• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pickering - Kanada

  Przeczytaj także...
  Elektrownia Jądrowa Pickering (ang. Pickering Nuclear Generating Station) - elektrownia jądrowa znajdująca się w Pickering, w kanadyjskiej prowincji Ontario, nad brzegiem jeziora Ontario, około 40 km na północny wschód od centrum Toronto. Ma 8 reaktorów typu CANDU o łącznej maksymalnej mocy 4124 MW (netto), lecz w chwili obecnej dwa z nich są wyłączone z eksploatacji. Elektrownia została wybudowana stopniowo w latach 1966-1986.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.

  Pickering – miasto (ang. city) w Kanadzie, w prowincji Ontario, w regionie Durham.

  Powierzchnia Pickering to 231,58 km². Według danych spisu powszechnego z roku 2001 Pickering liczy 87 139 mieszkańców (376,28 os./km²).

  Na terenie miasta znajduje się elektrownia jądrowa Pickering.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.