• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Players Tour Championship 2011/2012

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Paul Hunter Classics (dawniej Snooker German Open) jest nierankingowym turniejem snookerowym rozgrywanym w Berlinie - stolicy Niemiec. Po raz pierwszy odbył się w roku 1995 jako Snooker German Open, reaktywowany w 2004 po przerwie w latach 1999-2003.

  Players Tour Championship 2011/2012 – druga edycja cyklu 12 rankingowych turniejów, rozgrywanych od 18 czerwca 2011 roku do 18 marca 2012 roku. Turnieje rozgrywane były w Anglii (Wielka Brytania) oraz w kontynentalnej Europie.

  W poprzednim sezonie turnieje rozgrywane w Europie nazywane były Euro Players Tour Championship jednak w tegorocznej edycji Światowa Federacja Snookera postanowiła ujednolicić nazwy poszczególnych turniejów cyklu PTC, które w tym sezonie rozgrywane były pod nazwą: Players Tour Championship.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Turnieje serii Players Tour Championship są otwarte dla wszystkich zawodników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Wszystkie imprezy cyklu rozgrywane były systemem pucharowym, a mecze grane były do 4 wygranych partii.

  W turnieju finałowym, który rozegrany został w dniach 14 – 18 marca 2012 roku, wzięło udział 24 zawodników, którzy we wszystkich turniejach cyklu zarobili najwięcej pieniędzy i zagrali w przynajmniej 6 turniejach cyklu.

  Terminarz rozgrywek[]

  Źródło:

  Ranking[]

  Klasyfikacja po 12 turniejach.

  Linki zewnętrzne[]

 • Players Tour Championship 2011/2012 w serwisie snookerworld.pl
 • Przypisy

  1. Kalendarz snookera na sezon 2011/2012 (pol.). snookerworld.pl. [dostęp 2011-06-20].
  2. Turniej znany także jako Paul Hunter Classic.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.