• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Matys

  Przeczytaj także...
  Ruch Wysokie Mazowieckie – polski klub piłkarski z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem założony w 1955. Aktualnie występuje w Klasa A(grupa podlaska). Oficjalna nazwa brzmi: MKS RUCH Wysokie Mazowieckie. Dawniej zwany również Mlekovita Wysokie Mazowieckie.Dzidosław Żuberek (ur. 30 września 1973 w Łodzi) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika i napastnika.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Piotr Matys (ur. 21 lipca 1978 w Białymstoku) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika, i trener piłkarski.

  FC Lausanne-Sport - szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Lozanna, obecnie grający w Axpo Super League. Lausanne posiada także sekcję lekkiej atletyki, wioślarstwa oraz hokeja na wrotkach. Został założony w 1896 roku jako Montriond Lausanne. W 1920 roku przemianowano go na obecną nazwę po fuzji z Club Hygiénique de Lausanne. W 2011 roku awansował do Super League wygrywając drugoligowe rozgrywki.Unione Sportiva Alessandria Calcio 1912 – włoski klub piłkarski, grający obecnie w Serie C1, mający siedzibę w mieście Alessandria, leżącym w Piemoncie.

  Matys swoją karierę rozpoczął w Jagiellonii Białystok. W klubie tym miał okazję wystąpić kilkanaście razy w spotkaniach na II-ligowym poziomie. Na przełomie lat 1996 i 1997 wyjechał do Holandii, gdzie stał się reprezentantem wielkiego PSV Eindhoven. Tam jednak nie zrobił oszałamiającej kariery. W 1998 roku trafił do szwajcarskiego Lausanne-Sports. Pół roku później wrócił do Polski, gdzie przywdział koszulkę ŁKS Łódź. W czasie krótkich występów w drużynie ówczesnego mistrza Polski, Matys zdołał strzelić piękną bramkę piętą bramkarzowi AS Monaco, Fabienowi Barthezowi, świeżo upieczonemu wówczas mistrzowi świata. Na wiosnę 1999 roku trafił do Stomilu Olsztyn. Tam przez ponad 2 lata rozegrał około 60 spotkań, w których zdobył 9 bramek. W 2001 roku wyjechał do Włoch. W czasie dwuletniego pobytu nad Morzem Śródziemnym Matys występował w trzech klubach: AC Mestre, Genoa 1893, US Alessandria Calcio. W pierwszym z klubów udało mu się uzyskać 7 bramek w meczach na szczeblu II-ligowym. W 2003 roku powrócił do ojczyzny. Ponownie zagrał w Łodzi, lecz tym razem w Widzewie. Pół roku później przeszedł do Górnika Łęczna, jednak i tam nie pograł długo. Jesienią 2004 roku stał się bezrobotnym piłkarzem. Wiosną 2005 roku pomocną dłoń swemu wychowankowi wyciągnęła Jagiellonia. Jesienią tego samego roku Matys ponownie wyemigrował do Włoch, tym razem do V-ligowego klubu US Tolentino. W międzyczasie przeniósł się do innego zespołu z tej ligi, AC Boca San Lazzaro. Wytrzymał tam jednak tylko pół sezonu, bo rundę wiosenną sezonu 2006/2007 zaczął w Ruchu Wysokie Mazowieckie. W styczniu 2008 roku opuścił zespół Ruchu. Nie doszedł do porozumienia z władzami klubu Narew Ostrołęka, pomimo awizowania go już jako zawodnika Narwi. Latem 2008 roku zakończył karierę piłkarską, co spowodowane było przewlekłymi kontuzjami, i zajął się pracą z młodzieżą w MOSP Jagiellonii (rocznik 2002). Od 4 września 2009 był asystentem Sławomira Kopczewskiego w IV-ligowym ŁKS Łomża, z którym latem 2010 roku przeniósł się do II-ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie. Z końcem września 2010, nieoczekiwanie doszło do dymisji Matysa z funkcji II trenera Ruchu (I trener pozostał na stanowisku), oficjalnym powodem zwolnienia szkoleniowca były złe wyniki drużyny. Obecnie Piotr Matys postawił na pracę z młodzieżą (jednak już nie w MOSP Jagiellonii). Razem z trenerem, z którym jako zawodnik zdobył III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w 1996 roku – Januszem Kaczmarzem oraz kolegami, których poznał na boiskach piłkarskich – Dzidosławem Żuberkiem, Bartoszem Jurkowskim założył Akademię Piłkarską „Talent” w Białymstoku, w której pracuje również Jacek Markiewicz.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.RTS Widzew Łódź – polski klub piłkarski z siedzibą w Łodzi. Zespół w sezonie 2012/2013 występuje w Ekstraklasie i jest czterokrotnym mistrzem Polski, a także zdobywcą Pucharu Polski, półfinalistą Pucharu Klubowych Mistrzów Europy (obecnie Liga Mistrzów UEFA), uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich. RTS Widzew Łódź zajmuje 7 miejsce w tabeli wszech czasów ekstraklasy.

  Linki zewnętrzne[]

 • Piotr Matys na jagiellonia.neostrada.pl
 • Piotr Matys w bazie 90minut.pl
 • Matys Piotr na aptalent.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Genoa Cricket and Football Club, znany jako Genoa albo Genoa CFC – włoski klub sportowy założony 7 września 1893 roku, kiedy to powstały sekcja lekkoatletyczna i krykietowa.Fabien Alain Barthez (ur. 28 czerwca 1971 w Lavelanet) – były francuski piłkarz grający na pozycji bramkarza, którego cechowała łysina. Syn rugbisty Alaina Bartheza.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bartosz Jurkowski (ur. 30 marca 1974 w Białymstoku) – były polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy, obecnie trener piłkarski.
  Jagiellonia Białystok – polski klub sportowy z siedzibą w Białymstoku rozgrywający swoje mecze na Stadionie Miejskim, najbardziej utytułowany i najsłynniejszy klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce.
  AS Monaco (oficjalna nazwa Association Sportive de Monaco Football Club) – monakijski klub piłkarski. Z powodu braku rodzimej ligi występujący w lidze francuskiej. Z siedzibą w Monako (dystrykt Fontvieille).
  Łódzki Klub Sportowy – polski klub piłkarski w Łodzi. Działania organizacyjne na rzecz jego powstania rozpoczęły się w 1908 roku, jednakże oficjalnie został zarejestrowany w 1909 roku. Pozostaje najstarszym istniejącym łódzkim klubem sportowym, a także jest jednym z założycieli Ligi Polskiej (1927). ŁKS zdobył dwa razy Mistrzostwo Polski (1958 i 1998) oraz raz Puchar Polski (1957). Łódzki Klub Sportowy zajmuje 6. miejsce w Tabeli wszech czasów Ekstraklasy.
  Jacek Markiewicz (ur. 18 kwietnia 1976 w Białymstoku) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy lub pomocnika w Dębie Dąbrowa Białostocka, w którym pełni również funkcję trenera.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Górnik Łęczna – polski klub piłkarski mężczyzn (jednosekcyjny) z siedzibą w Łęcznej, założony 20 września 1979, jako sekcja piłki nożnej GKS Górnik Łęczna. 1 stycznia 2007 nastąpiło oddzielenie męskiej sekcji piłkarskiej od wielosekcyjnego GKS Górnik Łęczna i utworzenie spółki akcyjnej (Górnika Łęczna S.A.). Podmiot ten jest spadkobiercą i kontynuatorem tradycji swego poprzednika. Pod szyldem stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna występuje jednak nadal sekcja piłki nożnej kobiet. 18 lutego 2011 nazwa klubu została oficjalnie zmieniona na Górniczy Klub Sportowy Bogdanka S.A. 23 lipca 2013 nastąpił powrót do szyldu "Górnik"

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.