• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plebania - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Katarzyna Janina Łaniewska-Błaszczak (ur. 20 czerwca 1933 w Łodzi) – polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL.Maciej Kozłowski właśc. Marian Kozłowski (ur. 8 września 1957 w Kargowej, zm. 11 maja 2010 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
  Tomasz Kammel i gwiazdy serialu TV Plebania na inauguracji nowej serii (2007)
  Serialowy kościół parafialny w Tulczynie (w rzeczywistości w miejscowości Okuniew)

  Plebaniapolski serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1 od 5 października 2000 do 27 stycznia 2012.

  Miejscem realizacji zdjęć do serii 2009/2010 był Okuniew (wieś znajdująca się 25 km od Warszawy), a pierwowzorem serialowego Tulczyna była parafia w Krasiczynie (podkarpackie). Nazwy pobliskich miejscowości zostały zaczerpnięte i zmienione z miast i wsi powiatu hrubieszowskiego, jak np. Hrubielów – Hrubieszów, jednak większość samochodów w serialu posiada tablice rejestracyjne z literami LKR oznaczającymi powiat kraśnicki. Zdjęcia do serii (2011/2012) oraz ujęcia z czołówki były realizowane w Krasnymstawie (woj. lubelskie) i Okuniewie. Sceny w hrubielowskim kościele realizowane były w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, mieszczącej się na warszawskich Bielanach, która należy do tamtejszego zespołu klasztornego kamedułów. 15 stycznia 2008 został wyemitowany 1000. odcinek serialu. Emitowany również w TV Polonia z napisami angielskimi.

  Robert Koszucki, występujący również jako Robert Szykier-Koszucki (ur. 18 lipca 1977 w Krakowie) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, Mister Poland 1997, reprezentant Polski w konkursie Mister World 1998. Od 2007 w telenoweli TVP2 Na dobre i na złe wciela się w doktora Rafała Konicę. Bielany – dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 dzielnic – jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.

  Powtórki serialu były emitowane od 22 stycznia 2015 do 29 czerwca 2018 na antenie TVP3, a od 3 września 2018 nadawane są na kanale Stopklatka.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Telenowela poruszała problemy rodzinne, religijne i społeczne mieszkańców wsi Tulczyn (w powiecie hrubielowskim), w której do 2009 w większości rozgrywała się akcja. Proboszczem kościoła parafialnego w Tulczynie był główny bohater serialu, ks. Antoni Wójtowicz, który objął tę funkcję po śmierci swojego wuja ks. Bernarda Grochowskiego. W 2009 został on przeniesiony na probostwo do miasta Hrubielów, a jego miejsce zajął ks. Antoni Król. Odtąd zdecydowana większość fabuły serialu rozgrywała się w Hrubielowie, a sporadycznie także w Tulczynie, Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie oraz Warszawie.

  Justyna Schneider – polska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa, absolwentka PWST w Krakowie. Znana z głównej roli w serialu Nowa. Na dużym ekranie zadebiutowała główną rolą żeńską w filmie Los numeros Ryszarda Zatorskiego.Aleksandra Kisio (ur. 22 marca 1983 w Szczecinie) – polska aktorka. Studiowała produkcję filmową i telewizyjną w łódzkiej PWSFTViT.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Andrzej Dębski (ur. 23 maja 1956 w Warszawie) – polski aktor. Ojciec Urszuli Dębskiej, która również występuje w serialach (aktorka niezawodowa).
  Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.
  Adrian Perdjon (ur. 20 grudnia 1981 w Szczecinie) – polski aktor grający w filmach, grach komputerowych i udzielający głosu w dubbingu. Aktor i koordynator sesji motion capture.
  Tablica rejestracyjna – tablica zawierająca unikatowy numer (kombinację liter i cyfr), umożliwiający identyfikację każdego pojazdu.
  Jarosław Gruda (ur. 16 kwietnia 1965 roku w Sztabinie) – polski aktor telewizyjny i filmowy. W 1988 roku ukończył wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi. Od 1988 aktor Teatru Powszechnego w Warszawie.
  TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.103 sek.