• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Kuśmirek

  Przeczytaj także...
  Tyska Zima Poetycka – konkurs literacki o zasięgu ogólnopolskim na tom wierszy dla autorów po debiucie książkowym.Liryka (gr. λυρικóς, lyrikos – odnoszący się do liry) – jeden z trzech rodzajów literackich, obok dramatu i epiki.
  Mikołów (śl. Mikołůw, niem. Nikolai / Nicolai, czes. i słow.: Mikulov) – miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest siedzibą powiatu mikołowskiego. Graniczy bezpośrednio ze stolicą województwa - Katowicami oraz Łaziskami Górnymi, Ornontowicami, Orzeszem, Paniówkami, Rudą Śląską, Tychami, Wyrami. Patronem miasta jest święty Wojciech.

  Piotr Kuśmirek (ur. 1978) – polski poeta. Laureat kilku prestiżowych konkursów poetyckich, m.in. nagród głównych w: Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina (Łódź, 2003), IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. R.M. Rilkego (Sopot, 2003), XIV konkursie im. Rafała Wojaczka (Mikołów, 2006) oraz VII Tyskiej Zimy Poetyckiej (Tychy, 2007). Wyróżniony w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” 2006 za tom Trio.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina – doroczny konkurs dla młodych literatów im. Jacka Bierezina. Nagrodą jest wydanie debiutanckiego tomiku. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

  Bibliografia[]

 • Trio (2005)
 • Zimne zabawki (2007)
 • Przypisy

  1. Laureaci OKP im. R.M. Rilkego. topos.com.pl. [dostęp 2015-08-02].
  2. Teatr Mały w Tychach - Tyska Zima Poetycka. wwww.teatrmaly.tychy.pl. [dostęp 2015-08-04].
  3. złoty środek poezji konkurs literacki 2006. www.zlotysrodekpoezji.pl. [dostęp 2015-07-16].

  Linki zewnętrzne[]

 • Utwory Piotra Kuśmirka na portalu Literackie.pl
 • Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” - konkurs na najlepszy poetycki debiut książkowy roku, organizowany od 2005 roku w ramach Festiwalu „Złoty Środek Poezji” w Kutnie. W latach 2005-2011 organizatorem konkursu było Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Środek”, od 2012 jest nim Kutnowski Dom Kultury. Konkurs odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Dwumiesięcznika Literackiego Topos i Miesięcznika Odra. Mecenasem jest Prezydent Miasta Kutno.Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilkego – konkurs organizowany przez dwumiesięcznik literacki „Topos”. Odbywa się co dwa lata, począwszy od 1997 roku. Uroczyste rozwiązanie Konkursu ma miejsce zazwyczaj na przełomie października/grudnia – nawiązując do miesiąca urodzin poety (4 XII 1875r.)  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rafał Mikołaj Wojaczek (ur. 6 grudnia 1945 w Mikołowie, zm. 11 maja 1971 we Wrocławiu) – polski poeta i prozaik, zaliczany do grona poetów wyklętych.
  Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.
  Tychy (niem. Tichau) – miasto na prawach powiatu na południu Polski, położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Jest jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.