• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piersi - grupa muzyczna  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Andrzej Nowak (ur. 9 kwietnia 1959 w Opolu) – polski gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Założyciel zespołu TSA. W latach 80. XX wieku grał z Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz, współtworzył także sesję I Ching. Od 2002 roku ponownie gra w zespole TSA. Tego samego roku założył zespół Złe Psy.Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.

  Piersi – polski zespół grający szeroko pojętą muzykę rockową. Powstał w 1984 roku w Niemodlinie z inicjatywy wokalisty Pawła Kukiza, gitarzysty Rafała Jezierskiego, basisty Zbigniewa Moździerskiego oraz perkusisty Andrzeja Olszewskiego. W 1997 roku po związaniu się z krajowym oddziałem koncernu EMI formacja przyjęła nazwę Kukiz i Piersi. Do 2013 roku funkcję lidera Piersi pełnił Paweł Kukiz wraz z którym w składzie formacja zarejestrowała dziewięć wydawnictw, a także wylansowała m.in. takie przeboje jak „Maryna”, „Zośka”, „Całuj mnie” i „O, Hela”. Ówczesną twórczość zespołu charakteryzowały prześmiewcze teksty, poruszające kwestie społeczne, kulturalne i polityczne w Polsce.

  Pieśni ojczyźniane – album studyjny polskiego zespołu pop-rockowego Kukiz i Piersi. Wydawnictwo ukazało się 25 kwietnia 2000 roku nakładem wytwórni muzycznej Pomaton EMI. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Maciej Gładysz, Dominika Kurdziel oraz bracia Łukasz i Paweł Golcowie.Girl Guide - film sensacyjny z 1995 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego powstały na podstawie powieści Michała Szczepańskiego.

  Po opuszczeniu w 2013 roku składu przez Kukiza szeregi formacji uzupełnił wokalista bułgarskiego pochodzenia – Adam „Asan” Asanow. Natomiast nazwa grupy została skrócona do – Piersi. W odnowionym składzie zespół zarejestrował wyróżniony dwukrotnie platynową płytą album pt. Piersi i przyjaciele 2. Pochodząca z płyty piosenka „Bałkanica”, utrzymana w stylistyce pop-rocka i folku, przysporzyła grupie nowych odbiorców. Kompozycja trafiła na liczne listy przebojów rozgłośni radiowych w Polsce.

  Piersi i przyjaciele 2 – album studyjny polskiego zespołu pop-rockowego Piersi. Wydawnictwo ukazało się 14 października 2013 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. członek zespołu TSA - Andrzej Nowak, związany z grupą Big Cyc - Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak, lider formacji Lipali - Tomek "Lipa" Lipnicki oraz bracia Paweł i Łukasz Golcowie. Ponadto w jednym z utworów wystąpił były członek Piersi - Rafał "Jezioro" Jezierski.Piracka płyta – siódmy studyjny album Pawła Kukiza i Piersi wydany przez Pomaton EMI 4 października 2004 r. Okładkę płyty zaprojektował polski malarz Jerzy Duda-Gracz.

  Na tle nieporozumień pomiędzy członkami zespołu Piersi a Pawłem Kukizem muzyk niejako odtworzył zespół Kukiz i Piersi. Debiutancki singel inkarnacji grupy Kukiz i Piersi pt. „Wakacyjna miłość” ukazał się w 2015 roku.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Spór o prawa do nazwy zespołu
 • 3 Muzycy
 • 4 Dyskografia
 • 5 Teledyski
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne
 • Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.Tomasz "Oley" Olejnik (ur. 11 stycznia 1965) – polski wokalista i autor tekstów. Wieloletni członek rockowej grupy muzycznej Proletaryat.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piersi – debiutancki album polskiego zespołu rockowego Piersi wydany w roku 1992 przez wytwórnię Polskie Nagrania. W 2002 album doczekał się reedycji wydanej przez Box Music, do której dołączono kilka niewydanych wcześniej utworów z tamtego czasu.
  Juliusz Jan Machulski (ur. 10 marca 1955 w Olsztynie) – polski reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” (1988).
  Wilki – polski zespół rockowy, a później poprockowy, założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego.
  Big Cyc – polski zespół rockowy, którego piosenki mają charakter publicystyczno-kabaretowy, kilkakrotnie stał się obiektem medialnych dyskusji.
  My już są Amerykany – drugi album polskiego zespołu rockowego Piersi wydany w roku 1993 przez wytwórnię Silverton.
  Siła i honor – pierwszy album solowy polskiego wokalisty Pawła Kukiza. Wydawnictwo ukazało się 4 września 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Sony Music Entertainment.
  Powrót do raju – trzeci album studyjny polskiego zespołu Piersi. Wydawnictwo ukazało się w 1995 roku nakładem wytwórni muzycznej Silverton. Na albumie znalazły się takie przeboje jak: "Maryna", czy "Zośka" oraz cover utworu zespołu Black Sabbath "Iron Man" ("Jestem ajron men (remix)") – utwór ten znalazł się na pierwszej płycie Piersi, ale tym razem w wydaniu elektronicznym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.076 sek.