• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Polsat News  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Timeshift channel – jest to sposób nadawania danego kanału telewizyjnego z określonym opóźnieniem czasowym w stosunku do prowadzonej transmisji na kanale podstawowym, którego program jest retransmitowany. Retransmisja sygnału nie odnosi się do zmiany strefy czasowej, lecz do retransmisji sygnału danego programu w czasie rzeczywistym. Sygnał retransmitowany jest zazwyczaj na dwa sposoby:Polsat 2 – kanał Telewizji Polsat skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. Wystartował 1 marca 1997.

  Polsat News – kanał informacyjno-publicystyczny Grupy Polsat, nadający od 7 czerwca 2008 (SDTV) (HDTV od 3 lutego 2014). Szefem kanału, od początku nadawania stacji, był Henryk Sobierajski, zaś od marca 2018 funkcje tę pełni Dorota Gawryluk. Pierwotnie kanał miał się nazywać Polsat 24, ale zdecydowano się zmienić nazwę na Polsat News.

  Cable News Network (CNN) – amerykańska telewizja informacyjna, założona w 1980 przez Teda Turnera i Reese Schonfelda. n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.

  Historia[ | edytuj kod]

  Polsat News ruszył 7 czerwca 2008 o 7 rano. Jest pierwszym kanałem informacyjnym w Polsce emitowanym w formacie 16:9. Emisja testowa została zakończona 14 lipca 2008 roku. Od samego początku kanał był niekodowany, ponieważ miał uzyskać dobry zasięg w telewizjach kablowych. 1 sierpnia 2008 Polsat News rozpoczął emisję reklam. 1 marca 2009 roku, kilkanaście minut po północy, został zakodowany w Nagravision 3 (na rzecz platformy Cyfrowy Polsat).

  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.Paulina Sykut-Jeżyna (ur. 7 stycznia 1981 w Puławach) – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Polsatu i Polsatu News, "pogodynka".

  Program „na żywo” emitowany jest od godz. 05:59 do 23:50. Serwisy informacyjne nadawane są co pół godziny (w czasie pasma porannego „Nowy dzień” co 15 minut). Łącznie kanał zatrudnia ponad 400 osób, z czego prawie połowa to zespół redakcyjny. Program podzielony jest na pasma: poranne – Nowy Dzień, popołudniowe – W rytmie dnia i wieczorne – Obraz dnia. Najchętniej oglądanym programem stacji jest „Gość Wydarzeń”, który jest emitowany zaraz po Wydarzeniach i ogląda go średnio 58 tys. widzów dziennie.

  HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) - zatwierdzony przez ETSI standard telewizji hybrydowej, łączący tradycyjną emisję sygnałów telewizyjnych z multimedialnymi treściami dostarczanymi za pomocą szerokopasmowego łącza do internetu. Rozwojem i promowaniem standardu zajmuje się Konsorcjum HbbTV.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

  W godzinach od 5:59 do 9:00 Polsat retransmituje sygnał stacji, natomiast programy „Polityka na ostro” i „Graffiti” są powtarzane w nocy na antenie naziemnej stacji TV4.

  Od 1 września 2010 był dostępny w Cyfrze+ na kanale nr 8, a od 5 maja 2011 w n na kanale nr 17. Kanał następnie znalazł się w ofercie platformy nc+. Widownia Polsatu News w całym 2010 roku wyniosła ponad 38 tys. widzów (0,62% wszystkich widzów). Daje mu to 19 miejsce pod względem oglądalności kanałów telewizyjnych w Polsce. Od 3 lutego 2014 kanał dostępny jest w jakości HD.

  Bogdan Rymanowski (ur. 17 października 1967 w Krakowie) – polski dziennikarz telewizyjny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Wóz transmisyjny – pojazd radiowy lub telewizyjny przeznaczony do przekazywania relacji na żywo. Zbudowany przeważnie na bazie standardowego samochodu dostawczego lub terenowego, rzadziej osobowego lub ciężarowego, wyposażony w sprzęt radiowy lub telewizyjny oraz nadajniki.

  18 października 2015 roku wystartowała oficjalna strona internetowa Polsat News.

  Od 28 października 2016 roku stacja jest dostępna w przekazie satelitarnym tylko w jakości HDTV.

  14 marca 2017 roku wystartowała oficjalna aplikacja mobilna Polsat News, która jest dostępna dla użytkowników systemu Android i iOS.

  7 lipca 2018 roku rozpoczął się remont głównego studia Polsat News, który zakończył się 1 października tego samego roku.

  Beata Cholewińska – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, tłumacz języka włoskiego; jedna z prowadzących program Nowy Dzień na antenie Polsat News (od 8 września 2012).Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

  20 września 2019 Polsat News w jakości SDTV został testowo odkodowany w telewizji naziemnej na MUX 4. Tego samego dnia rozpoczęto testy Polsat News w jakości HDTV w standardzie DVB-T2, które zostały zakończone 31 maja 2020. (eksperymentalny Multipleks z Polsat News HD można było oglądać w okolicach Warszawy, Poznania, Śląska i Trójmiasta; wymagany był dekoder lub telewizor z obsługą DVB-T2). Jest również w takiej jakości udostępniany jako testowy strumień w technologii MPEG-DASH w systemie HbbTV – monit czerwonego przycisku jest nadawany na kanale Polsat News na MUX 4 oraz na wszystkich kanałach Grupy Polsat na MUX 2.

  Polsat News 2, wcześniej do 31 lipca 2014 Polsat News+ – polskojęzyczny kanał telewizyjny publicystyczno-informacyjny. Kanał wystartował 9 czerwca 2014 o godzinie 10:00, zastępując Polsat Biznes.FTA (skrót z ang. Free-to-air) – termin oznaczający telewizję oraz radio nadające w sygnale wolnym (potocznie: niezakodowanym, precyzyjniej: niezaszyfrowanym), który może być odbierany przez dowolny odbiornik przystosowany do odbioru danego typu sygnału. Specyfiką mediów oznaczonych jako FTA jest to, iż odbieranie sygnału jest całkowicie bezpłatne.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wojciech Mirosław Szeląg (ur. 25 kwietnia 1967 w Gdańsku) – polski dziennikarz ekonomiczny, od 1993 roku związany z telewizją Polsat.
  Wydarzenia – główny program informacyjny Polsatu, emitowany od 11 października 2004. Twórcą Wydarzeń był Tomasz Lis. Obecnie redaktorem naczelnym programu jest Jarosław Gugała.
  Kołobrzeg (łac. Colubrega, niem. Kolberg (Colberg)) – miasto i gmina w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej nr 11. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), uzdrowisko z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.
  Dorota Gawryluk, z domu Zelek (ur. 4 marca 1972 w Limanowej) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna oraz prezenterka telewizyjna.
  Grzegorz Jankowski (ur. 1969) – polski dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, redaktor naczelny dziennika „Fakt” w latach 2003–2014. Od czerwca 2019 jest dyrektorem programowym Superstacji.
  Reklama (z łac. reclamo, reclamare) – informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).
  Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.825 sek.