• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piotr Bałtroczyk

  Przeczytaj także...
  Ernst Wiechert (ur. 18 maja 1887 w Piersławku koło Mrągowa; zm. 24 sierpnia 1950 w Uerikon w Szwajcarii) – pisarz niemiecki.Piotr Bałtroczyk na żywo – kontynuacja programu Piotr Bałtroczyk przedstawia. Cotygodniowy program rozrywkowy emitowany w telewizji Polsat w czwartki o godzinie 21:00. Stworzony i prowadzony przez Piotra Bałtroczyka. Realizowany na żywo w warszawskim Klubie Palladium. Jest to pierwszy polski program kabaretowy realizowany na żywo (oprócz festiwali). Oprawą muzyczną zajmuje się Janusz Tylman.
  Jan Michał Baszkiewicz (ur. 3 stycznia 1930 w Warszawie, zm. 27 stycznia 2011) – polski prawnik, historyk, politolog, historyk idei. Doctor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Wrocławskiego (2003), Uniwersytetu Jagiellońskiego (2008), Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2008), członek PZPR w latach 1951-1990.

  Piotr Bałtroczyk (ur. 4 grudnia 1961 w Olsztynie) – polski dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy.

  Życiorys[]

  Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie (1980), a następnie Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1987), gdzie obronił pracę magisterską napisaną pod kierunkiem Jana Baszkiewicza i zatytułowaną Utopia konserwatywna Ernsta Wiecherta. Był działaczem studenckiego ruchu artystycznego, m.in. laureatem Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej – FAMA. Później zajął się zawodowo działalnością konferansjerską, prowadząc różne festiwale i imprezy kabaretowe.

  Bronisław Maria Komorowski (ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich) – polski polityk, z wykształcenia historyk. Od 6 sierpnia 2010 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.Piotr Bałtroczyk przedstawia – cotygodniowy program rozrywkowy telewizji Polsat, stworzony i prowadzony przez Piotra Bałtroczyka. Program był nadawany od 2006 do 2008 roku.

  W Telewizji Polskiej był prezenterem takich programów, jak Zwyczajni niezwyczajni, Pegaz czy Kochamy polskie komedie. W 2001 wydał tomik wierszy Krawiectwo miarowe. Samouczek. W 2006 rozpoczął współpracę z telewizją Polsat, w której prowadził program Piotr Bałtroczyk przedstawia, nagrodzony na IX Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku w 2008. Od 2008 do 2009 prowadził natomiast program Piotr Bałtroczyk na żywo.

  Konferansjer (fr. conférencier) – osoba prowadząca przedstawienie, zapowiadająca poszczególne punkty programu, nadająca kształt widowiskom artystycznym o charakterze estradowym. Zadaniem konferansjera jest przedstawianie artystów, przygotowanie publiczności na ich występ, urozmaicanie przedstawień anegdotami i dowcipami.Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

  Wcielił się w postać Johna McPhersona w emitowanym przez telewizję Polsat, a następnie przez TV 4 improwizowanym serialu kabaretowym Spadkobiercy. Pojawił się także w obsadzie produkcji Badziewiakowie (jako konferansjer) oraz Wrzuć na luuuz.

  Laureat Wiktora 2004 oraz Wiktora 2007 w kategorii „osobowość telewizyjna”, a także nagrody dziennikarzy na KFPP Opole w 2001.

  Był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i w 2015.

  Zwyczajni niezwyczajni - program emitowany w latach 90. w TVP1 pokazujący zwykłych przypadkowych ludzi, którzy w sytuacji zagrożenia życia drugiej osoby nie zawahali się im ruszyć z pomocą, często z narażeniem własnego życia. Program zawierał wywiad z "bohaterem" oraz rekonstrukcję zdarzeń. Był prowadzony przez Piotra Bałtroczyka.Badziewiakowie – serial telewizyjny nagrywany na żywo w Teatrze Żydowskim w Warszawie, wyprodukowany w 1999 r. Bohaterami są członkowie przeciętnej polskiej rodziny i ich sąsiedzi, na typowym, miejskim podwórku.

  Życie prywatne[]

  Jest synem Andrzeja Bałtroczyka, olsztyńskiego dziennikarza i współtwórcy „Dziennika Pojezierza”.

  Piotr Bałtroczyk ma dwóch synów: Kacpra i Piotra. Mieszka pod Olsztynem, gdzie prowadzi gospodarstwo rolne nastawione na uprawę zbóż.

  Przypisy

  1. Piotr Bałtroczyk. wpek.pl. [dostęp 2015-03-16].
  2. Piotr Bałtroczyk w bazie filmpolski.pl. [dostęp 2015-03-15].
  3. Rozdano Wiktory 2004. onet.pl, 2005-04-26. [dostęp 2015-03-15].
  4. Tusk, Majewski i Rymanowski odebrali Wiktory 2007. rp.pl, 31 maja 2008. [dostęp 2015-03-16].
  5. Opole 2001. tvp.pl, 2006-05-31. [dostęp 2015-03-16].
  6. Komitet poparcia Bronisława Komorowskiego. onet.pl, 2010-05-16. [dostęp 2015-03-16].
  7. Kto wszedł do komitetu poparcia Komorowskiego. dziennik.pl, 2015-03-16. [dostęp 2015-03-15].
  8. Olsztyn: porażka kontrowersyjnego kandydata. onet.pl, 6 grudnia 2014. [dostęp 2015-03-16].
  Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) – coroczna lipcowa impreza odbywająca się od 1966 roku w Świnoujściu. Trwa czternaście dni, podczas których uczestnicy festiwalu mogą doskonalić swoje umiejętności (pod okiem profesjonalistów) na warsztatach teatru ulicznego, piosenki, aktorstwa, kabaretu, muzyki. Urozmaiceniem są różnorodne happeningi, kabarety oraz inne imprezy plenerowe, w których występują znane grupy, takie jak:Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Poezja (z gr. ποίησις, poíesis – tworzenie, wytwórczość, sztuka poetycka) – wieloznaczny termin, współcześnie stanowiący przede wszystkim określenie dzieł literackich nienapisanych prozą lub synonim liryki.
  Uniwersytet Warszawski – polska uczelnia państwowa, założona 19 listopada 1816 roku w Warszawie. Najlepszy uniwersytet w Polsce według The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings). W rankingu szanghajskim (ARWU) z 2012 roku uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 301-400. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 234. pośród wszystkich typów uczelni. Corocznie uniwersytet zajmuje 1-2 miejsce w rankingu polskich uczelni państwowych przeprowadzanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".
  III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie – publiczna szkoła średnia, utworzona na mocy zarządzenia Kuratora Okręgu Szkolnego w Olsztynie z dnia 15 lipca 1964 r.
  Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (WDiNP UW) – największy pod względem liczby studentów wydział Uniwersytetu Warszawskiego, kształcący około siedem tysięcy studentów w trybach dziennym, zaocznym i wieczorowym na sześciu kierunkach. Jest również organizatorem olimpiad wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  Festiwal Dobrego Humoru – festiwal odbywał się w Gdańsku w latach 2000-2010 (w kolejnych latach nie odbył się z uwagi na trudności w pozyskaniu sponsorów). Nagrody, w tym główna: Błękitnego Melonika Charliego, przyznawane są najlepszym komediowym filmom, serialom oraz ich twórcom m.in. aktorom, reżyserom.
  Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.