• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Players Tour Championship 2013/2014  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Players Tour Championship 2013/2014 – czwarta edycja cyklu, obejmująca 12 rankingowych turniejów, rozgrywanych od 6 czerwca 2013 roku do 23 marca 2014 roku. Turnieje rozgrywane są zarówno na Wyspach Brytyjskich, w kontynentalnej Europie (pod nazwą European Tour i jest ich 8), oraz w Azji (pod nazwą Asian Tour i jest ich 4).

  World Professional Billiards and Snooker Association (ang. Światowy Związek Profesjonalnego Bilarda i Snookera) – organizacja sportowa zajmująca się tworzeniem zasad oraz zarządzaniem oficjalnymi imprezami sportowymi związanym ze snookerem i bilardem. WPBSA zostało założone w 1968 w Bristolu w Anglii.Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).

  Turnieje serii Players Tour Championship są otwarte dla wszystkich zawodników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Wszystkie imprezy cyklu rozgrywane są systemem pucharowym, a mecze grane są do 4 wygranych partii.

  W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w dniach 18 – 23 marca 2014 roku, przewidziano miejsce dla 32 zawodników: 24 zawodników najwyżej notowanych w rankingu turniejów rozegranych w Europie i na Wyspach Brytyjskich, oraz 8 zawodników najwyżej notowanych w rankingu turniejów rozegranych w Azji. Jeśli zawodnik kwalifikujący się dzięki pozycji w rankingu turniejów europejskich, a zajmuje także miejsce premiowane awansem na liście rankingowej turniejów azjatyckich, do turnieju finałowego awansowany zostaje kolejny zawodnik z rankingu turniejów azjatyckich.

  Paul Hunter Classics (dawniej Snooker German Open) jest nierankingowym turniejem snookerowym rozgrywanym w Berlinie - stolicy Niemiec. Po raz pierwszy odbył się w roku 1995 jako Snooker German Open, reaktywowany w 2004 po przerwie w latach 1999-2003.

  Spis treści

 • 1 Terminarz rozgrywek
 • 2 Ranking
 • 2.1 Europen Tour
 • 2.2 Asian Tour
 • 3 Finał
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.