• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Platige Image  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Publicis Groupe to założona przez Marcel Bleustein-Blanchet w 1926 roku francuska grupa reklamowa złożona z agencji reklamowych, domów mediowych i innych podmiotów świadczących usługi z zakresu reklamy. Publicis znajduje się wśród czterech największych grup reklamowych na świecie. Spółka notowana jest na giełdzie europejskiej Euronext i amerykańskiej NYSE. Siedzibą koncernu jest Paryż, Avenue des Champs-Élysées.Biedronka – sieć sklepów dyskontowych należących do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Polska (JMP), której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.

  Platige Image S.A. – polska spółka specjalizująca się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki. Ze studiem stale współpracuje ponad 150 artystów: reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików i producentów. Platige ma na swoim koncie ponad 200 nagród i wyróżnień, krótkometrażowe animacje czterokrotnie zapewniły mu główną nagrodę na festiwalu SIGGRAPH oraz nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA). Studio otrzymało nominację do Oskara oraz nominowane było do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes i Złotych Lwów na festiwalu filmowym Wenecji.

  Bitwa pod Grunwaldem – obraz olejny Jana Matejki namalowany w latach 1875–1878, w 1878 wystawiony w pałacu Wielopolskich w Krakowie, od 1902 w zbiorach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, dar społeczeństwa Królestwa Polskiego; od 1945 w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie (nr inw. MP 443 MNW), w latach 1976–1982 w depozycie w Muzeum Zamkowym w Malborku.Tesco (LSE: TSCO ) – największa brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów, która ma swoje filie również w innych krajach. Początkowo sieć zajmowała się sprzedażą żywności, ale rozszerzyła swoją ofertę również na odzież, sprzęt elektroniczny i samochody. Do roku 2003 przedsiębiorstwo miało już w swoim posiadaniu ponad 2000 sklepów różnej wielkości, od hipermarketów do niewielkich sklepików np. przy stacjach benzynowych.

  Spis treści

 • 1 Obszary działalności
 • 1.1 Reklama
 • 1.2 Animacja
 • 1.3 Film
 • 2 Historia
 • 3 Grupa kapitałowa
 • 4 Kluczowe projekty studia
 • 4.1 projekty reklamowe
 • 4.2 Krótkometrażowe filmy animowane
 • 4.3 Inne realizacje animowane
 • 4.4 Efekty specjalne na potrzeby filmów fabularnych
 • 4.5 Realizacje sceniczne
 • 4.6 Realizacje muzealno-wystawiennicze
 • 4.7 Cinematiki
 • 5 Nagrody
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Jerzy Kawalerowicz (ur. 19 stycznia 1922 w Gwoźdźcu koło Kołomyi, zm. 27 grudnia 2007 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta ormiańskiego pochodzenia, poseł na Sejm PRL (1985–1989).Quo vadis – film historyczny produkcji polskiej z 2001 roku, w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis.

  Obszary działalności[]

  Reklama[]

  Platige ma na swoim koncie ponad 2500 filmów reklamowych i współpracuje z największymi agencjami reklamowymi w Polsce i na świecie: BBDO, DDB, Gray, Havas, JWT, Leo Burnett, Saatchi & Saatchi, PZL, Publicis, Young and Rubicam. Od samego początku istnienia studio realizuje produkcje reklamowe przeznaczone na rynki zagraniczne. Najwięcej zleceń zostało zrealizowanych dla Wielkiej Brytanii, Rosji, Portugalii i USA m.in. dla takich marek jak Lego, Kellog’s, Discovery Channel, History, czy Vodafone.

  JWT – nazwa pierwszej na świecie agencji reklamowej pochodząca od nazwiska założyciela James Walter Thompsona. Początkowo była to firma brokerska, która za sprawą pracującego tam J.W. Thompsona przeistoczyła się w 1878 r. w agencję reklamową. Współpracowała z takimi osobistościami świata nauki jak psycholog behawioralny John Broadus Watson. Obecnie jest to sieciowa agencja reklamowa, której jednostki rozsiane są po całym świecie.Jerzy Skolimowski (ur. 5 maja 1938 w Łodzi) – polski reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, poeta, malarz. Przedstawiciel Nowej fali w polskim kinie.

  Platige Image zrealizowało jedne z najbardziej znanych polskich produkcji reklamowych. Pośród nich należy wymienić serię reklam przedstawiającą „Krainę Orange”, cykle filmów promujących marki Biedronka czy Tesco, postacie Serca i Rozumu, jak również reklamowe piwa Żubr.

  Animacja[]

  Platige Image stał się rozpoznawalny dzięki krótkometrażowym animacjom, wśród których najpopularniejsze to: Katedra (2002), Sztuka spadania (2004), Arka (2007), Kinematograf (2009), Paths of Hate (2010), cinematiki do serii gier Wiedźmin. Równocześnie stworzył kilka wyjątkowych projektów, w tym Miasto Ruin, pierwszą na świecie rekonstrukcję zniszczonego miasta w technice stereoskopowej, jak również stereoskopową interpretację obrazu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem. W 2011 roku Platige przygotowało kompleksową kampanię wizerunkową Move Your Imagination promującą Polskę podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie.

  Essential Killing – polsko-norwesko-irlandzko-węgierski film fabularny. Dramat psychologiczny z 2010 roku w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Zdjęcia powstawały w Izraelu, Norwegii i Polsce.Polska Organizacja Turystyczna (POT) – organizacja rządowa utworzona na mocy ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o Polskiej Organizacji Turystycznej. POT rozpoczęła działalność 1 stycznia 2000. Podlega ministrowi właściwemu do spraw turystyki – obecnie Ministrowi ds. Turystyki i Sportu. POT jest jedną z ponad 200 narodowych organizacji turystycznych na świecie.

  Film[]

  Studio ma na swoim koncie wiele polskich i międzynarodowych realizacji efektów specjalnych do filmów fabularnych. Pośród nich należy wymienić takie produkcje, jak Melancholia i Antychryst w reżyserii Larsa von Triera, Essential Killing w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, Katyń Andrzeja Wajdy czy Popiełuszko. Wolność jest w nas Rafała Wierzyńskiego. W 2013 Platige było w trakcie prac nad efektami specjalnymi do filmu Łukasza Barczyka Hiszpanka.

  Sztuka spadania (ang. Fallen art) – krótkometrażowy film animowany wykonany w technice 3D (grafika komputerowa) przez zespół specjalistów od animacji z Platige Image pod kierownictwem Tomasza Bagińskiego. Sztuka spadania brała udział w wielu festiwalach odbywających się w różnych krajach. Otrzymała kilkanaście nagród, w tym nagrodę BAFTA w roku 2006.Jan Alojzy Matejko (ur. 24 czerwca 1838 w Krakowie, zm. 1 listopada 1893 w Krakowie) – polski malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof.

  Dla zwiększenia możliwości realizacyjnych filmów kinowych i telewizyjnych studio powołało spółkę Platige Films, której pierwszym zadaniem jest produkcja pełnometrażowego filmu Another Day of Life w oparciu o książkę Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem. Film w 2013 znajdował się w fazie preprodukcji.

  Ryszard Kapuściński (ur. 4 marca 1932 w Pińsku, zm. 23 stycznia 2007 w Warszawie) – polski reportażysta, publicysta, poeta i fotograf, zwany "cesarzem reportażu".Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) – muzeum sztuki w Warszawie, założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, narodowa instytucja kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Festiwal Filmowy w Cannes − prestiżowy międzynarodowy festiwal filmowy, który odbywa się od 1946 w położonym na francuskim Lazurowym Wybrzeżu mieście Cannes. Festiwal odbywa się co roku (z pewnymi wyjątkami) i gromadzi wiele znanych osób związanych z przemysłem filmowym.
  Antychryst (ang. Antichrist) − dramat psychologiczny w reżyserii Larsa von Triera, zrealizowany w koprodukcji międzynarodowej. Światowa premiera filmu miała miejsce 18 maja 2009 roku podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Polska premiera filmu odbyła się 29 maja 2009 roku. Dystrybutorem filmu w Polsce jest firma Gutek Film.
  Animowana historia Polski – krótkometrażowy film animowany z 2010 roku w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiający wybrane fakty z historii Polski. Prace nad nim trwały przez około rok. Był prezentowany podczas Toronto Polish Film Festival oraz otworzył 35 edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
  Grzegorz Jonkajtys (ur. 1972) – grafik, animator, reżyser. Syn aktora i pisarza Mariana Jonkajtysa i piosenkarki Reny Rolskiej. Absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który ukończył z dziekańskim wyróżnieniem w 1997 roku. Mieszka w San Francisco.
  Katedra - krótkometrażowy film animowany z 2002 roku, stworzony przez Tomasza Bagińskiego w 3ds max, oparty na opowiadaniu Jacka Dukaja pod tym samym tytułem.
  4K – wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. 4K jest jakościowo dwukrotnie lepsza od powszechnie używanej jakości Full High-Definition. Obecnie wyróżniamy kilka różnych rozdzielczości kwalifikowanych z 4K:
  Fort M („Mokotów”) – to fort pierścienia wewnętrznego Twierdzy Warszawa, wzniesiony w latach osiemdziesiątych XIX wieku w Imperium Rosyjskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.