• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Lisiecki

  Przeczytaj także...
  Mam talent! – program rozrywkowy o charakterze konkursu emitowany przez TVN, opierający się na licencji brytyjskiego formatu Got Talent. Jego celem jest wyłonienie zwycięzcy spośród osób prezentujących swoje możliwości artystyczne.Pianino – strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Ma wiele cech wspólnych z fortepianem.
  Agnieszka Barbara Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka i autorka tekstów, a także osobowość telewizyjna. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. W latach 1994-2003 członkini rockowego zespołu O.N.A. Następnie w latach 2003-2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop.

  Piotr Lisiecki (ur. 2 marca 1993 w Gdańsku) – polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

  Życiorys[]

  Kariera[]

  W wieku jedenastu lat zaczął komponować muzykę, grał na pianinie. Podczas nauku w szkole muzycznej poznał Joannę Klejnow, z którą występował w pubach i klubach jako duet Shyja. W 2009 roku para zgłosiła się do przesłuchań do pierwszej edycji programu Mam talent! (emitowanego w TVN), jednak nie przeszli do kolejnych etapów. Rok później ponownie wystartowali w eliminacjach, podczas których wykonali utwór „Black Horse and the Cherry Tree” KT Tunstall. W trakcie występu dwoje z jurorów (Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak) przerwało występ, prosząc Lisieckiego o samodzielną improwizację. Wykonał wówczas dwa utwory: „The Hidden Heart” KT Tunstall oraz „Jolene” Dolly Parton, po czym zdobył awans do odcinków na żywo. Ostatecznie przeszedł do finału programu i zajął w nim trzecie miejsce.

  Małgorzata Foremniak (ur. 8 stycznia 1967 w Radomiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także osobowość telewizyjna.EMI Group, wcześniej Electric and Musical Industries Ltd – firma muzyczna z siedzibą w Londynie zawierająca głównie EMI Music należące do EMI Music Publishing oraz zaliczane do wielkiej czwórki wytwórni płytowych.

  Pod koniec 2010 roku podpisał kontrakt z wytwórnią EMI Music Poland. 27 kwietnia 2011 roku został wydany jego debiutancki album studyjny zatytułowany Rules Changed Up. Tydzień po wydaniu płyta zajęła ósme miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

  Dyskografia[]

  Albumy studyjne[]

  Notowane utwory

  Przypisy

  Dolly Rebecca Parton (ur. 19 stycznia 1946 w Sevierville) – amerykańska piosenkarka muzyki country, autorka tekstów piosenek, a także aktorka filmowa i producentka filmowa. Odznaczona Narodowym Medalem Sztuki.Rules Changed Up – debiutancki album polskiego muzyka – Piotra Lisieckiego. Został wydany przez EMI Music 27 kwietnia 2011. Tydzień po premierze albumu ukazuje się on na ósmym miejscu na liście najlepiej sprzedających sie płyt w Polsce.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kate Victoria "KT" Tunstall (ur. 23 czerwca 1975 w St Andrews) – szkocka wokalistka, gitarzystka i kompozytorka muzyki pop, rock i folk. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Eye to the Telescope. Nominowana do nagrody Grammy, otrzymała też BRIT Award oraz Ivor Novello Award.
  Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.