• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Gembarowski

  Przeczytaj także...
  Ministerstwo Finansów – urząd pomocniczy Ministra Finansów, centralnego organu administracji rządowej odpowiedzialnego za dział administracji rządowej – finanse publiczne. Pomaga Ministrowi Finansów w m.in. projektowaniu budżetu państwa, kierowaniu sprawami podatków, finansowania samorządów terytorialnych oraz sprawami związanymi z długiem publicznym.„Wprost” – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się w formie drukowanej w poniedziałki.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Piotr Gembarowski (ur. 13 sierpnia 1970 w Warszawie) – polski dziennikarz i prezenter, obecnie właściciel firmy i trener z zakresu komunikowania z mediami i wystąpień publicznych.

  Życiorys[]

  Piotr Gembarowski jest absolwentem XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie. Od 1994 podjął pracę w TVP1 jako dziennikarz i prezenter Teleexpressu (1994–2003) oraz prowadzący poranny program Kawa czy herbata? (1994–2003). W latach 1998–2004 przeprowadził około 700 wywiadów „na żywo” na antenie ogólnopolskiej z czołowymi politykami Polski w programie Gość Jedynki. To on prowadził „Teleexpress” 11 września 2001 roku. Latem 2004 roku odszedł z TVP.

  Antyradio – sieć komercyjnych rozgłośni radiowych, należąca do spółki radiowej Eurozet Radio powstało 1 czerwca 2005 roku, w wyniku fuzji Radia 94 nadającego w Warszawie od 2002 roku, z Radiem Flash, najstarszej komercyjnej rozgłośni w Katowicach, powstałej w 1992 roku. Od 6 sierpnia 2007 Antyradio słyszalne jest także w Krakowie, gdzie zastąpiło tamtejsze Radio Planeta (występujące wcześniej pod nazwą Radio Flash Kraków w formacie zbliżonym do obecnego Antyradia). Od 2012 roku stacja radiowa nadaje na MUX 4 w ramach TV Mobilnej.XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie – publiczna szkoła średnia w Warszawie założona w 1954 roku.

  Przeprosił Polską Agencję Prasową za „nieporozumienie” w programie Gość Jedynki podczas wywiadu z wicepremierem, ministrem finansów Grzegorzem Kołodką z 9 grudnia 2002, w którym zarzucił nierzetelność PAP stwierdzając, że Agencja nierzetelnie przekazuje informacje pochodzące z Ministerstwa Finansów. Negatywną sławę zawdzięcza incydentowi, gdy tuż przed wyborami prezydenckimi w 2000 roku podczas wywiadu strofował kandydata na prezydenta Mariana Krzaklewskiego. Po tym programie tygodnik Wprost rozpropagował akcję bojkotu Gembarowskiego i namawiał do kupowania mu w restauracjach ciepłej wódki.

  Igor Zalewski (ur. 1970) – polski dziennikarz i komentator polityczny. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

  Po odejściu z TVP założył autorskie przedsiębiorstwo Art&Media Productions, zajmującą się szkoleniami medialnymi, kreowaniem wizerunku oraz treningami zachowań dla kadr menedżerskich i polityków. Szkolił z zakresu prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych zarządy wielu przedsiębiorstw, w tym w Polsce, m.in. Henkel, GTC (Gdańsk Transport Company, konsorcjum zajmujące się budową autostrady A1) oraz za granicą – polityków ukraińskich przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi na Ukrainie. Prowadził szkolenia dla warszawskiej agencji reklamowej Fila Production. Pisał także teksty motoryzacyjne dla miesięcznika „Golf & Life”. W roku 2006 podjął współpracę z warszawskim Antyradiem, gdzie prowadził codzienne wywiady z politykami. Współpraca trwała do 2008 roku.

  Teleexpress – telewizyjny program informacyjny nadawany codziennie o godzinie 17:00 w TVP1, a o godz. 17:30 w TVP Polonia. Producentem programu jest Agencja Informacji TVP.Wybory prezydenckie w Polsce w 2000 odbyły się 8 października. O urząd prezydenta ubiegało się początkowo 13 kandydatów, jednak Jan Olszewski wycofał swą kandydaturę przed wyborami na rzecz Mariana Krzaklewskiego. Frekwencja wyborcza wyniosła 61,12%.

  14 października 2012 powrócił do pracy w telewizji po ośmiu latach przerwy, prowadzi w Superstacji autorski program Debata Piotra Gembarowskiego, w którym przeprowadza wywiady z politykami.

  Przypisy

  1. Robert Mazurek, Igor Zalewski, „Z życia koalicji”, Wprost, nr 47/2003 (1095).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gość Jedynki - program publicystyczny nadawany od 5 stycznia 1998 roku do 13 sierpnia 2004 roku przez program 1 Telewizji Polskiej (TVP 1) początkowo o 17:50, później bezpośrednio po Teleexpresie. Prezenterzy rozmawiali z ciekawymi osobami, związanymi z polityką. Później zastąpiony został przez Prosto w oczy prowadzony przez Monikę Olejnik.
  Grzegorz Witold Kołodko (ur. 28 stycznia 1949 w Tczewie) – polski polityk, profesor nauk ekonomicznych, zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Marian Krzaklewski (ur. 23 sierpnia 1950 w Kolbuszowej) – polski polityk, działacz związkowy, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w latach 1991–2002, założyciel i lider AWS, poseł na Sejm III kadencji.
  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).
  Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.