• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Players Tour Championship 2012/2013  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.World Professional Billiards and Snooker Association (ang. Światowy Związek Profesjonalnego Bilarda i Snookera) – organizacja sportowa zajmująca się tworzeniem zasad oraz zarządzaniem oficjalnymi imprezami sportowymi związanym ze snookerem i bilardem. WPBSA zostało założone w 1968 w Bristolu w Anglii.

  Players Tour Championship 2012/2013 – trzecia edycja cyklu, obejmująca 13 rankingowych turniejów, rozgrywanych od 18 czerwca 2012 roku do 17 marca 2013 roku. Turnieje rozgrywane są w Anglii, w Europie, a od tego sezonu także i w Azji.

  Turnieje serii Players Tour Championship są otwarte dla wszystkich zawodników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Wszystkie imprezy cyklu rozgrywane są systemem pucharowym, a mecze grane są do 4 wygranych partii.

  W tym sezonie uległy zmianie nazwy niektórych turniejów tego cyklu: turnieje rozgrywane na Wyspach Brytyjskich pozostały pod nazwą Players Tour Championship, turnieje rozegrane na terenie Europy kontynentalnej mają nazwę European Tour a rozgrywane na terenie Azji nazywane są Asian Players Tour Championship.

  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  W turnieju finałowym, który rozegrany zostanie w dniach 14 – 17 marca 2013 roku, przewidziano miejsce dla 32 zawodników: 25 zawodników najwyżej notowanych w rankingu turniejów rozegranych w Europie i na Wyspach Brytyjskich, a którzy wzięli udział w przynajmniej pięciu z dziesięciu rozegranych turniejów (2 na terenie Wysp Brytyjskich i 3 na terenie kontynantalnej Europy), 3 zawodników – zwycięzców trzech turniejów cyklu, które rozegrano na terenie Azji (cykl APTC), oraz 4 najwyżej notowanych w rankingu turniejów rozegranych w Azji.

  Spis treści

 • 1 Terminarz rozgrywek
 • 2 Ranking
 • 3 Finał
 • 4 Linki zewnętrzne
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.