 1410 różni wykonawcy: Józef Prutkowski – Utwory dla moich przyjaciół (SX)
  • 1414 Extra Ball: Birthday (SX)
  • 1417 Hanka Bielicka: Hanka Bielicka 1976 (SX)
  • 1419 Czesław Bartkowski: Drums Dream (SX)
  • 1423 Eugene Istomin (fortepian), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej dyr. Jerzy Semkow: Ludwig van Beethoven – Koncert fortepianowy ES-dur Op.73 (SX)
  • 1428 Halina Frąckowiak & Józef Skrzek SBB: Geira (SX)
  • 1434 SBB: Ze słowem biegnę do ciebie 1977 (SX)
  • 1436 artyści scen warszawskich, Zespół instr. kier. Mieczysław Janicz: O dwóch takich co ukradli księżyc – Bajka muzyczna Krystyna Wodnicka (według Kornela Makuszyńskiego) (SX)
  • 1439 Jerzy Połomski: Z tobą świat nie ma wad 1977 (SX)
  • 1449 2 plus 1: Aktor 1977 (SX)
  • 1454 różni wykonawcy: Jazz Jamboree 76 vol. 1 (SX)
  • 1455 różni wykonawcy: Jazz Jamboree 76 vol. 2 (SX)
  • 1462 kurs języka niemieckiego: Deutsch mein neues hobby 1 (X)
  • 1463 kurs języka niemieckiego: Deutsch mein neues hobby 2 (X)
  • 1464 kurs języka niemieckiego: Deutsch mein neues hobby 3 (X)
  • 1465 kurs języka niemieckiego: Deutsch mein neues hobby 4 (X)
  • 1466 kurs języka niemieckiego: Deutsch mein neues hobby 5 (X)
  • 1470 różni artyści: Party Dance (SX)
  • 1471 Livin' Blues: Livin' Blues Live (SX)
  • 1474 Zygmunt Kęstowicz, Hubert Antoszewski, Stefan Pułtorak, zespół instr. dyr. Witalis Raczkiewicz: Pora na Telesfora – słuchowisko muzyczne (SX)
  • 1479 Vistula River Brass Band: Entertainer (SX)
  • 1486 różni artyści: Hits Of BBC And Alaska Records 2 (SX)
  • 1493 Zbigniew Namysłowski: Zbigniew Namysłowski (SX)
  • płyty o nr od 1501 do 1800[ | edytuj kod]

  • 1509 Arp Life: Jumbo jet (SX)
  • 1514 Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej dyr.:Wojciech Kilar: Witold Rowicki – Kościelec 1909/Przygrywka i kolęda/Bogurodzica (SX)
  • 1544 Violetta Villas: Nie ma miłości bez zazdrości 1977 (SX)
  • 1550 Guido Manusardi Quartet, Fogarsi-Csik Trio, Yosuke Yamashita Trio: Jazz Jamboree 77 vol. 1 (SX)
  • 1554 Anna Jantar: Zawsze gdzieś czeka ktoś 1977 (SX)
  • 1555 Jerzy Połomski: Tempus fugit 1977 (SX)
  • 1570/1 N. AE.: Idée Fixe 1978 (SX)
  • 1573 Gawęda: Gawęda
  • 1574 2 plus 1: Teatr na drodze 1978 (SX)
  • 1583 Marianna Wróblewska: Feelings (SX)
  • 1585 Afric Simone: Afric Simone (SX)
  • 1611 różni wykonawcy: Jazz Jamboree 78 (SX)
  • 1612 Anna German: Anna German 1978 (SX)
  • 1618 Centralna Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego: Marsze historyczne (SX)
  • 1625 Krystyna Prońko: Deszcz w Cisnej (SX)
  • 1637 Kapela Czerniakowska: Zabawa u Jana 1978 (SX)
  • 1641 artyści scen warszawskich, zespół instr. i wokalny kier.: Ryszard Sielicki: „Tomcio Paluch” – Bajka muzyczna Antoni Marianowicz (według braci Grimm) (SX)
  • 1642 artyści scen warszawskich, zespół instr. i wokalny kier.: Ryszard Sielicki: „Stoliczku, nakryj się” / „Tańczące krasnoludki” – Bajki muzyczne Antoni Marianowicz (według braci Grimm) – (SX)
  • 1644 różni wykonawcy: Popularne arie i duety operetkowe (SX)
  • 1647 Bud Powell: Earl Bud' Powell (SX)
  • 1650 różni wykonawcy: Popularne arie i duety operetkowe (SX)
  • 1653 różni wykonawcy: Niezapomniane arie operowe (SX)
  • 1661 Lucyna Arska: Na cygańską nutę 1978 (SX)
  • 1662/8 Instytut Lingwistyki Stosowanej UW: American english for Poles (Kurs Audiowizualny – Część 1) 1978 (SX)
  • 1696 Chorus & Disco Company: Discoland 1978 (SX)
  • 1671-74 Soliści oraz Orkiestra i Chór PRiTV w Krakowie dyr. Jan Krenz: Stanisław Moniuszko – „Straszny dwór” (SX)
  • 1710 Elżbieta Wojnowska: Życie moje (SX)
  • 1738 różni wykonawcy: Zapraszamy do Trójki (2) 1979 (SX)
  • 1757 Geoff Love`s Orchestra: 13 Famous Disco Hits (SX)
  • 1758 Second Life: Why (SX)
  • 1759 Czesław Niemen: The Best of Niemen 1979 (SX)
  • 1761 General: Heart of Rock (SX)
  • 1762 Czerwone Gitary: The Best of Czerwone Gitary 1979 (SX)
  • 1766 Breakout: ZOL (Zidentyfikowany Obiekt Latający) 1979 (SX)
  • 1771 Old Timers, William 'Wild Bill' Davison: Old Timers with Wild Bill Davison (SX)
  • 1777 Osjan: Księga chmur 1979 (SX)
  • 1781 Śląsk: The Polish Song and Dance Ensemble – „Ślask” 25 lat (SX)
  • 1789 Homo Homini: Homo Homini 4 1979 (SX)
  • 1796 Krzysztof Sadowski: Swing Party (SX)
  • płyty o nr od 1801 do 2100[ | edytuj kod]

  • 1803 Chór Dziecięcy dyr.: Romuald Miazga, zespół instr. dyr.: Jerzy Woźniak: Tańce i zabawy ludowe dla przedszkolaków (SX)
  • 1805 Teresa Zylis-Gara: Arie operowe kompozytorów słowiańskich (SX)
  • 1811 różni wykonawcy: Opole 79 - Przeboje 35-lecia
  • 1818 Orkiestra Smyczkowa pod dyr. Leszka Bogdanowicza: Melodie na dobranoc (SX)
  • 1833 Jolanta Kubicka: Jolanta Kubicka 1979 (SX)
  • 1854 Salvo: Solo tu 1979 (SX)
  • 1861 Artur Rubinstein: Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy F-Moll (SX)
  • 1869 różni wykonawcy: Zapraszamy do Trójki vol. 3 (SX)
  • 1870 Drupi: Drupi (SX)
  • 1873/4 kurs języka angielskiego: Angielski dla początkujących – Have a Nice Trip (SX)
  • 1876 Czesław Niemen: Postscriptum 1980 (SX)
  • 1877 Pod Budą: Grupa Muzyczna "Pod Budą" Kraków 1981 (SX)
  • 1892 Budka Suflera: Ona przyszła prosto z chmur 1980 (SX)
  • 1913 Violetta Villas: Dawne przeboje 1980 (SX)
  • 1940 Anna German, Irena Santor, Jerzy Połomski, Adam Zwierz: Najpiękniejsze kolędy – Pójdźmy wszyscy do stajenki (SX)
  • 1927 różni wykonawcy: Kiedyśmy wracali 1980 (SX)
  • 1932 Anna Jantar: The Best of Anna Jantar 1980 (SX)
  • 1934 Exodus: The Most Beautiful Day 1980 (SX)
  • 1941 Sun Ship: Follow Us (SX)
  • 1947 Orkiestra PRiTV dyr.: Ryszard Dudek, Jan Pruszak: Benedykt Konowalski – „Polish Dances” (SX)
  • 1962 Krystyna Giżowska: Jestem jak inne 1980 (SX)
  • 1966 SBB: Memento z banalnym tryptykiem 1980 (SX)
  • 1977 Janusz Laskowski: Kolorowe jarmarki 1980 (SX)
  • 1983 różni wykonawcy: Jazz Jamboree '80 1980 (SX)
  • 1986 Eleni: Ty – jak niebo, ja – jak obłok 1980 (SX)
  • 1963/4 różni wykonawcy: Powróćmy jak za dawnych lat 1982 (SX)
  • 1992 Elżbieta Adamiak: Elżbieta Adamiak 1980 (SX)
  • 2000 Jerzy Połomski: Szeptem malowane 1980 (SX)
  • płyty o nr od 2101 do 2400[ | edytuj kod]

  • 2107 Eleni: Lovers 1982 (SX)
  • 2108 Exodus: Supernova 1983 (SX)
  • 2109 Lombard: Śmierć dyskotece! 1983 (SX)
  • 2111 Babsztyl: Szykuj się bracie 1982 (SX)
  • 2114 Perfect: Perfect 1981 (SX)
  • 2118 Krzysztof Cugowski: Podwójna twarz 1983 (SX)
  • 2119 Andrzej Zaucha: Wszystkie stworzenia duże i małe 1983 (SX)
  • 2120 Stanisław Wenglorz: Dziś dotarłem do rozstajnych dróg 1983 (SX)
  • 2122 Irena Santor: CDN 1981 (SX)
  • 2125 Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (SX)
  • 2127 Andrzej Stefański (fortepian): Johann Strauss II – Walce – Transkrypcje na fortepian (SX)
  • 2154 Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi pod dyr. Henryka Debicha: Paraphrases Transcriptions (SX)
  • 2155 Anna German: Niezapomniane przeboje (SX)
  • 2160 RSC: RSC 1984 (SX)
  • 2163 różni wykonawcy: Do ciebie Jasnogórska Pani przybywam (SX)
  • 2164 Kombi: Nowy rozdział 1984 (SX)
  • 2168 Eleni: Morze snu 1984 (SX)
  • 2169 różni wykonawcy: Opowieść o pra-pra-słoniu (Bajka muzyczna, tekst Elżbieta Bussold wg Rudyarda Kiplinga) (SX)
  • 2171 Oddział Zamknięty: Oddział Zamknięty 1983 (SX)
  • 2180 Budka Suflera: 1974-1984 1984 (SX)
  • 2189 Completorium: The Purpure Bossa 1984 (SX)
  • 2190 Banda i Wanda: Banda i Wanda 1984 (SX)
  • 2191 Kaczki z Nowej Paczki: Greps 1984 (SX)
  • 2192 Gang Marcela: Tyle złamanych serc 1984 (SX)
  • 2193 Ewa Bem: Loves The Beatles 1984 (SX)
  • 2196 Anna Chodakowska (śpiew): Msza Wędrującego (według Edwarda Stachury) (SX)
  • 2201 różni wykonawcy: Przeboje 40-lecia (1) 1984 (SX)
  • 2202 różni wykonawcy: Przeboje 40-lecia (2) 1984 (SX)
  • 2203 różni wykonawcy: Przeboje 40-lecia (3) 1984 (SX)
  • 2204 różni wykonawcy: Przeboje 40-lecia (4) 1984 (SX)
  • 2205 różni wykonawcy: Przeboje 40-lecia (5) 1984 (SX)
  • 2206 Zespół Muzyki Cerkiewnej Warszawskiej Opery Kameralnej: Muzyka cerkiewna (SX)
  • 2208 Marta Sosińska, Piotr Paleczny, Janusz Olejniczak, Krystian Zimerman, Ewa Pobłocka: Muzycy 40-lecia vol. 2
  • 2217 różni wykonawcy: Top '84 (SX)
  • 2219/20 różni wykonawcy: Music from Poland at Midem `85 (SX)
  • 2221 Maanam: Mental Cut 1984 (SX)
  • 2222A Krystyna Janda, Marek Grechuta: W malinowym chruśniaku (SX)
  • 2222B Krystyna Janda: Dancing (SX)
  • 2223 Asocjacja Hagaw: Please (SX)
  • 2231 Czerwone Gitary: To właśnie my Z archiwum polskiego beatu vol. 5 (SX)
  • 2232 Czerwone Gitary: Czerwone Gitary (2) Z archiwum polskiego beatu vol. 6 (SX)
  • 2233 Czerwone Gitary: Czerwone Gitary (3) Z archiwum polskiego beatu vol. 7 (SX)
  • 2235 Jan Kowalski: Inside Outside Songs (SX)
  • 2236 Dżem: Cegła 1985 (SX)
  • 2241 Mieczysław Wojnicki: Najpiękniejsze arie operetkowe (SX)
  • 2250 Tomasz Szukalski: Tina Kamila 1985 (SX)
  • 2251 Leszek Winder: Blues Forever 1985 (SX)
  • 2253 Stanisław Wenglorz: Niedokończona rozmowa 1986 (SX)
  • 2263 Kombi: Kombi 4 1985 (SX)
  • 2264 Maryla Rodowicz: Gejsza nocy 1986 (SX)
  • 2266 różni wykonawcy: Szał by night 1986 (SX)
  • 2267/8 różni wykonawcy: Piosenki z tamtych lat (SX)
  • 2271 Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej: Bałtyckie spotkania (SX)
  • 2284 Hanna Banaszak: Hanna Banaszak 1986 (SX)
  • 2285 Elżbieta Adamiak: Do Wenecji stąd dalej co dzień 1986 (SX)
  • 2286 Lady Pank: LP 3 1986 (SX)
  • 2290 różni artyści: Spotkanie bajek (Bajka muzyczna) 1988 (SX)
  • 2291/2 różni wykonawcy: Music from Poland at Midem `86 1986 (SX)
  • 2293 Budka Suflera: Giganci tańczą 1986 (SX)
  • 2294 Mr Z'oob: To tylko ja 1986 (SX)
  • 2303 Zbigniew Namysłowski: Air Condition/Follow your kite 1986 (SX)
  • 2307 różni wykonawcy: Warszawa-Moskwie, Moskwa-Warszawie (SX)
  • 2319/20 Krzysztof Penderecki: Polskie Requiem (SX)
  • 2322 Danuta Błażejczyk: Danuta Błażejczyk (SX)
  • 2323 Super Duo: Głuche krokodyle 1986 (SX)
  • 2334 Wojciech Kilar: Exodus /Angelus 1986 (SX)
  • 2335 TSA: Heavy Metal World (ang.) 1986 (SX)
  • 2338 Natalia Kukulska: Natalia 1986 (SX)
  • 2341 Goombay Dance Band: Sun of Jamaica (SX)
  • 2343 Collegium Musicae Sacrae: Kolędy i pastorałki (SX)
  • 2345 Jacek Kaczmarski: Krzyk 1989 (SX)
  • 2346 Halina Frąckowiak: Ogród Luizy 1983 (SX)
  • 2362 Kameralny Chór Męski Sofia: Starobułgarskie śpiewy cerkiewne (SX)
  • 2365 Ewa Bem: Be a Man (SX)
  • 2374 The Louis Armstrong Story Vol. 1 (SX)
  • 2375 The Louis Armstrong Story Vol. 2 (SX)
  • 2376 Stan d'Art: Undergrajdoł 1987 (SX)
  • 2378 Maryla Rodowicz: Święty spokój 1982 (SX)
  • 2379 Wały Jagiellońskie: Etykieta zastępcza 1986 (SX)
  • 2388 Bank: Jestem panem świata (SX)
  • 2391 Breakout: Na drugim brzegu tęczy Z archiwum polskiego beatu vol. 16 (SX)
  • płyty o nr od 2401 do 2700[ | edytuj kod]

  • 2404 Wojciech Kamiński (fortepian): Open piano (SX)
  • 2417 Bill Haley & The Comets: Rock And Roll 1986 (SX)
  • 2435 Herreys: Grand Prix 1986 (SX)
  • 2437 Tadeusz Nalepa: Sen szaleńca 1987 (SX)
  • 2442 Rendez-Vous: Rendez-Vous 1987 (SX)
  • 2443 Electronic Division: Electronic Division 1986 (SX)
  • 2444 Ewa i Jerzy Włodarek: Kantry 1987 (SX)
  • 2449 Piotr Szczepanik: Największe przeboje (SX)
  • 2451 Halina Frąckowiak: Halina Frąckowiak 1987 (SX)
  • 2452 różni wykonawcy: Młynarski śpiewany przez przyjaciół 1986 (SX)
  • 2473 Kapela Warszawska & Stasiek Wielanek: Znakiem tego... 1987 (SX)
  • 2476 Grzegorz Markowski: Kolorowy telewizor 1987 (SX)
  • 2492 Violetta Villas: Największe przeboje 1987 (SX)
  • 2496 Marek Grechuta: Wiosna - ach to ty 1987 (SX)
  • 2500 Wojciech Młynarski: Młynarski w Ateneum - Recital '86 1987 (SX)
  • 2503 Alicja Majewska: Piosenki Korcza i Młynarskiego 1987 (SX)
  • 2505/6 różni wykonawcy: Czy nas jeszcze pamiętasz - Old Rock Meeting 1987 (SX)
  • 2515 Michał Bajor: Live 1987 (SX)
  • 2516 Eleni: Miłość jak wino 1987 (SX)
  • 2517 Shakin' Stevens: Greatest hits 1987 (SX)
  • 2525 Young Power: Young Power 1987 (SX)
  • 2529 Klan: Mrowisko Z archiwum polskiego beatu vol. 21 1987 (SX)
  • 2538 Krzak: Ostatni koncert 1987 (SX)
  • 2542 Natalia Kukulska: Bajki Natalki 1987 (SX)
  • 2543 Bajm: Nagie skały 1988 (SX)
  • 2544 Maryla Rodowicz: Polska Madonna 1987 (SX)
  • 2556 Korba: Motywacje 1987 (SX)
  • 2560 Stanisław Sojka: Stanisław Sojka (SX)
  • 2561 Dżem: Lunatycy - czyli tzw. przeboje całkiem Live 1988 (SX)
  • 2562 Leszek Winder, Bezdomne Psy: Bezdomne Psy 1988 (SX)
  • 2565 Andrzej Zaucha: Andrzej Zaucha 1989 (SX)
  • 2566 Beata Molak: Wolni 1989 (SX)
  • 2569 Nocna Zmiana Bluesa: The Blues Nightshift 1987 (SX)
  • 2573 John Mayall: Live in Concert 1988 (SX)
  • 2590/1 ABBA: The Best of 1987 (SX)
  • 2592 Jerzy Połomski: Jak ten czas leci 1988 (SX)
  • 2593 Mechanik: Duży Mechanik 1988 (SX)
  • 2594 Kayah: Kayah 1988 (SX)
  • 2595/6 Budka Suflera: Ratujmy co się da!! 1988 (SX)
  • 2598 Tadeusz Nalepa: Numero Uno 1988 (SX)
  • 2599 Klaus Mit Foch: Mordoplan 1988 (SX)
  • 2600 Martyna Jakubowicz: Wschodnia wioska 1988 (SX)
  • 2604/5 Elżbieta Wojnowska: Songi Brechta 1988 (SX)
  • 2606 Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska: Lwowskich przedmieść piosenki (SX)
  • 2608 The Fotoness: When I Die 1988 (SX)
  • 2609 Osjan: Rytuał dźwięku i ciszy 1988 (SX)
  • 2612 Kora, Püdelsi: Bela Pupa 1988 (SX)
  • 2614 Lonstar Band: Różne kolory 1989 (SX)
  • 2615 Grażyna Auguścik: Sunrise Sunset 1988 (SX)
  • 2616/8 Niebiesko-Czarni: 25 lat Niebiesko-Czarnych – Przeżyjmy to jeszcze raz 1988 (SX)
  • 2619 Lady Pank: Tacy sami 1989 (SX)
  • 2620 Deuter: 1987 1988 (SX)
  • 2621 After Blues: International Blues Family - After Blues! 1988 (SX)
  • 2623 Wojciech Gąssowski: Party 1988 (SX)
  • 2625 Kapitan Nemo: Jeszcze tylko chwila 1989 (SX)
  • 2626 Władysław Komendarek: Promenada 1989 (SX)
  • 2628 Jan Kobuszewski: Leśny Rajd – bajka wierszem 1989 (SX)
  • 2630 Urszula: Czwarty raz 1988 (SX)
  • 2633 Jacek Różański: Życie to nie teatr. Piosenki Edwarda Stachury 1989 (SX)
  • 2634 Renata Kretówna: Bal milionerów 1988 (SX)
  • 2649 Krzysztof Daukszewicz: Pralnia 1988 (SX)
  • 2650 Voo Voo: Małe Wu Wu 1988 (SX)
  • 2651 Recydywa: Równowaga strachu1988 (SX)
  • 2652 różni wykonawcy: Jonasz Kofta i Jego piosenki 1988 (SX)
  • 2656 Pink Floyd: Dark Side of the Moon 1988 (SX)
  • 2657 Double Fantasy: Universal Ave 1988 (SX)
  • 2658 Urszula Sipińska: Nie zapomniałam... 1988 (SX)
  • 2661 Stanisław Sojka: Radioaktywny 1989 (SX)
  • 2665 Alex Band: Hits of the World 1988 (SX)
  • 2669 różni wykonawcy: Przeboje – Opole '88 1988 (SX)
  • 2670/1 Sting: Nothing Like the Sun 1988 (SX)
  • 2672 Marino Marini: Marino Marini jakiego pamiętamy 1988 (SX)
  • 2673 różni wykonawcy: Tango apaszowskie 1989 (SX)
  • 2674 T.Love: Wychowanie 1989 (SX)
  • 2678 Pick Up Formation: To nie jest jazz 1989 (SX)
  • 2679 Poerox: Systemy (SX)
  • 2684 różni wykonawcy: Hebanowa baśń 1989 (SX)
  • 2688 Prince And The Revolution: Purple Rain 1988 (SX)
  • 2689 Madonna: True Blue 1988 (SX)
  • 2691 Linda Ronstadt: What's new 1988 (SX)
  • 2692 Foreigner: Inside Information 1988 (SX)
  • 2693 Bruce Springsteen: Tunnel of Love 1988 (SX)
  • 2694 Michael Jackson: Bad (SX)
  • 2696 Orkiestra Symfoniczna PRiTV w Krakowie, WOSPRiTV w Katowicach dyr.: Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk: Krzysztof Meyer (SX)
  • płyty o nr od 2701 do 3000[ | edytuj kod]

  • 2701 Mireille Mathieu: Mireille Mathieu (SX)
  • 2704 Leonard Cohen: I'm Your Man 1989 (SX)
  • 2707 Obywatel GC: Tak! Tak! 1988 (SX)
  • 2708 Kim Wilde: Close 1988 (SX)
  • 2724 Danuta Rinn: Polska baba 1989 (SX)
  • 2725 Kwartet Jorgi: Kwartet Jorgi vol. 1 1988 (SX)
  • 2727 Krzysztof Antkowiak: Zakazany owoc 1989 (SX)
  • 2729 Marek Grechuta: Krajobraz pełen nadziei 1989 (SX)
  • 2742 Kapitan Nemo: In a Little While 1989 (SX)
  • 2744 Mechanik: Szuja 1989 (SX)
  • 2747 Texel: Texel 1989 (SX)
  • 2749 Walk Away: Walk Away 1989 (SX)
  • 2755 Tie Break: Tie Break 1989 (SX)
  • 2756 Grażyna Łobaszewska: Brzydcy 1989 (SX)
  • 2757 Skaldowie: Nie domykajmy drzwi 1989 (SX)
  • 2759/61 Tina Turner: Tina Live in Europe 1989 (SX)
  • 2767 Józef Skrzek: Live 1989 (SX)
  • 2774 Krystyna Prońko: Firma „Ja i Ty” (SX)
  • 2777/9 różni wykonawcy: Jarocin '88 1989 (SX)
  • 2780 Kombi: Tabu 1989 (SX)
  • 2782 różni wykonawcy: Bajlandia – Piosenki dla małych i dużych 1989 (SX)
  • 2787 Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska: Piosenki Legionów Polskich 1989 (SX)
  • 2789 Ireneusz Dudek: Nowa płyta 1989 (SX)
  • 2797 Young Power: Nam Myo Ho Renge Kyo 1989 (SX)
  • 2798 Acid Drinkers: Are You a Rebel? 1990 (SX)
  • 2801 Voo Voo: Z środy na czwartek 1990 (SX)
  • 2802 różni wykonawcy: Fasola – Przeboje z Telewizyjnego Teatrzyku Piosenek dla dzieci 1989 (SX)
  • 2803 różni wykonawcy: Ratuszowa legenda (SX)
  • 2804 Marianna Wróblewska: Wieczór samotnych pań 1990 (SX)
  • 2805/6 Hanka Ordonówna: Ja śpiewam piosenki... 1989 (SX)
  • 2807 Tomasz Szukalski: Borżomski Wąwóz - Body and soul 1989 (SX)
  • 2808 Anna German: Powracające słowa vol. 1 1990 (SX)
  • 2809 Anna German: Powracające słowa vol. 2 1990 (SX)
  • 2810 Sztywny Pal Azji: Szukam nowego siebie 1989 (SX)
  • 2811 Alibabki: Wesołych Świąt 1989 (SX)
  • 2812 Turbo: Epidemie 1990 (SX)
  • 2813 One Million Bulgarians: Blues? 1990 (SX)
  • 2817 Janusz Gniatkowski: Z piosenką przez świat 1990 (SX)
  • 2818 Korba: Sto papierów 1989 (SX)
  • 2820 Ryszard Sygitowicz: Nikt nie woła 1989 (SX)
  • 2822 Lech Janerka: Piosenki 1989 (SX)
  • 2823 Grzegorz Skawiński: Skawiński 1989 (SX)
  • 2824 Mieczysław Wojnicki: Chciałbym wrócić do tych dni (SX)
  • 2829 Urszula Dudziak, Walk Away: Magic Lady 1989 (SX)
  • 2830 Stevie Wonder: Characters (SX)
  • 2833 Michel Urbaniak: Cinemode 1990 (SX)
  • 2835 Madonna: Like a Prayer 1989 (SX)
  • 2836 Tanita Tikaram: Ancient heart 1989 (SX)
  • 2841 Zbigniew Zapasiewicz: Wiersze poetów polskich (SX)
  • 2843 Nocna Zmiana Bluesa: Zróbmy to razem 1990 (SX)
  • 2851 Obywatel GC: Stan strachu 1989 (SX)
  • 2865 różni wykonawcy: Mrągowo '89 (SX)
  • 2872 Hanna Rek: Mam szczęście do wszystkiego (SX)
  • 2874 Ziyo: Witajcie w teatrze cieni 1990 (SX)
  • 2876 Danuta Stankiewicz: Wernisaż 1990 (SX)
  • 2882 Wojciech Młynarski: Jeszcze w zielone gramy 1990 (SX)
  • 2884 Phil Collins: ...But Seriously (SX)
  • 2885 Przemysław Gintrowski: Raport z oblężonego miasta 1990 (SX)
  • 2886 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin International Chopin Piano Competition vol. 1 – Golden twelve (SX)
  • 2887 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin International Chopin Piano Competition vol. 2 – Golden twelve (SX)
  • 2888 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin International Chopin Piano Competition vol. 3 – Golden twelve (SX)
  • 2889 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin International Chopin Piano Competition vol. 4 – Golden twelve (SX)
  • 2890 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin International Chopin Piano Competition vol. 5 – Golden twelve (SX)
  • 2892 Bon Jovi: New Jersey 1990 (SX)
  • 2893 Eric Clapton: Journeyman (SX)
  • 2894 Cher: Heart of Stone 1990 (SX)
  • 2895 King Diamond: Conspiracy 1990 (SX)
  • 2896 Slayer: Live Undead 1990 (SX)
  • 2899 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin – Najlepsze wykonania mazurków (SX)
  • 2900 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin – Najlepsze wykonania mazurków vol. 2 (SX)
  • 2901 różni wykonawcy: Fryderyk Chopin – Najlepsze wykonania mazurków vol. 3 (SX)
  • 2902 Madonna: I'm Breathless 1990 (SX)
  • 2903 Krzysztof Daukszewicz: Bieda 1990 (SX)
  • 2904 Led Zeppelin: Led Zeppelin 1990 (SX)
  • 2906 Led Zeppelin: Led Zeppelin IV 1990 (SX)
  • 2910 Big Cyc: Z partyjnym pozdrowieniem 1990 (SX)
  • 2911 Holloee Poloy: The Big Beat 1990 (SX)
  • 2913 Dragon: Fallen Angel 1990 (SX)
  • 2914 Non Iron: Candles And Rain 1990 (SX)
  • 2915 Moskwa: Życie niezwykłe 1990 (SX)
  • 2916 Józef Skrzek: Wracam 1990 (SX)
  • 2918 Acid Drinkers: Are You a Rebel? 1991 (SX)
  • 2919 Walk Away: Live 1990 (SX)
  • 2926 Kombi: 15 lat 1990 (SX)
  • 2927 Paul Simon: The Rhytm of the Saints (SX)
  • 2928 ZZ Top: Recycler 1990 (SX)
  • 2929 różni wykonawcy: Nasenki 1990 (SX)
  • 2930 Magda Fronczewska: Wow! 1990 (SX)
  • 2931 różni wykonawcy: Stars on Trash 1990 (SX)
  • 2932 Sepultura: Beneath the Remains (SX)
  • 2936 Cydhie Genoside: Ashes to Ashes – Only Rosie Forever 1990 (SX)
  • 2937 Irena Santor: Biegnie czas 1990 (SX)
  • 2941 Monika Borys: Ściana i groch 1990 (SX)
  • 2942 Bajm: Biała armia 1990 (SX)
  • 2951 Collage: Baśnie 1990 (SX)
  • 2954 Wolf Spider: Hue of Evil 1991 (SX)
  • 2955 Gary Moore: Still Got the Blues 1991 (SX)
  • 2956 Paula Abdul: Shut Up and Dance (SX)
  • 2965 Ireneusz Dudek: Bands of 80's 1991 (SX)
  • 2966/7 The Doors: The Best of The Doors 1991 (SX)
  • 2972 Carreras, Domingo, Pavarotti: In concert 1991 (SX)
  • 2977 Skaldowie: Greatest Hits Vol. 1 1991 (SX)
  • 2976 Genesis: Genesis 1991 (SX)
  • 2979 Hammer: Terror 1991 (SX)
  • 2988 Janusz Gniatkowski: Tylko serce nie uśnie 1991 (SX)
  • 2990 Skaldowie: Greatest Hits Vol. 2 1991 (SX)
  • 2995 Ada Rusowicz: Gwiazdy mocnego uderzenia (SX)
  • 2996 Krzysztof Klenczon: Muzyka z tamtej strony dnia vol. 1 1991 (SX)
  • 2997 Krzysztof Klenczon: Muzyka z tamtej strony dnia vol. 2 1991 (SX)
  • 2998 Mike Oldfield: Tubular Bells (SX)
  • 2999 Mike Oldfield: Heaven's Open (SX)
  • płyty o nr 3000 i więcej[ | edytuj kod]

  • 3000 Roxy Music: Avalon (SX)
  • 3001 Pobieda: To jeszcze nie koniec 1991 (SX)
  • 3003 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1959-61 (SX)
  • 3004 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1962 (SX)
  • 3005 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1963 (SX)
  • 3006 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1964 (SX)
  • 3007 Stan Getz: Stan Getz in Warsaw (SX)
  • 3008 Varius Manx: The Beginning (SX)
  • 3009 Proletaryat: Proletaryat II 1991 (SX)
  • 3010 Big Cyc: Nie wierzcie elektrykom 1991 (SX)
  • 3011 Tadeusz Nalepa: Absolutnie 1991 (SX)
  • 3013/4 Eleni: 24 Golden Greats 1991 (SX)
  • 3021/2 Elton John: The Very Best of Elton John (SX)
  • 3025 Simple Minds: Real Life 1991 (SX)
  • 3026 Peter Gabriel: Shaking the Tree (SX)
  • 3028 Stefan Witas: W kręgu wspomnień 1991 (SX)
  • 3029 Stan Borys: The Best of Stan Borys 1991 (SX)
  • 3030 Włodzimierz Nahorny: Obejmij mnie (SX)
  • 3032 Kaczki z Nowej Paczki: Kto widział Dziubdziuba (SX)
  • 3036 Ewa Kuklińska: My Style (SX)
  • 3037 Ryszard Karczykowski: Laudate Dominum omnes gentes 1992 (SX)
  • 3038 Bułat Okudżawa: Życzenia dla przyjaciół (SX)
  • 3039/40 różni wykonawcy: Magic Box czyli tajemnica Melośmiacza – Musical (SX)
  • 3041/2 różni wykonawcy: Zoo-abecadło – Nasz zwierzyniec na wesoło (SX)
  • 3044 Zayazd: Wypij do dna! 1991 (SX)
  • 3045 różni wykonawcy: Sweet Love Song (SX)
  • 3046 Marlena Drozdowska: Dziewczyna glina (SX)
  • 3047 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1965 vol. 1 (SX)
  • 3048 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1965 vol. 2 (SX)
  • 3049 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1966 vol. 1 (SX)
  • 3050 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1966 vol. 2 (SX)
  • 3051 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1967 vol. 1 (SX)
  • 3052 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1967 vol. 2 (SX)
  • 3053 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1968 vol. 1 (SX)
  • 3054 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1968 vol. 2 (SX)
  • 3055 Dire Straits: On Every Street 1991 (SX)
  • 3056 Bee Gees: High Civilization (SX)
  • 3057 muzyka z filmu Twin Peaks: Sountrack from Twin Peaks. Music composed by Angelo Badalamenti (SX)
  • 3058 Rod Stewart: Vagabond Heart 1991 (SX)
  • 3059 różni wykonawcy: Moniuszko – Pieśni (SX)
  • 3060 różni wykonawcy: Moniuszko – Pieśni (SX)
  • 3061 Tajfuny: Tajfuny – Gwiazdy mocnego uderzenia 1991 (SX)
  • 3062 Dire Straits: Making Movies (SX)
  • 3065/6 różni wykonawcy: Kolędy w Teatrze Stu (SX)
  • 3067 Maryla Rodowicz: Absolutnie nic 1991 (SX)
  • 3068 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1969 vol. 1 (SX)
  • 3069 różni wykonawcy: Złote lata polskiego beatu 1969 vol. 2 (SX)
  • 4001 różni artyści: Krzysztof Penderecki 2006 (SX)
  • 4002 różni artyści: Polish Funk – The unique selection of rare grooves from Poland of the 70's 2007 (SX)
  • 4003 różni artyści: Polish Funk 2 – The unique selection of rare grooves from Poland of the 60 & 70's 2007 (SX)
  • 4004 różni artyści: Polish Funk 3 – The unique selection of rare grooves from Poland of the 70's 2008 (SX)
  • 4005 różni artyści: Polish Funk 4 – The unique selection of rare grooves from Poland of the 60 & 70 & 80's 2008 (SX)
  • 4006 różni artyści: Why Not Samba – Hot cocktail of tropical grooves from Cold War Poland 2008 (SX)
  • 4007 różni artyści: We pay respekt 2009 (SX)
  • 4008 Jarosław Śmietana: Autumn suite (SX)
  • 4009 różni wykonawcy: Warszawski Rock and Roll lat 60. (SX)
  • 4010 różni wykonawcy: Off Season. Jazz & grooves from Poland 1966–89 (SX)
  • 4011 różni wykonawcy: Strange Weekend 2013 (SX)
  • Płyty winylowe ZL, Z-SX[ | edytuj kod]

    Z-SX, ZL oznaczenie płyty tłoczonej przez Polskie Nagrania Muza (lub Pronit jako podwykonawcę) na zlecenie (zamówienie) zewnętrzne

    Henryk Debich (ur. 18 stycznia 1921 w Pabianicach, zm. 4 lipca 2001 tamże) – polski dyrygent i kompozytor, aranżer i pedagog.Wojciech Karolak (ur. 28 maja 1939 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda.
  • ZL-413 Ptaki Polski
  • ZL-451 różni wykonawcy: Płyta jubileuszowa z okazji XX-lecia PP Polskie Nagrania
  • ZL-486 Sekrety żywego słowa
  • ZL-496 Michał Zabejda-Sumicki: Białoruskie pieśni ludowe
  • ZL-529 różni wykonawcy: W górniczym rytmie (zespoły artystyczne Zw. Zaw. Górników)
  • ZL-539 różni wykonawcy: Rytmy metalowców
  • ZL-543 różni wykonawcy: W górniczym rytmie 2 (soliści i zespoły artystyczne Zw. Zaw. Górników)
  • Z-SXL 0545 Jan Ptaszyn Wróblewski, Ossjan Księga deszczu / Deep Purple (Klub Płytowy PSJ nr 1)
  • Z-SXL 0546 The Julian „Cannonball” Adderley Quintet / Laboratorium & Zbigniew Seifert (Klub Płytowy PSJ nr 2) 1972
  • Z-SX– 0548 Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, (tł. Pronit)
  • Z-SXL 0549 The Leszek Żądło Ensemble: Inner Silence (Klub Płytowy PSJ nr 3) 1973
  • Z-SXL 0550 Muzyka improwizowana z różnych stron świata (Klub Płytowy PSJ nr 4)
  • Z-SXL 0551 Karolak, Urbaniak, Bartkowski: Podróż na Południe (Klub Płytowy PSJ nr 5), 1973
  • Z-SXL 0553 Jarczyk, Martin, Muniak, Seifert, Stańko: Koncert podwójny na pięciu solistów i orkiestrę / Czesław Niemen (Klub Płytowy PSJ nr 6)
  • Z-SXL 0555 Jarczyk, Martin, Muniak, Seifert, Stańko: Koncert podwójny na pięciu solistów i orkiestrę (str. A z Z-SXL 0553) / Jan Ptaszyn Wróblewski, Ossian Księga deszczu (str. A z Z-SXL 0545)
  • Z-SXL 0556 Stars Of Faith: Stars of Faith (Klub Płytowy PSJ nr 7)
  • Z-SXL 0558 Krzysztof Komeda: Muzyka Krzysztofa Komedy vol. 1 (dla PSJ)
  • Z-SXL 0559 Krzysztof Komeda: Muzyka Krzysztofa Komedy vol. 2 (dla PSJ)
  • Z-SX– 0560 Krzysztof Komeda: Muzyka Krzysztofa Komedy vol. 3 (dla PSJ)
  • Z-SXL 0561 Krzysztof Komeda: Muzyka Krzysztofa Komedy vol. 4 (dla PSJ)
  • Z-SXL 0562 Tomasz Stańko, Stu Martin, Janusz Stefański: Fish Face (Klub Płytowy PSJ nr 8) 1973
  • Z-SX– 0563 Zespół Pieśni i Tańca „Wielkopolska”: Wielkopolska śpiewa
  • Z-SXL 0564 różni wykonawcy: Old Jazz Meeting '74 (Klub Płytowy PSJ nr 9) 1974
  • Z-L – 0565 Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" (tł. Pronit)
  • Z-SXL 0566 Musicae Antiquae Collegium Varsoviense: Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (dla potrzeb Orbisu)
  • Z-L – 0580 różni wykonawcy: W górniczym rytmie 3 (dla ZG Zw. Zaw. Górników)
  • Z-SX– 0581 Trio Mieczysława Kosza: Mieczysław Kosz vol. 1 (Klub Płytowy PSJ nr 10), (tł. Pronit) 1975
  • Z-SX– 0582 Trio Mieczysław Kosza: Mieczysław Kosz vol. 2 (Klub Płytowy PSJ), (tł. Pronit) 1975
  • Z-SX– 0599 SPPT „Chałturnik”: SPPT „Chałturnik”, (Klub Płytowy PSJ), 1975
  • Z-SX– 0602 różni wykonawcy: 50 lat Zakładów Tworzyw Sztucznych Pronit-Erg Pionki, (tł. Pronit) 1975
  • Z-SX– 0604 Elvin Jones Quartet: Mr. Thunder (Klub Płytowy PSJ nr 11), 1975
  • Z-SX– 0605 Sarah Vaughan: Sarah Vaughan, (Klub Płytowy PSJ nr 12)
  • Z-SX– 0606 Adam Makowicz, Tomasz Stańko: Unit (Klub Płytowy PSJ nr 13), 1976
  • Z-SX– 0614 Michael J. Smith: Geomusic 111-PL (Klub Płytowy PSJ nr 14), 1976
  • Z-SX– 0615 różni wykonawcy: Laureaci festiwali Złota Tarka '76 i Jazz Nad Odrą '76, (Klub Płytowy PSJ nr 16), 1976
  • Z-SX– 0616 William „Wild Bill” Davison, Old Timers: Wild Bill Davison with Old Timers, 1976
  • Z-SX– 0617 Woody Herman Orchestra: 17:30 (Klub Płytowy PSJ), tł. Pronit 1976
  • Z-SX– 0618 Woody Herman Orchestra: 20:30 (Klub Płytowy PSJ), tł. Pronit 1976
  • Z-SX– 0619 różni wykonawcy: Dozamet – 30 lat , tł. Pronit
  • Z-SX– 0623 różni wykonawcy: 50 lat ZTS Pronit-Erg Pionki, tł. Pronit 1977
  • Z-SX– 0625/6 różni wykonawcy: Album opolski (Klub Płytowy PSJ), tł. Pronit
  • Z-SX– 0627 Chór i Teatr Wokalny Politechniki Gdańskiej
  • Z-SX– 0628 Trio Wiaczesława Ganielina; (Klub Płytowy PSJ) na naklejce płyty nazwa wydawcy: Poljazz; 1975
  • Z-SX– 0629 różni wykonawcy: Nowe twarze – nowe głosy (Klub Płytowy PSJ) 1976
  • Z-SX– 0630 różni wykonawcy: VIII Kongres Związków Zawodowych
  • Z-SX– 0631 Stan Kenton Orchestra: Stan(dart) Kenton, Klub Płytowy PSJ, na naklejce płyty nazwa wydawcy: Poljazz
  • Z-SX– 0632 Muzilanie: Muzilanie śpiewają kolędy po esperancku
  • Z-SX– 0634 Muddy Waters Blues Band: The Warsaw session vol. 1, (Klub Płytowy PSJ) 1976
  • Z-SX– 0635 Muddy Waters Blues Band: The Warsaw session vol. 2, (Klub Płytowy PSJ) 1976
  • Z-SX– 0636 Gil Evans: Syntetic Evans, (Klub Płytowy PSJ) 1976
  • Z-SX– 0637 Thad Jones & Mel Lewis: Jazz w Operze Leśnej, (Klub Płytowy PSJ) 1976
  • Z-SX– 0638 różni wykonawcy: Old Jazz Meeting, Klub Płytowy PSJ, płyta nr 20, 1977
  • Z-SX– 0639 Krzysztof Sadowski: Swing and Blues, Klub Płytowy PSJ 1977
  • Z-SX– 0640 Paweł Tabaka Trio, Adam Żółkoś: 1974 Calisia 1976, Klub Płytowy PSJ, płyta nr 18, 1977
  • Z-SX– 0641 Quilapayun – Chile
  • Z-SX– 0643 Buddy Rich Killer Force: 'Killing Me Forcefully, Klub Płytowy PSJ, 1977
  • Z-SX– 0644 Big Band PWSM w Katowicach: Jazz nad Odrą '76, 1977
  • Z-SX– 0646 różni wykonawcy: Piosenki Teatru STU
  • Z-SX– 0647 różni wykonawcy: Międzynarodowa Wiosna Estradowa – Poznań '77
  • Z-SX– 0648 różni wykonawcy: Jazz nad Odrą '77 – Laureaci, Klub Płytowy PSJ, płyta nr 21, 1977
  • Z-SX– 0651 Kapela Ludowa Bierawianie: Bery i śpiewki ze Śląska
  • Z-SX– 0654 różni wykonawcy: Polskie Targi Estradowe Łódź '77
  • Z-SX– 0710 różni wykonawcy: Międzynarodowa Wiosna Estradowa – Poznań '79
  • Z-SX– 0711 różni wykonawcy: 60 lat w służbie kultury polskiej
  • Z-SX– 0713 1979 - międzynarodowy rok dziecka. Oratorium muzyczno-tekstowe Z okazji przybycia Jana Pawła II do Ameryki północnej (zlecenie prywatne: Rogeriusz Wincenty)
  • Z-SX– 0730 różni wykonawcy: My - wrocławianie. Wybór piosenek o Wrocławiu (na zlec. Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu)
  • Z-SX– 0731 Wołosatki, Grube Dudy: Bieszczady jak co roku
  • Z-SX– 0732 różni wykonawcy: Międzynarodowa Wiosna Estradowa – Poznań '80
  • Z-SX– 0734 Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej: Krakus
  • Z-SX– 0735 różni wykonawcy: W górniczym rytmie 4
  • Z-SX– 0743 Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Kolejarzy Polskich: Warmia
  • Z-SX– 0744 Polskie Słowiki: Polskie Słowiki Kurczewskiego
  • Z-SX– 0747 George Bajeński (duchowny Kościoła Chrystusowego): Modlitwa w kościółku (zlecenie prywatne)
  • Z-SX– 0748 różni wykonawcy: TOP '83 (płyta dla członków Klubu Płytowego Razem, nie numerowana) 1983
  • Z-SX– 0750 Wołosatki, Grube Dudy: Bieszczadzki trakt
  • Z-SX– 0751 Lombard: Wolne od cła; dla Klubu Płytowego Razem RLP 001, 1984
  • Z-SX– 0752 Maanam: Night Patrol; dla Klubu Płytowego Razem RLP 002, 1983
  • Z-SX– 0753 Azyl P: Live; dla Klubu Płytowego Razem RLP 003, 1985
  • Z-SX– 0754 różni wykonawcy: Top '84; dla Klubu Płytowego Razem RLP 004, 1985
  • Z-SX– 0757 różni wykonawcy:Tobie Ojczyzno – Poległym w służbie i obronie Polski Ludowej
  • Z-SX– 0764 Lady Pank: Drop Everything; dla Klubu Płytowego Razem RLP 005, 1985
  • Z-SX 0765/70 Danuta Dobrowolska-Marucha: Dyktanda muzyczne (zestaw 6 LP i książki zawierającej zapis nutowy utworów)
  • Z-SX– 0772 Zespół Muzyczny Patrol: Pożar serca
  • Z-SX 0773/4 różni wykonawcy: Music from Poland at Midem '86, 1986
  • Z-SX– 0775 Maanam: Wet Cat; dla Klubu Płytowego Razem RLP 006, 1985
  • Z-SX– 0776 Turbo: Smak ciszy; dla Klubu Płytowego Razem RLP 007, 1985
  • Z-SX– 0777 Killer: Shock Waves; dla Klubu Płytowego Razem RLP 008
  • Z-SX– 0778 Wildfire: Summer Lightning; dla Klubu Płytowego Razem RLP 009
  • Z-SX– 0779 Di Rock Cimbalisten: Act Two; dla Klubu Płytowego Razem RLP 010, 1985
  • Z-SX– 0780 Warlock: Burning the Witches; dla Klubu Płytowego Razem RLP 011, 1986
  • Z-SX– 0781 Azyl P: Nalot; dla Klubu Płytowego Razem RLP 012, 1986
  • Z-SX– 0782 KAT: 666; dla Klubu Płytowego Razem RLP 013, 1986
  • Z-SX– 0786 Wołosatki: Harcerska Operacja Bieszczady 40
  • Z-SX– 0788 Apogeum: Apogeum 2; dla Klubu Płytowego Razem RLP 014
  • Z-SX– 0789 Kult: Posłuchaj to do ciebie; dla Klubu Płytowego Razem RLP 015, 1987
  • Z-SX– 0790 Sztywny Pal Azji: Europa i Azja; dla Klubu Płytowego Razem RLP 016, 1987
  • Z-SX– 0791 Sucha Orkiestra: Schi; dla Klubu Płytowego Razem RLP 017, 1987
  • Z-SX– 0792 Minimal Compact: Raging Souls; dla Klubu Płytowego Razem RLP 018, 1987
  • Z-SX– 0794 Centralny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, soliści: To śpiewa OHP – 30 lat
  • Z-SX– 0795 różni wykonawcy: Dla bliskich i dalekich - VII Festiwal Kultury Studentów PRL, 1987
  • Z-SX– 0796 Varsovia Manta: Varsovia manta, VII Festiwal Kultury Studentów PRL, 1987
  • Z-SX– 0797 Henryk Gembalski, Krzysztof Głuch, Andrzej Rusek, Michał Zduniak: Henryk Gembalski – Die Sichernicht, VII Festiwal Kultury Studentów PRL, 1987
  • Z-SX– 0798 Bronisław Duży, Aleksander Korecki, Krzysztof Popek: Priest & Big Cork, VII Festiwal Kultury Studentów PRL, 1987
  • Z-SX– 0799 Andrzej Rokicki: Sygnały pocztowe
  • Z-SX– 0802 Dezerter: Dezerter; dla Klubu Płytowego Razem RLP 020, 1988
  • Z-SX– 0803 T.Love: Miejscowi - live; dla Klubu Płytowego Razem RLP 022, 1988
  • Z-SX– 0804 Charon: Charon; dla Klubu Płytowego Razem RLP 023, 1988
  • Z-SX– 0805 Wilczy Pająk: Wilczy Pająk; dla Klubu Płytowego Razem RLP 021, 1989
  • Z-SX– 0806 różni wykonawcy: Spotkania zamkowe – Śpiewajmy poezję
  • Z-SX– 0810 Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii we Wrocławiu dyr. Marek Pijanowski: L. van Beethoven – III Symfonia Es-dur op. 54 „Eroica”
  • Z-SX– 0812 Wołosatki: Bis, 1989
  • Z-SX– 0816 Irina Pieskowa: Poezja śpiewana – Osip Mandelsztam, 1989
  • Z-SX– 0827 Raz, Dwa, Trzy: Jestem Polakiem, 1991
  • EP – minialbumy winylowe („czwórki”) N, ZL[ | edytuj kod]

  • N-0001 Kamil Hala: Moonlight in Vermount; Jubileum / Night and Day; Oh! Pane Ellington
  • N-0002 Kamil Hala: Płaczące dziecko; Czerwcowa noc / Jump for Joy; Hot Toddy
  • N-0003 René Glaneau: Ou es-tu mon amour; Car je t'aime / Sous les ponts de Paris; C'est magnifique
  • N-0005 Zespół Jazzowy Jana Walaska: Riff In Si-Bemol; Non E Difficile / Riff In B; Avivato Boogie
  • N-0006 Edward Kluczka, Lidia Czarska (śpiew), Orkiestra Taneczna Waldemara Kazaneckiego: Głos mej gitary; Nocne mandoliny / Bella, bella donna; Kasztany
  • N-0008 Państwowa Orkiestra Jazzowa „Błękitny Jazz” dyr. Ryszard Damrosz: Haarlem-Notturno Jan Walasek-sax tenor/Rapsodia na trąbkę Józef Grabarski-solo trąbka
  • N-0015 Janusz Gniatkowski i Jan Danek: Bella bella donna; Vaya con dios / Zofia Grabińska: Tup tup; Dla mnie biuro ma swój urok
  • N-0022 Janusz Gniatkowski, Jan Danek, Zespół Jazzowy Jerzego Hermana: Arivederci roma; I wreszcie stało się / Nicolo, Nicolo, Nicolino; Zakochani
  • N-0025 Marta Mirska / Leonard Jakubowski / Nina Pilchowska: Kiedy gwiazdy; Mój nieśmiały chłopiec / Proszę o jeszcze; Zielony wóz
  • N-0037 Natasza Zylska (1-4), Janusz Gniatkowski (1), Jan Danek (2): Kobieta i mężczyzna; To tylko tu / Czekolada; Jo i wiatr
  • N-0043 Erich Sendel (Organy Hammonda): Wiązanka tang / Wieczorna serenada
  • N-0047 Polska Kapela Ludowa Feliksa Dzierżanowskiego: Gęś się w rowie pasie; Zosia figlarka / Po fajrancie; Rżnij Walenty
  • N-0063 Janusz Gniatkowski: Appassionata; Samba / Lidia Czarska: Tak czy nie; Wiosną kwitną tu kasztany
  • N-0067 Regina Bielska: Do widzenia; Zaczarowany most / Romantyczna podróż; Wszystko na opak
  • N-0071 Janusz Gniatkowski / Regina Bielska: Gelsomina; W kalendarzu jest taki dzień / Nie wiem co to znaczy; Czarownica
  • N-0091 Maria Koterbska: Serduszko pika w rytmie cha-cha; Cowboy Jackie / Klip klip, klap klap; Zakochałam się w zielonych oczach
  • N-0095 Jerzy Połomski „Piosenka stara jak świat nr 2”: Szkoda twoich łez, dziewczyno; Już nie zapomnisz mnie / Pamiętam twoje oczy; Młodym być i więcej nic
  • N-0126 Mieczysław Wojnicki: Kaczuszka i mak; Monika / Danse avec moi; Tak, tak
  • N-0131 Hanna Rek: Złoty pierścionek; Oczy / Tipitipitipso; W twoje ręce
  • N-0140 Bogusław Wyrobek: 'Diana; Jailhouse Rock / Love Me; Two Hound Dogs
  • N-0145 Mieczysław Fogg, zespół Bogusława Klimczuka: W małym kinie; Zgubiłem dzień / Pamiętam dni; Magiczny moment
  • N-0147 Jerzy Połomski, Zbigniew Rawicz, Mieczysław Fogg, zespoły instr.: Melodie Tadeusza Kwiecińskiego – Aleje młodości i jaśminy; Błękitne bolero / Posłuchaj kochana; Bujaj się, Fela
  • N-0158 Ludwik Sempoliński, Mira Zimińska, Tadeusz Olsza, Alina Janowska: Aktorzy śpiewają piosenki – Tomasz, skąd ty to masz; Taka mała / To się zwykle tak zaczyna; Ja się boję sama spać
  • N-0163 Regina Bielska: Casanova; Samotny dom / Judasz; Czarodziejska samba
  • N-0169 Czerwono-Czarni: Elevator Rock; When the Saints go Rock'n'roll / Sweet Little Sixteen; Apron Strings
  • N-0198 Czerwono-Czarni (1. Michaj Burano, 2. Janusz Godlewski, 3. Toni Keczer) – „Twist”: Let's Twist Again (1,2,3); Twist Ponny Time Twist (2) / Lucille (1); Sorrento (1)
  • N-0206 Bogusław Wyrobek: Twist Around the Clock; Smoke gets in Yours Eyes / Let's Twist Again; Crazy Love
  • N-0234 Irena Santor– Wiązanka piosenek Zygmunta Wiehlera: Ada, to nie wypada; Biały boston / Nie kochać w taką noc, to grzech; Nikt mnie nie rozumie jak ty
  • N-0240 Janusz Godlewski (śpiew), zespół Luxemburg-Combo: Twenty O'Clock Rock; Such a Night / Forty Days; Good Luck Charm
  • N-0244 Marino Marini ed il Sou Quartetto: Petronio cha cha; Moliendo Cafe / Bella bella bambina; Vestita di rosso
  • N-0248 Hungarian Club Quartet: Ciao, ciao amore; Canzone Leggiera / Bambina, bambina; Cuando calienta el sol
  • N-0252 Tadeusz Woźniakowski: Carolina dai; Selene / Olla la mandolina; Liliowy parasol
  • N-0269 Anna Kamieńska: Wiersze wybrane – Współczesna poezja polska
  • N-0278 Sława Przybylska: Jeśli chcesz proszę wstąp; Więdną Tsu-Tsu-Dżi / Białe noce; Chica – Helka
  • N-0291 Jerzy Połomski: Płynie rzeka; Fale Amuru / Czemu dziś; A śnieg pada
  • N-0294 Doris Day in Hollywood: Tea For Two; Makin' Whoopee / Lullaby of Broadway; Be My Little Baby Bumble Bee
  • N-0295 Niebiesko-Czarni: Gdy odlatują bociany; Pejzaż z wiatrakami / Poganiacze bydła; Dominika
  • N-0298 Filipinki: Wala - twist; Mr. Wonderful / Batumi; Praczki z Portugalii
  • N-0299 Filipinki: Filipinki – to my; Do widzenia profesorze / Bal arlekina; Spacer po porcie
  • N-0300 artyści scen warszawskich, Zespół Instrumentalny Mieczysława Janicza: Janina Gillowa – Śpiąca królewna. Bajka muzyczna
  • N-0309 Bogdan Czyżewski, Danuta Rinn: Zginęła mi dziewczyna; Kto tam strzela / Michał; Ernestynka i ja
  • N-0317 Fryderyka Elkana: Koci twist; Ja nie lubię charlestona / F. Elkana i Urszula Dudziak: Bei mir bist du schon; Too Close for Comfort
  • N-0331 Zofia Raciborska: Wanda Chotomska – Jacuś i Agatka – Dobranoc: Kura / Kluczyk
  • N-0332 Tadeusz Woźniakowski: Ballada bieszczadzka; Dlaczego Karolina / Z gitarą przez ramię; Imieniny
  • N-0334 Bernard Ładysz: Dla mojej matki – Serce matki; Do Ciebie mamo / Pieśń o matce; Łzy mojej matki
  • N-0338 Helena Majdaniec: Nie otworzę drzwi nikomu; Ho, ho, ho Honoratko / Piosenka o autostopie; On za mną lata
  • N-0347 Iga Cembrzyńska, Bohdan Łazuka: W siną dal; Krystyna Sienkiewicz, Mieczysław Czechowicz: Koteczki, pieseczki / Barbara Rylska, Andrzej Żarnecki: Zabawa w „Sielance”; Zaczęło się od kilku słów
  • N-0350 artyści scen warszawskich, zespół Instrumentalny pod kier. Stefana Kisielewskiego: Jan BrzechwaJaś i Małgosia. Bajka muzyczna
  • N-0356 różni wykonawcy: Opole 65
  • N-0362 Danuta Rinn, Bohdan Czyżewski: Żeby choć raz; Maj maturalny / Całujmy się; Koliberek
  • N-0365 J. Wojtan, B. Czyżewski, Krystyna Konarska, Tadeusz Woźniakowski: Piosenki wojskowe – Bałtyku mój; Strażnicy morza / Mój kompan wiatr; Admirale
  • N-0375 Irena Santor: Mój największy błąd; Pomóż mi / Laj, laj, laj; My, znaczyło kiedyś ja i ty
  • N-0383 Katarzyna Sobczyk: To nie grzech; Ja mam taniec, śpiew i ciebie / Nie wiem czy to warto; Krótki list
  • N-0398 Czerwone Gitary: Dziewczyna z moich snów; Jesienny dzień /Mówisz, że kochasz mnie jak nikt; Hosa-dyna
  • N-0399 Czerwone Gitary: Lubisz gdy się gniewam; Dlaczego nie kochasz mnie tak jak dawniej / Historia jednej znajomości; Kto lepszy
  • N-0403 Krystyna Konarska: Czy ktoś ci powiedział; Doliny w kwiatach / Już późno; Minęło wczoraj
  • N-0416 Czesław Niemen: Hej dziewczyno, hej; Sen o Warszawie / Czy wiesz; Być może i ty
  • N-0428 Joanna Rawik: Nie z każdej mąki będzie chleb; Za mało mamy siebie dla siebie / Nie chodź tą ulicą; Lilie
  • N-0429 Pesymiści: Nocny spacer; Mówiłem jej, że ją kocham / Nie powiem ci już nic; Plotki
  • N-0436 Siostry Panas: Zły chłopak; Jak ty mnie, tak ja tobie / Z głową w niebie; Dziwny malarz
  • N-0438 Krzysztof Cwynar: Zawstydzona; Pożegnania na peronach / Cyganka; Powiedz ile trzeba próśb
  • N-0473 Sheila: Le cinema; Je t'aime / Prends la vie comme elle vient; On est heureux
  • N-0474 Sheila: Tous les deux; Il faut se / Le folklore Americain; Toujours des beaux jours
  • N-0479 Teresa Tutinas: Od dziś nie będzie jutra; Nie zawiodło mnie przeczucie / Nikt nie pomoże; Porównanie
  • N-0490 Czerwone Gitary: Czerwone Gitary śpiewają kolędy – Dzień jeden w roku; Mości gospodarzu / Mizerna cicha; Dzisiaj w Betlejem
  • N-0502 Irena Santor: Na Krzywym Kole; Kochany, u mnie nic nowego / Znali się; Mieszkamy na Hożej
  • N-0506 Anna German: A jeżeli mnie pokochasz; Skąd przyjdzie noc / Nasza ścieżka; Nikt mi ciebie nie odbierze
  • N-0520 No To Co i Piotr Janczerski: Zabawa w naszym mieście; Księżycowa rzeka / Gdy chciałem być żołnierzem; Ballada bez tytułu
  • N-0521 No To Co: Żegnaj Tom; Alleluja / Gwiazdka z nieba; Będzie padał deszcz
  • N-0528 Sława Przybylska: Słowo daję, że nie; Słońce zgaśnie / W dziką jabłoń cię zaklęłam; Niby miłość
  • N-0545 Jan Pietrzak: Za trzydzieści parę lat; Liście z topól opadają / Spokojnie chłopie; Pamiętajcie o ogrodach
  • N-0551 Trubadurzy: Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno; Tajemnica pamiętnika / Kasia; Zdradziło cię jedno spojrzenie
  • N-0553 Jerzy Połomski: La, la, la; Drogo, drogo prowadź mnie / Jeżeli jesteś, to już bądź; To było piękne
  • N-0560 Romuald i Roman: Pytanie czy hasło / Człowiek
  • N-0563 No To Co, Breakout / Czerwone Gitary, Skaldowie: Opole '69 – Defilady; Poszłabym za tobą / Powiedz stary, gdzieś ty był; Prześliczna wiolonczelistka
  • N-0579 Maciej Kossowski: Z Cyganami w świat; Oczy ci zasłonię / Domowe strachy; Nie mów żegnaj
  • N-0582 Urszula Sipińska: Dłonie bliskie, dłonie dalekie; Kwiat / Poziomki; Trzymając się za ręce
  • N-0594 Andrzej Dąbrowski - Zielono mi: Zielono mi; Już przyszedł dzień / Powrót; Ol' Man River
  • N-0596 Partita: Przychodzisz nocą bez gwiazd; Jeszcze dziś przyjedź do mnie / Kochajcie starszych panów; Po co martwić się na zapas
  • N-0615 Tadeusz Woźniak: Ile zapragną; Wierzę w człowieka / Widziałem; Swoją drogą
  • N-0619 Love Affair: Build on Love; Once Upon a Season / Tale of Two Bitters; Rainbow Valley
  • N-0620 Trubadurzy: Nie ocieraj łez; Brzydal / Wiera, Wiera, czarne oczy miałaś; Gdzie jest ten dzień
  • N-0634 Waganci: Co ja w tobie widziałem; Dziś w twoich oczach / Co mogę jeszcze mieć; Razem z tobą
  • N-0649 Zdzisława Sośnicka: Dom, który mam; Dobra miłość / Cygańska letnia noc; Nie było wtedy róż
  • N-0657 Anna German: Jasny horyzont; Nasza miłość / Posłuchaj; Wołam cię
  • N-0678 Anna Jantar: Na skrzydłach dni; Kiedy dziś patrzę na topole / Ileś wart ja nie wiem; Zobaczyliśmy się nagle
  • N-0683 Jolanta Kubicka: Oczy na skrzydłach; Było tego tyle / Światło w lesie; Nie umiemy
  • N-0693 Urszula Sipińska: To był świat w zupełnie starym stylu; Jaka jesteś Mario / Koniec lata; Najlepiej wiosną
  • N-0700 Irena Santor: Jedź na urlop sam; Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam / Luli laj; To jedno co zostaje nam
  • N-0710 Jolanta Kubicka: Śpiewajmy; Pod dębami / Moje pytanie; Zaczęło się od ciebie
  • N-0717 Hanka Ordonówna: Czy tak, czy nie; Sonny Boy / Trudno; Związane mam ręce
  • N-0721 Jolanta Kubicka: Noc bez pożegnań; Został nam lipiec / Kabała; Czemu mówią źle
  • N-0748 Roman Gerczak: Zabrałaś mi lato; Chrząszcz / Urodziny dziadka; Polski koala
  • N-0750 Andrzej Rosiewicz i Asocjacja Hagaw: Samba wanna blues; My tańczymy jak brat z siostrą / Ach tato, mój tato; Ballada masochisty
  • ZL 500 „Desant” Zespół Estradowy: Piosenki wojskowe: Pierwszy bój; Weterani / Wołanie przez front; Bez piosenki – ani rusz
  • ZL 507 „Czarne Berety” Zespół Estradowy POW: Piosenki wojskowe: To już jak baśń; Kapral Felek / Po ten kwiat czerwony; Pamiętasz ziemi krzyk
  • The Most Beautiful Day – debiutancki album polskiego zespołu rockowego Exodus, wydany w 1980 roku nakładem wytwórni Polskie Nagrania.Bezdomne psy – album muzyczny firmowany przez zespół o tej samej nazwie, zdominowany jednak przez Leszka Windera (na okładce widnieje napis: Leszek Winder Bezdomne psy). Materiał muzyczny zarejestrowano w dniach 6 - 9 października 1986 r. w Domu Pracy Twórczej "Leśniczówka" w Chorzowie. Muzyka jest wspólnym dziełem trzech członków zespołu (znających się i grających ze sobą w różnych formacjach od ponad 20. lat):


    Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]



    w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

    Czy wiesz że...? beta

    Tatiana Szebanowa (ros. Татьяна Владимировна Шебанова, ur. 12 stycznia 1953 w Moskwie, zm. 1 marca 2011 w Warszawie) – pianistka i pedagog muzyczny, żona pianisty Jarosława Drzewieckiego, matka pianisty Stanisława Drzewieckiego.
    Zbigniew Seifert (ur. 6 czerwca 1946 w Krakowie, zm. 15 lutego 1979) – polski skrzypek jazzowy, absolwent klasy skrzypiec Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie.
    Klaus Mitffoch – polski zespół nowofalowy założony w 1979 przez Lecha Janerkę. W oryginalnym składzie nagrał zaledwie jeden album, uważany jednak za przełomowy w historii polskiej muzyki, uznawany nawet przez niektórych za najlepszą płytę w historii polskiego rocka.
    Roman Juliusz Lasocki (ur. 17 stycznia 1948 w Łodzi) – polski skrzypek, profesor nauk o sztukach pięknych, wieloletni prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
    Jan Brzechwa, właściwie Jan Wiktor Lesman (pseud. Szer-Szeń, Inspicjent Brzeszczot) (ur. 15 sierpnia 1898 w Żmerynce, zm. 2 lipca 1966 w Warszawie) – polski poeta żydowskiego pochodzenia, autor wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, satyrycznych tekstów dla dorosłych, a także tłumacz literatury rosyjskiej.
    SBB (czasem jako SBB 1) – debiutancka płyta zespołu SBB wydana w 1974 roku. Składają się na nią utwory zarejestrowane podczas koncertów w warszawskim klubie "Stodoła" 18 i 19 kwietnia 1974 r. Album trafił na półki sklepowe późnym latem tego samego roku, a jego nakład został szybko wyprzedany. Debiut zespołu okazał się więc wielkim sukcesem komercyjnym, a dzisiaj uważany jest za jedno z największych osiągnięć grupy.
    Zemsta nietoperzy – drugi album studyjny zespołu Dżem, wydany w 1987 roku, nakładem wydawnictwa Pronit. Nagrań dokonano w studiu "Giełda" Polskiego Radia w Poznaniu w dniach 3-8, 24-28 marca 1986 roku. Z tego albumu pochodzi jedna z najbardziej znanych piosenek Dżemu mianowicie przebój "Naiwne pytania" ze słynnym tekstem w refrenie "W życiu piękne są tylko chwile". Owe słowa Ryszarda Riedla wyryto mu również na nagrobku. Wszystkie teksty na tę płytę były pisane w niesamowitym pośpiechu, z powodu problemów z narkotykami wokalisty Dżemu, Ryszarda Riedla. W ostatnim na płycie utworze "Klosz" pod koniec słychać "Jezus Maria", co nie było częścią tekstu, a reakcją wokalisty – ta piosenka była kompletną improwizacją z jego strony. Okładka autorstwa Mirosława Makowskiego przedstawia zdjęcie ruin zamku Krzyżtopór, nad którym widać ptaki w locie.

    Reklama

    tt