• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plastic Beach  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Michael Geoffrey Jones (ur. 26 czerwca 1955 w Brixton w Londynie) - brytyjski gitarzysta i wokalista zespołów: London SS, The Clash i Big Audio Dynamite. Calvin Cordozar Broadus Jr., znany głównie jako Snoop Dogg (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg, a od 2012 roku używa także pseudonimu Snoop Lion w kontekście swojej twórczości reggae.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Plastic Beach – trzeci album studyjny wirtualnego zespołu Gorillaz, wydany 3 marca 2010 roku przez Parlophone oraz Virgin Records. W Polsce dystrybutorem albumu jest wytwórnia EMI Music Poland. Płyta powstała z niedokończonego projektu Gorillaz nazwie Carousel. Nagrania do albumu trwały od czerwca 2008 roku do listopada 2009 roku, a ich produkcją zajmował się w głównej mierze współtwórca grupy Damon Albarn. Wśród gości specjalnych, którzy pojawili się na płycie są między innymi: Snoop Dogg, Gruff Rhys, Bobby Womack, Mos Def, Lou Reed, Mick Jones oraz Hypnotic Brass Ensemble. W tekstach utworów Plastic Beach poruszana jest głównie problematyka związana z konsumpcjonizmem oraz ekologią.

  Bobby Womack, właśc. Robert Dwayne Womack (ur. 4 marca 1944 w Cleveland) – amerykański piosenkarz rhythmandbluseowy.Mark Edward Smith (ur. 5 marca 1957 w Salford) – lider brytyjskiej postpunkowej grupy The Fall. Wraz z muzykami Mouse on Mars tworzy zespół Von Südenfed (jest jego wokalistą). Nagrał dwa solowe albumy: The Post-Nearly Man (1988) i Pander! Panda! Panzer! (2002).

  Okładka[ | edytuj kod]

  Okładka albumu przedstawia nową siedzibę Gorillaz. Jest to tajemnicza, dryfująca wyspa na środku Południowego Pacyfiku. To nowe centrum dowodzenia nosi właśnie nazwę Plastic Beach i jest zbieraniną śmieci, resztek i odpadów pozostawionych przez człowieka. Plastic Beach leży w punkcie najbardziej oddalonym od jakiegokolwiek lądu na świecie, w najbardziej odludnym miejscu na Ziemi.

  Wirtualny zespół, wirtualna grupa muzyczna – w muzyce, jest to grupa składająca się nie z prawdziwych ludzi, lecz z fikcyjnych, najczęściej animowanych postaci. Muzyka jest nagrywana (i w przypadku koncertów na żywo odgrywana) przez prawdziwych artystów i producentów muzycznych, podczas gdy media związane z muzyką, takie jak okładki albumów, teledyski i elementy wizualne występów na żywo są reprezentowane przez fikcyjne postaci; w niektórych przypadkach (np. w dwóch albumach Gorillaz pt. Gorillaz i Demon Days) fikcyjne postaci zapisywane są w przypisach jako prawdziwi autorzy piosenek.Konsumpcjonizm – postawa polegająca na nieusprawiedliwionym (rzeczywistymi potrzebami oraz kosztami ekologicznymi, społecznymi czy indywidualnymi) zdobywaniem dóbr materialnych i usług, lub pogląd polegający na uznawaniu tej konsumpcji za wyznacznik jakości życia (lub za najważniejszą, względnie jedyną wartość) – hedonistyczny materializm.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virgin Records – brytyjska wytwórnia płytowa założona przez Richarda Bransona, Simona Drapera i Nika Powella w 1972 roku. Przesiębiorstwo odniosło światowy sukces, podpisując kontrakty z tak znanymi wykonawcami jak Roy Orbison, Devo, Genesis, Keith Richards, Janet Jackson, Culture Club, Simple Minds, Lenny Kravitz, The Smashing Pumpkins, czy Mike Oldfield.
  Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Paul Simonon (ur. 15 grudnia 1955 w Brixton w Londynie) – muzyk, basista zespołu punkrockowego The Clash, który założył wraz z Joe Strummerem i Mickiem Jonesem w 1976.
  Ocean Spokojny, Pacyfik, Ocean Wielki – największy, najgłębszy i najstarszy, obok Atlantyku, na świecie zbiornik wodny. Z powierzchnią równą 155,6 mln km² zajmuje 30% całej powierzchni Ziemi. Oficjalna polska nazwa tego oceanu, zatwierdzona przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych brzmi Ocean Spokojny.
  EMI Music Poland – wytwórnia płytowa, założona przez Piotra Kabaja i Tomasza Kopcia w 1995 roku, część EMI Music.
  Kane Brett Robinson (ur. 21 maja 1985 w Londynie) - lepiej znany jako Kano, jest brytyjskim raperem. Jego dziadkowie przyjechali do Anglii jako imigranci z Jamajki. Kano był kluczowym członkiem hip hopowej grupy N.A.S.T.Y. Crew ale opuścił grupę z powodu konfliktu z innymi członkami. Podpisał kontrakt z wytwórnią płytową 679 Records lecz po wydaniu 2 albumów opuścił wytwórnię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.727 sek.