• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Plan B - zespół muzyczny

  Przeczytaj także...
  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Sistars – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza takich gatunków jak pop, R&B, blue eyed soul, hip-hop, funky, czy rock. Powstała w 2001 roku w Warszawie w składzie Paulina i Natalia Przybysz (śpiew), Marek Piotrowski (instrumenty klawiszowe), Bartek Królik (gitara basowa, śpiew) i Marcin Ułanowski (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany Siła sióstr ukazał się w 2003 roku. Wydany nakładem hip-hopowej oficyny - Wielkie Joł, materiał dotarł do 1. miejsca zestawienia OLiS. Ogólnopolską popularność zyskały pochodzące z płyty piosenki "Synu" i "Spadaj". Formacja otrzymała także liczne nagrody i wyróżnienia w tym dwa Fryderyki w kategoriach Nowa twarz fonografii i Album roku - hip-hop.
  Agnieszka Barbara Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994-2003 członkini rockowego zespołu O.N.A. Następnie w latach 2003-2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  PLAN B – polski duet producencki, w skład którego wchodzą członkowie i współzałożyciele grupy SistarsBartek Królik i Marek Piotrowski, powstał w 2007 roku. W latach poprzednich muzycy działali pod nazwą Sisquad.

  Modern Rocking – solowa płyta Agnieszki Chylińskiej, będąca jej siódmym studyjnym albumem w dotychczasowej karierze muzycznej. Album w pierwszym tygodniu sprzedaży trafił na listę najlepiej sprzedających się polskich płyt OLiS, w tym samym czasie uzyskał status złotej płyty. 18 listopada 2009 r. płyta uzyskała status platynowej płyty. Do końca roku album osiągnął nakład ponad 45 tys. egzemplarzy.Numer Raz, właściwie Michał Antoni Witak (ur. 20 czerwca 1977 w Warszawie) – polski raper i producent muzyczny, a także działacz społeczny i dziennikarz radiowy. Numer Raz znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Warszafski Deszcz, której jest członkiem od 1997 roku. Od 2010 roku członek formacji Miejska Astma. Były członek zespołów Quit New Sort, Młoda Foka i Gib Gibon Skład, a także kolektywu Mop Skład. Współtworzy duety wraz z DJ-em Zero i DJ-em Abdoolem. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

  Dyskografia[]

 • Sistars – EP (2004, Dżej Dżej Music/Warner Music Poland)
 • Numer Raz, DJ Zero – Muzyka, bloki, skręty (2004, Wielkie Joł)
 • Natalia KukulskaSexi Flexi (2007, Pomaton EMI)
 • Agnieszka ChylińskaModern Rocking (2009, Pomaton EMI)
 • Numer RazLudzie, maszyny, słowa (2009, Wielkie Joł)
 • Przypisy

  1. Sistars – EP (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-06-28].
  2. Numer Raz I DJ Zero – Muzyka, Bloki, Skręty (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-06-28].
  3. Natalia Kukulska – Sexi Flexi (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-06-28].
  4. Agnieszka Chylińska – Modern Rocking (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-06-28].
  5. Numer Raz – Ludzie Maszyny Słowa (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-06-28].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Muzyka, bloki, skręty – pierwszy wspólny album rapera o pseudonimie Numer Raz i producenta DJ Zero. Ukazał się w 2004 nakładem wytwórni Wielkie Joł. Promowany był teledyskami do utworów "Chwila", "Zazdrość" i "Ławka, chłopaki z bloków".Bartek Królik, właśc. Bartosz Piotr Królik (ur. 19 marca 1979 w Gdańsku) – polski muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista. Wychował się w Mrągowie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie w klasie wiolonczeli, były student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współzałożyciel grupy Sistars. Współtworzy z Markiem Piotrowskim duet producencki o nazwie Plan B, a od roku 2007 jest członkiem zespołu Łąki Łan.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ludzie, maszyny, słowa – pierwszy solowy album warszawskiego rapera o pseudonimie Numer Raz. Ukazał się 8 września 2009 nakładem wytwórni Wielkie Joł. Płyta dotarła do 27. miejsca listy OLiS w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.