• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Poker  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.World Series of Poker - najbardziej prestiżowy cykl turniejów pokerowych na świecie. WSOP Main Event (z ang. dosłownie "Główne wydarzenie") uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze.

  Poker – gra karciana, rozgrywana talią składającą się z 52 kart, której celem jest wygranie pieniędzy (lub żetonów w wersji sportowej) od pozostałych uczestników, dzięki skompletowaniu najlepszego układu lub za pomocą tzw. blefu. Liczba graczy przy jednym stole nie jest ograniczona, ale ze względów praktycznych nie gra się w więcej niż dziesięć osób.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Omaha - sportowa odmiana pokera, rozgrywana m.in. na World Series of Poker. Uczestniczyć w niej może od 2 do 10 graczy.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Ogólne zasady gry
 • 3 Starszeństwo układów kart
 • 4 Prawdopodobieństwa układów kart
 • 4.1 Tabela prawdopodobieństwa otrzymania danego układu z ręki
 • 4.2 Przykład wyprowadzania wzoru
 • 4.3 Prawdopodobieństwa
 • 5 Odmiany pokera
 • 6 Przypisy
 • Razz – odmiana pokera Stud, grana w formie „as do piątki” (lowball poker). Gra polega na uzyskaniu najlepszego niskiego układu z kart, które otrzyma gracz. Strity i kolory się nie liczą. As jest zwykle niską kartą. Najlepszy możliwy układ w Razz to 5-4-3-2-A zwany również "wheel". Jest częścią gier mieszanych H.O.R.S.E, gdzie występuje jako "R".Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Blef, bluff – taktyka mająca na celu wprowadzenie w błąd innych uczestników gry, głównie karcianej. Słowo blef trwale weszło do języka potocznego i oznacza celowe wprowadzenie innych osób w błąd.
  Nowy Orlean (ang. New Orleans, fr. La Nouvelle-Orléans) – miasto na południu Stanów Zjednoczonych, największe miasto stanu Luizjana.
  7-kartowy stud – odmiana Stud poker. Do czasu, gdy zwiększyła się znacznie popularność odmiany Texas Hold’em, 7-kartowy stud był najbardziej popularną odmianą pokera grywaną w domach Stanów Zjednoczonych oraz w kasynach we wschodnich częściach kraju. Najbardziej powszechna jest gra dla dwóch do ośmiu graczy, jednakże czasami zdarza się, że grając w ósemkę potrzebujemy specjalnych zasad w przypadku gdy żaden z graczy nie spasuje. Z bardziej zaawansowanymi graczami, którzy często pasują, istnieje możliwość gry nawet w dziewiątkę.
  Omaha High-Low – sportowa odmiana pokera, rozgrywana m.in. na World Series of Poker. Uczestniczyć w niej może od 3 do 10 graczy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.