• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Zelt  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Przygody Pytalskich (ang. The Why Why Family, 1996-1997) – francuski serial animowany produkcji „Saban Entertainment”.13 posterunek 2 – polski serial telewizyjny, kontynuacja serialu 13 posterunek. Serial ten wyprodukowany został przez Heritage Films na zlecenie Canal+ Polska emitowany był także w stacji TVN.

  Piotr Zelt (ur. 10 grudnia 1968 w Łodzi) – polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy, prezenter telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Łodzi w szpitalu oddalonym o 200 metrów od domu dziadków, u których wtedy mieszkali jego rodzice. Wkrótce, gdy miał kilka miesięcy, wraz z rodzicami przeprowadził się do bloku na ul. Brzeźnej. Jego ojciec był inżynierem – budował fabryki włókiennicze za granicą, m.in. w Egipcie, Iranie i Tanzanii, gdzie Piotr spędzał wakacje. Kiedy miał osiem lat, jego rodzice rozstali się, ale zgodnie dzielili się opieką nad synem. Jako nastolatek pomagał zaopatrywać kwiaciarnię znajomej swojej matki. Podczas wyprawy z ojcem na Kaszuby nauczył się pływać na desce.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Inspektor Gadżet (ang. Inspector Gadget/fr. Inspecteur Gadget) – wyprodukowany w latach 1983-1986, amerykańsko-kanadyjsko-francuski animowany serial telewizyjny, którego bohaterem jest detektyw-cyborg Inspektor Gadżet, tropiący wraz ze swą siostrzenicą Penny i psem Łepkiem złowrogiego Doktora Klaufa (ang. Dr. Claw, fran. Dr. Gang) chcącego przejąć władzę nad światem.

  Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 46 im. Józefa Chełmońskiego. Naukę kontynuował w III LO im. Tadeusza Kościuszki, gdzie trafił do koła teatralnego, co zaważyło na decyzji o zawodzie aktorskim. Wygrał wtedy kilka konkursów recytatorskich i po maturze postanowił zdawać do PWSFTviT w Łodzi, gdzie studiował m.in. z Piotrem Szwedesem i Aleksandrą Justą.

  Kiler – polska komedia sensacyjna w reżyserii Juliusza Machulskiego, wyprodukowana w 1997 roku. Zdjęcia plenerowe: Warszawa, Anin, Modlin.Plejada.pl – polski serwis celebrycki należący do Grupy Onet, od 2012 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W 1991 debiutował rolą Lorda Mera Londynu w sztuce Williama Shakespeare’a Ryszard III na scenie łódzkiego Teatru Studyjnego '83 im. Juliana Tuwima. W 1992 otrzymał dyplom ukończenia Wydziału Aktorskiego łódzkiej „filmówki”.

  Grał w teatrach warszawskich: Dramatycznym (1992–2000), Jestem (1994), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (1995), Atlantis (1995), Komedia (2004) i Bajka (2006). Prowadził wykłady w Warszawskiej Szkole Filmu Lindy i Ślesickiego.

  Na ekranie wystąpił po raz pierwszy w 1992 w roli mieszkańca akademika w serialu telewizyjnym Jacka Bromskiego Kuchnia polska. Grał potem w takich filmach jak: Wielka wsypa (1992) Jana Łomnickiego jako zagraniczny gość hotelowy, Trzy kolory. Biały (Trois couleurs: Blanc, 1993) Krzysztofa Kieślowskiego, Tato (1995) Macieja Ślesickiego w roli ochroniarza wynajętego przez teściową Michała (Bogusław Linda), Szamanka (1996) Andrzeja Żuławskiego, Kiler (1997) Juliusza Machulskiego jako ochroniarz Lipskiego, Moja Angelika (1999), Show (2003).

  Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.Kacze opowieści (ang. DuckTales) – serial animowany wytwórni The Walt Disney Company, emitowany od 18 września 1987 do 28 listopada 1990 roku. W Polsce wyświetlany był po raz pierwszy od 17 września 1989 do 19 czerwca 1993 w TVP1 (początkowo pod tytułem Siostrzeńcy Kaczora Donalda).

  Rozpoznawalność przyniosła mu kreacja Arniego w sitcomie telewizji Polsat 13 posterunek (2000). Występował także w serialach, takich jak np. Tygrysy Europy (1999, 2003), Miasteczko (2000-2001) czy Polsat Pierwsza miłość (2007).

  Był uczestnikiem programów rozrywkowych: Gwiazdy tańczą na lodzie (2007) i Taniec z gwiazdami (2009). Na antenie Polsatu prowadził program „Najzabawniejsze zwierzęta świata”.Prowadził też magazyn motoryzacyjny Tele 5 Na osi.

  Został ambasadorem kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

  Mass Effect – komputerowa fabularna gra akcji stworzona przez BioWare na platformy Xbox 360, Microsoft Windows i PlayStation 3, która jest pierwszą częścią serii Mass Effect. Światowa premiera nastąpiła 20 listopada 2007 roku. Akcja gry dzieje się w 2183 roku, a gracz przybiera rolę elitarnego ludzkiego żołnierza komandora porucznika Sheparda i zwiedza rozległą galaktykę na pokładzie swojego statku SSV Normandia.Miasteczko – serial TVN emitowany od 27 marca 2000 do 4 czerwca 2001. Był autorskim pomysłem stacji. Miejsca plenerowe to: Warszawa, Konstancin, Serock.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Na drugim roku studiów związał się z Ewą Gawryluk, z którą po ukończeniu szkoły przeprowadził się do Warszawy i przez siedem lat mieszkał w wynajmowanych mieszkaniach, później we własnym na Pradze Północ. W 1999 poślubił Ewę Bujnowicz, z którą rozwiódł się w 2012. Mają córkę Nadię (ur. 7 marca 2008). W wywiadzie dla czasopisma „Show” wyznał, że gdy załamywało się małżeństwo, cierpiał na depresję.

  Iran (pers. ايران – Irān), (dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja) pełna nazwa: Islamska Republika Iranu (pers. جمهوری اسلامی ايران – Dżomhuri-je Eslāmi-je Irān) – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską.Szpilki na Giewoncie – polski serial obyczajowo-komediowy telewizji Polsat i emitowany od 2 września 2010 roku do 24 maja 2012 roku. Reżyserem serialu jest Filip Zylber, a producentem Maciej Ślesicki. Z powodu niskiej oglądalności emisja serialu została zakończona wiosną 2012 roku, a ostatni odcinek zakończył się cliffhangerem.

  W 2013 był związany z młodszą o 21 lat Moniką Ordowską. Ich związek był szeroko komentowany w mediach z powodu niewierności kobiety, która urodziła dziecko kochankowi. Następnie związał się z Katarzyną Krawczyk.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Juliusz Jan Machulski (ur. 10 marca 1955 w Olsztynie) – polski reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” (1988).
  Teatr Bajka - warszawski teatr mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej 138 (u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej), dawniej kino.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Agentki – polska komedia kryminalna emitowana przez telewizję Polsat od 1 października do 3 grudnia 2008 roku. Obecnie serial można obejrzeć dzięki ipla (dostęp darmowy). Reżyserem serialu był Piotr Wereśniak, a główną rolę grała Anna Guzik. Wcieliła się ona w postać emerytowanej policjantki, która, mając 34 lata, postanawia odejść na emeryturę po akcji, w której została postrzelona. Joanna Muzyka rozpoczyna nowe życie w kawiarni podarowanej jej przez ojca. Jednak ta praca nie jest szczytem jej marzeń, więc oferuje ludziom usługi detektywistyczne. Średnia oglądalność serialu to ok. 2 miliony widzów.
  Na kocią łapę – polski serial obyczajowy, emitowany od 4 września 2008 do 28 listopada 2008 w telewizji Polsat w czwartki i piątki o 19.30.
  Detektyw Pchełka na tropie (ang. Inch High, Private Eye, 1973) – amerykański serial animowany wytwórni Hanna-Barbera, wyprodukowany w roku 1973.
  Nowe podróże Guliwera (ang. Saban’s Gulliver’s Travels, niem. Gullivers Reisen, 1992) – amerykański serial animowany zrealizowany na podstawie powieści Jonathana Swifta. Serial opowiada o doktorze Lemuelu Guliwerze – żeglarzu, który postanowił zwiedzić cały świat. W trakcie swojej podróży Guliwer poznaje świat, w których mieszkają mali mieszkańcy – Liliputy. Guliwerowi towarzyszą: doktor Flim, jego żona Fosla, córka Folia i najlepszy przyjaciel – Raphael.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.