• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Please Please Me  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Please Please Me – utwór zespołu The Beatles napisany przez duet Lennon/McCartney. Piosenka została wydana na płycie o tym samym tytule Please Please Me (album został wydany w Wielkiej Brytanii przez Parlophone, 22 marca 1963)Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.

  Please Please Me – debiutancki album zespołu The Beatles, wydany 22 marca 1963 w Wielkiej Brytanii. Płyta trafiła na rynek w pośpiechu, aby pomnożyć sukces singli „Please Please Me” i „Love Me Do”. Na płycie znalazło się czternaście utworów, w tym osiem napisanych przez duet Lennon/McCartney.

  Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – tytuł płyty zespołu The Beatles, wydanej 1 czerwca 1967 roku (zob. 1967 w muzyce). Zawiera 13 utworów utrzymanych w stylu psychodelicznego rocka. Album został sklasyfikowany w 2003 roku przez magazyn Rolling Stone na 1. miejscu w rankingu „500 najlepszych albumów wszech czasów”. Była uznawana za najważniejszą płytę koncepcyjną w historii obok Are You Experienced Jimiego Hendriksa i Pet Sounds The Beach Boys.The Beatles, zwany popularnie The White Album (ze względu na białą okładkę). Jest on dziewiątym oficjalnym (zarazem pierwszym podwójnym) albumem brytyjskiego zespołu rockowego The Beatles. Został wydany w 1968 roku, a jego producentem był George Martin.

  Spis treści

 • 1 Nagrywanie
 • 2 Okładka
 • 3 Wydanie
 • 4 Odbiór
 • 5 Lista utworów
 • 6 Twórcy
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Introducing... The Beatles to pierwszy album zespołu The Beatles wydany w USA. Pierwotnie zaplanowany na sierpień 1963, LP, ukazał się na rynku 10 stycznia 1964 nakładem wytwórni Vee-Jay Records, dziesięć dni przed wydaniem przez Capitol Records LP Meet The Beatles!. Stało się to przedmiotem wielu sporów prawnych między tymi wytwórniami, ale ostatecznie pozwolono wytwórni Vee-Jay na sprzedaż albumu do października 1964; sprzedano ostatecznie ponad 1.3 miliona egzemplarzy.
  The Beatles 1962-1966 (Red Album), to zbiór największych hitów Beatlesów z lat 1962-1966. Płyta została wydana wraz z albumem The Beatles 1967-1970, na którym, analogicznie, zawarto hity z późniejszego przedziału czasowego.
  Twist and Shout – piosenka napisana przez Phila Medleya i Berta Bernsa. Pierwotnie wykonana przez zespół Top Notes. Najbardziej znana jest wersja zespołu The Beatles gdzie utwór ten śpiewa John Lennon. Singel zamyka album Please Please Me.
  The Early Beatles to szósty LP zespołu The Beatles wydany w USA przez wytwórnię Capitol a ósmy w ogóle wydany w USA. Zawiera dużo wczesnych nagrań zespołu, które przedtem wydala wytwórnia Vee-Jay Records jako album Introducing... The Beatles. Przednia okładka albumu The Early Beatles jest taka sama jak tylna okładka brytyjskiego albumu Beatles for Sale.
  Magnetofon szpulowy, magnetofon taśmowy – rodzaj magnetofonu wykorzystujący jako nośnik dźwięku taśmę magnetyczną nawiniętą na dwie szpule.
  With The Beatles – drugi brytyjski album zespołu The Beatles, nagrany cztery miesiące od pierwszego - Please Please Me.
  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.