• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Polski Związek Bokserski

  Przeczytaj także...
  XXI Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 1-8 czerwca 1975 w Katowicach w Hali Widowiskowo-Sportowej. Walczono w jedenastu kategoriach wagowych. Startowało 163 uczestników z 23 państw, w tym jedenastu reprezentantów Polski.X Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 17-24 maja 1953 w Warszawie. Startowało 117 uczestników z 19 państw, w tym dziesięciu reprezentantów Polski.
  AIBA, International Boxing Association (pol. Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu; skrót pochodzi od dawnej oficjalnej nazwy w języku francuskim − Association Internationale de Boxe Amateur) − międzynarodowa federacja sankcjonująca i organizująca zawody w boksie amatorskim z siedzibą w Lozannie. Jej członkami są 194 krajowe związki i stowarzyszenia bokserskie (w tym Polski Związek Bokserski). Od 2006 roku prezydentem AIBA jest Tajwańczyk dr Wu Ching-Kuo.

  Polski Związek Bokserski (PZB) − organizacja zrzeszająca zawodników, trenerów i działaczy polskiego boksu powstała w grudniu 1923 roku w Warszawie.

  Polski Związek Bokserski w 1925 roku został członkiem Międzynarodowej Federacji Boksu Amatorskiego (FIBA), a od 1946 roku jest członkiem jej następcy − Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu Amatorskiego (AIBA).

  PZB był trzykrotnie organizatorem mistrzostw Europy: dwukrotnie mężczyzn (Warszawa 1953, Katowice 1975) i raz kobiet (Warszawa 2006).

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.V. Mistrzostwa Europy w Boksie Kobiet odbyły się w dniach 4-10 września 2006 w Warszawie. W tabeli medalowej (po raz piąty z rzędu) zwyciężyły Rosjanki, zdobywając 4 złota, 3 srebra i 4 brązy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Polski Związek Bokserski - strona internetowa • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.