• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pink  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  The Truth About Love - szósty studyjny album amerykańskiej pop rockowej piosenkarki Pink. Wydany został 14 września 2012 roku przez wytwórnię RCA Records. Pierwszym singlem został utwór "Blow Me (One Last Kiss)", wydany 3 lipca tego samego roku, zadebiutował na dziewiątej pozycji na liście Billboard Hot 100.Dyskografia Pink – amerykańskiej pop rockowej piosenkarki składa się z sześciu albumów studyjnych, jednego albumu koncertowego, jednej kompilacji, trzydziestu dziewięciu singli (w tym pięć z gościnnym udziałem i czterech promocyjnych) oraz trzech wideo.

  P!nk (także Pink), właśc. Alecia Beth Moore (ur. 8 września 1979 w Doylestown, stan Pensylwania, USA) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, sporadycznie aktorka.

  Rozgłos zdobyła na początku stycznia 2000 roku. Tworzy muzykę z gatunku pop rock, choć w początkach działalności muzycznej jej utwory wpisywały się w nurt muzyki R&B. Zaczynając swoją karierę muzyczną, wzorowała się na jednej ze swoich idolek, Madonnie; preferuje również takich wykonawców, jak Janet Jackson, Joan Jett i Janis Joplin.Na całym świecie sprzedała ponad 110 milionów płyt (w tym 40 milionów albumów i 70 milionów singli).

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie."Feel Good Time" – singel Pink i Williama Ørbita znajdujący się na ścieżce dźwiękowej do filmu Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość (2003). Został wydany w lipcu 2003 roku poza granicami Stanów Zjednoczonych. Użyto w nim sample z piosenki zespołu Spirit pt. "Fresh-Garbage". W roku 2004 "Feel Good Time" nominowano do nagrody Grammy w kategorii najlepsza współpraca popowa (wokal).

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 1.1 1979–1994: Dzieciństwo i młodość
 • 1.2 1995–2000: Początki kariery i Can't Take Me Home
 • 1.3 2001–2005: Missundaztood i Try This
 • 1.4 2005–2009: I'm Not Dead i Funhouse
 • 1.5 2010–2011: Greatest Hits... So Far!!!
 • 1.6 2012: The Truth About Love
 • 1.7 Życie prywatne
 • 2 Dyskografia
 • 3 Filmografia
 • 4 Trasy Koncertowe
 • 5 Linki zewnętrzne
 • 6 Przypisy
 • Try This – trzeci studyjny album Pink, wydany w 2003 roku. Album nie spotkał się z tak wielkim sukcesem jak poprzedni, sprzedając się w nakładzie 3,4 miliona egzemplarzy.Kostaryka (Costa Rica, Republika Kostaryki – República de Costa Rica) – państwo w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy od północy z Nikaraguą na odcinku 309 km i od południa z Panamą – 330 km. Łączna długość wybrzeża karaibskiego i pacyficznego wynosi 1290 km.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  M!ssundaztood – drugi studyjny album Pink, wydany w 2001 roku. Album okazał się wielkim sukcesem, sprzedał się w łącznym nakładzie dwunastu milionów egzemplarzy na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych pokrył się pięciokrotnie platyną, osiągając nakład 5,3 miliona sprzedanych egzemplarzy.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Funhouse − piąty studyjny album amerykańskiej wokalistki pop-rockowej Pink. Został wydany w październiku 2008 roku nakładem wytwórni LaFace Records. Po oficjalnej premierze krążek zajął pierwszą pozycję na listach w sześciu krajach, m. in. w Australii, Nowej Zelandii, Holandii oraz w Wielkiej Brytanii, a debiutował na pozycji #2 w krajach takich, jak Niemcy, Irlandia, Francja oraz Stany Zjednoczone.
  Blow Me (One Last Kiss) – to pop rockowy utwór amerykańskiej piosenkarki Pink wydany 3 lipca 2012 roku jako pierwszy singel z szóstego albumu studyjnego zatytułowanego The Truth About Love. Singel został napisany przez Pink oraz Grega Kurstina, który zajął się też jego produkcją. Utwór zadebiutował na dziewiątej pozycji na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100 dzięki świetnej sprzedaży w sklepie internetowym iTunes Store, a Pink stała się trzecią artystką, po Rihannie i Beyoncé Knowles, której dwanaście singli znalazło się pierwszej dziesiątce notowania Billboard Hot 100.
  Janet Damita Jo Jackson (ur. 16 maja 1966 w Gary w stanie Indiana) – wokalistka amerykańska, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrań, aktorka, tancerka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.