• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plastic Tree  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Radiohead – brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku pod nazwą On a Friday. Od 1991 roku zespół występuje pod obecną nazwą.Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Plastic Tree – japoński zespół muzyczny założony w 1993 roku w Ichikawa w Japonii. Wydali swój pierwszy mini-album w grudniu 1995 roku. Muzyka, którą grają to J-Rock.

  Historia[ | edytuj kod]

  Zespół Plastic Tree, znany także jako PuraTuri (jap. プラトゥリ), powstał w grudniu 1993 roku. Na początku kariery często można było usłyszeć ich na żywo i widzieć rozdających swoje płyty demo. W 1995 roku wypuszczony został pierwszy mini-album pt. „Strange Fruits”, po dwukrotnej zmianie perkusisty.

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Dwa lata później wypromowali debiutancki singiel „Wareta Mado” z Warner Music Japan.

  W roku 2001 zakończył się kontrakt z Warner Music Japan, więc podpisali kolejny, tym razem ze Sweet Hart Records i wydali singiel „Chiriyuku Bokura”. Było to wtedy, gdy Takashi opuścił zespół i został zastąpiony przez Sasabuchiego Hiroshi, który pomógł przy albumie „Träumerei”.

  W 2002 roku mieli krótką styczność z ATMARK CORPORATION, gdzie zrealizowali "Aoi Tori" oraz "Träumerei".

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).

  Rok później, w 2003 roku wypuścili dwa single „Baka ni Natta no ni” oraz „Moshimo Piano Ga Hiketa Nara” miesiąc po miesiącu w wytwórni Sweet Hart Records.

  W 2005 roku przeszli ze Sweet Hart Records do J-ROCK, będącą pod wytwórnią Universal Music. Wtedy też zmieniono adres ich oficjalnej strony, a fanklub "Sickroom" przemianowano na "Jellyfish Breed", ponieważ często nazywano ich fanów kurage (jap. 海月), co po japońsku oznacza meduzę.

  Pierwsza zagraniczna trasa koncertowa Plastic Tree miała miejsce w 2006 roku i nosiła nazwę “Chendelier Tour”. Zagrali koncerty między innymi we Francji, Niemczech i Finlandii. Tournée przewidywało także koncert w Meksyku, lecz niestety został on odwołany. Trasa była tak udana, że rok później wrócili, by zagrać na niemieckim konwencie AnimagiC.

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  17 października 2008 roku w klubie Blue Note w Poznaniu odbył się ich pierwszy koncert w Polsce.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Ichikawa (jap. 市川市 Ichikawa-shi) – miasto w Japonii, na wyspie Honsiu, na wschód od Tokio, w prefekturze Chiba.
  Japoński rock (nazwa często skracana do JRock lub J-Rock) – nurt muzyki japońskiej, odwołujący się do europejskich i amerykańskich gatunków takich jak rock, soft rock, rock alternatywny, a także punk, metal, metal symfoniczny, muzyka elektroniczna i wiele innych.
  17 października jest 290. (w latach przestępnych 291.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 75 dni.
  Warner Music Japan – japońska wytwórnia muzyczna, oddział Warner Music Group. Wytwórnia została założona 11 listopada 1970 roku. Kapitał wytwórni wynosi sto milionów jenów.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.