• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Požega - Chorwacja

  Przeczytaj także...
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.Chorwacja, Republika Chorwacji – państwo w Europie Południowej, nad Morzem Adriatyckim, graniczy od południa z Bośnią i Hercegowiną i Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Od 1 lipca 2013 należy do Unii Europejskiej jako 28. członek wspólnoty.
  Żupania pożedzko-slawońska (chorw. Požeško-slavonska županija) – komitat w Chorwacji, w środkowej Slawonii. Stolicą administracyjną jest Požega.

  Požegamiasto w Chorwacji. Stolica administracyjna Požeško-slavonskiej županiji.

  Język chorwacki (chorwacki standardowy wariant serbochorwackiego języka policentrycznego) – należący do podgrupy języków południowosłowiańskich. Używany jest głównie w Chorwacji, w sąsiednich krajach oraz przez część Chorwatów na całym świecie.

  Požega leży w południowo-zachodniej części Doliny Požegi, chorw.: Požeška kotlina. W 2006 roku licyza 22 tys. mieszkańców.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama