• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plotkara - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Connor Paolo - (ur. 11 lipca 1990 w Nowym Jorku), aktor filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z serialu Plotkara.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Plotkara – amerykański serial młodzieżowy oparty na serii powieści o tym samym tytule autorstwa Cecily von Ziegesar. Został stworzony przez Josha Schwartza oraz Stephanie Savage i zadebiutował 19 września 2007 na antenie The CW. Narratorem serialu jest bloggerka Plotkara o nieznanej tożsamości (głos Kristen Bell); opisuje ona skandaliczne życie uczniów prywatnej szkoły na Upper East Side w Nowym Jorku. Serial rozpoczyna się powrotem na Upper East Side Sereny van der Woodsen (Blake Lively) z tajemniczego pobytu w szkole z internatem w Connecticut. Nikt nie wie dlaczego wyjechała, i z jakiego powodu wróciła. Blair Waldorf (Leighton Meester), królowa Constance Billard, a zarazem była przyjaciółka Sereny nie cieszy się z jej powrotu, w przeciwieństwie do swojego chłopaka, Nate’a Archibalda (Chace Crawford), który darzył Serenę nie tylko sympatią. W każdym z sezonów serialu widzowie poznają rozwój relacji Blair z Chuckiem (Ed Westwick), początkowo czarnym charakterem i rozkwit romansu Sereny z Danem (Penn Badgley). Serial kończy się na 6 sezonie, kiedy widzowie dowiadują się kto jest plotkarą. Ostatnia scena pokazuje losy głównych bohaterów 5 lat później.

  Kristen Anne Bell (ur. 18 lipca 1980 w Detroit) – amerykańska aktorka telewizyjna i teatralna polsko-szkockiego pochodzenia.Lindsay Morgan Lohan, pseudonim Linds lub LiLo (ur. 2 lipca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka i wokalistka pop-rockowa.

  Rozwój pomysłu[ | edytuj kod]

  Seria książek ”Plotkara” miała początkowo być przeniesiona na ekran w postaci filmu, w którym zagrać miała między innymi Lindsay Lohan. Kiedy pomysł filmu upadł, Stephanie Savage i Josh Schwartz przejęli projekt, aby stworzyć serial telewizyjny. W październiku 2006 roku Schwartz pracował nad pilotażowym odcinkiem serialu. Powiedział wtedy: „Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Nie chciałem stworzyć Nowego Yorku rodem z serialu Orange County. Ale pomyślałem, że książki były napisane w mądry sposób - bohaterowie są na swój sposób „światowi”, w niczym nie przypominają dzieciaków z Orange County.” Wygląd bohaterów w pierwszym odcinku serii bazował na opisach z pierwszego tomu serii „Plotkara”.

  Blake Lively (ur. 25 sierpnia 1987 w Tarzanie, Kalifornia) – amerykańska aktorka. Popularność zyskała, dzięki serialowi ,,Plotkara", w którym wcieliła się w rolę Sereny van der Woodsen.Penn Dayton Badgley (ur. 1 listopada 1986 w miejscowości Baltimore w Maryland) – amerykański aktor. Jako dziecko mieszkał w kilku miastach: Richmond w stanie Virginia i Seattle w stanie Washington.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Saint-Germain-des-Prés – historyczna dzielnica Paryża, jednocześnie najstarszy zamieszkany rejon lewobrzeżnego Paryża. Obecnie część 6. dzielnicy. Początkowo teren ten był w posiadaniu opactwa benedyktyńskiego opactwa benedyktyńskiego Saint-Germain-des-Prés. W połowie XVIII w. na terenach wysprzedawanych przez zakon powstały liczne rezydencje arystokracji. Z czasem powstały tu także siedziby ministerstw, urzędów i ambasad. Po I wojnie światowej dzielnica stała się znana z intelektualnego życia, które toczyło się w barach i kawiarniach. W latach 20. i 30. XX wieku bywali tu malarze surrealiści, młodzi pisarze, jak Ernest Hemingway, a w latach 50. pisarze egzystencjaliści, jak Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir oraz filmowcy twórcy Nowej fali.
  Christopher Chace Crawford, lepiej znany jako Chace Crawford (ur. 18 lipca 1985 w Lubbock) – amerykański aktor filmowy i serialowy, model, znany dzięki roli Nate’a Archibalda w serialu The CW Plotkara.
  Ivy League (pol. Liga Bluszczowa) – jedna z konferencji wchodzących w skład NCAA Division I, najwyższej klasy rozgrywkowej w ramach systemu międzyuczelnianych zawodów sportowych NCAA. Uczelniami członkowskimi jest osiem elitarnych uniwersytetów amerykańskich znajdujących się w północno-wschodniej części USA. Używa się też angielskiego określenia "The Ancient Eight" (Starożytna Ósemka). Nazwa pochodzi od bluszczu typowego dla starych budynków. Została założona w 1954 roku jako liga sportowa w ramach systemu NCAA.
  Central Park – nowojorski park będący oazą zieleni. Położony w centrum Manhattanu, między Aleją Central Park South (nazwa 59 ulicy na styku z Central Parkiem) od strony południowej a 110 ulicą od strony północnej oraz pomiędzy Piątą Aleją na wschodzie i Aleją Central Park West (przedłużenie Ósmej Alei) na zachodzie. Zajmuje 843 akry powierzchni (341 ha).
  Seks w wielkim mieście (ang. Sex and the City) – amerykański serial telewizyjny produkowany w latach 1998-2004 przez stację telewizyjną HBO, na podstawie bestsellerowej książki Candace Bushnell o tym samym tytule. Po sukcesie serialu powstały także dwa filmy będące kontynuacją losów serialowych bohaterów Seks w wielkim mieście (Sex and the City: The Movie) oraz Seks w wielkim mieście 2 (Sex and the City 2)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.