• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Polsat Zdrowie i Uroda  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Unia Europejska, UE – gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich. Unia powstała 1 listopada 1993 roku – na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht – jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw zachodnioeuropejskich. Państwa te tworzyły wiele form i mechanizmów współpracy, powoływały organizacje, instytucje i organy, których celem było wzmocnienie jedności między nimi. W 1993 nadrzędną wobec wszystkich poprzednich organizacji została Unia Europejska, sama otrzymując nieznaną wcześniej hybrydową formułę sui generis. Medycyna (łac. medicina „sztuka lekarska”) – nauka empiryczna (oparta na doświadczeniu) obejmująca całość wiedzy o zdrowiu i chorobach człowieka oraz sposobach ich zapobiegania, oraz ich leczenia. Medycyna weterynaryjna rozszerza zakres zainteresowań medycyny na stan zdrowia zwierząt. Za prekursora medycyny starożytnej uważa się Hipokratesa, a nowożytnej Paracelsusa. W czasach najnowszych wprowadza się zasady medycyny opartej na faktach.

  Polsat Zdrowie i Uroda – kanał tematyczny grupy Telewizji Polsat. Skupiał się na propagowaniu zdrowego stylu życia oraz na medycynie. Polsat Zdrowie i Uroda 6 października 2008 roku zakończył nadawanie, a w jego miejsce został uruchomiony nowy kanał Telewizji Polsat o tematyce lifestyle - Polsat Café.

  Polsat Zdrowie i Uroda był pierwszym tego typu kanałem tematycznym na polskim rynku telewizyjnym, poruszał kwestie zdrowia i jego profilaktyki, urody i jej pielęgnacji oraz aktywnego stylu życia. Po raz pierwszy uruchomiono w Polsce kanał oparty na tzw. edutainement (czyli połączenie edukacji z rozrywką) dostarczający widzom ogólnej informacji o zdrowiu i profilaktyce, urodzie i sposobach jej pielęgnowania, a także aktywnym stylu życia.

  Club TV – telewizyjny kanał tematyczny adresowany głównie do kobiet. Należał do brytyjskiej spółki Chello Zone. Dostępny był w 20 krajach Europy, łącznie nadawał w 9 wersjach językowych, w tym po polsku. Prezentował głównie produkcje kanadyjskie, australijskie i brytyjskie, ale w jego repertuarze można było też znaleźć takie amerykańskie hity jak program Potyczki Jerry’ego Springera.Świat według Kiepskich – telewizyjny serial komediowy (sitcom) w reżyserii Okiła Khamidowa, a następnie Patricka Yoki, produkowany przez ATM dla Telewizji Polsat, wymyślony w 1997 przez Aleksandra Sobiszewskiego, Janusza Sadzę, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę. Pierwsze 3 odcinki powstały zimą na przełomie 1998 i 1999 roku, premiera pierwszego z nich miała miejsce 16 marca 1999. Serial piętnuje wady takie jak lenistwo czy egoizm oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Obecnie jest drugim po telenoweli Klan najdłużej emitowanym polskim serialem. Zarówno premierowe odcinki jak i powtórki serialu gromadzą przed telewizorami 2,5-3 mln widzów.

  [ | edytuj kod]  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Piotr Górski – porucznik 2. Brygady Kawalerii Narodowej Wielkiego Księstwa Litewskiego w 1793 roku, chorąży Korpusu Artylerii Litewskiej, poseł powiatu wileńskiego na sejm grodzieński (1793), członek konfederacji grodzieńskiej 1793 roku.
  Styl życia – zakres i formy codziennych zachowań jednostek lub grup, specyficzne dla ich usytuowania społecznego, tzn. manifestujące położenie społeczne oraz postrzegane jako charakterystyczne dla tego położenia, a dzięki temu umożliwiające szeroko rozumianą społeczną lokalizację innych ludzi. Pojęcie te obejmuje nie tylko zachowania ludzkie, ale i psychofizyczne mechanizmy leżące u podstaw owych zachowań: ludzkie motywacje, potrzeby, akceptowane wartości.
  BBC Lifestyle – brytyjska stacja telewizyjna lifestyle dla pań. Kanał należy do spółki BBC Worldwide, wystartował we wrześniu 2007 i jest dostępny wyłącznie w Azji w Singapurze, w Hongkongu i w Europie. BBC Lifestyle ma zastąpić kanał BBC Food, który jest nadawany w RPA i Skandynawii.
  Rodzina zastępcza (od 2004 r. Rodzina zastępcza plus) – polski serial komediowy emitowany przez telewizję Polsat w niedzielne popołudnia od 23 lutego 1999 do 20 grudnia 2009. Jest to jeden z najdłużej wyświetlanych polskich seriali: przez prawie 11 lat wyemitowano 329 odcinków w 18 seriach. Od 4 czerwca 2012 roku emitowany jest na Comedy Central Polska. Od 2 października 2012 roku serial jest nadawany na kanale Nickelodeon Polska.
  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Wojciech Noszczyk (ur. 1935) - profesor nauk medycznych, chirurg. Autor książek z zakresu chirurgii. Jego ojciec por. dr Henryk Noszczyk zginął w Katyniu. Ożenił się z aktorką Grażyną Staniszewską. W 2000 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2005 Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
  Tadeusz Popiela (ur. 23 maja 1933) – polski lekarz, chirurg, gastroenterolog i onkolog, profesor nauk medycznych, rektor Akademii Medycznej w Krakowie (1972–1981).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.