• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piłka nożna plażowa  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Miami – miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w południowo-wschodniej Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Siedziba hrabstwa Miami-Dade, najludniejszego hrabstwa Florydy, a zarazem ósmego najbardziej zaludnionego hrabstwa Stanów Zjednoczonych za sprawą populacji liczącej 2 500 625 mieszkańców. Samo miasto zamieszkiwane jest przez 399 457 osób, co czyni je 42. największym amerykańskim miastem; Miami stanowi centralne i najludniejsze miasto obszaru metropolitalnego South Florida. Według danych US Census Bureau, obszar metropolitalny Miami liczy ok. 5,5 milionów mieszkańców, dzięki czemu jest 7. najludniejszym i 5. największym obszarem miejskim Stanów Zjednoczonych.Igrzyska europejskie – planowane do rozgrywania co cztery lata multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Inauguracyjna edycja ma odbyć się w Baku w 2015 roku.
  Drużyna KP Łódź wznosząca Puchar Polski
  Piłka nożna plażowa w Izraelu
  Jeden z meczów Mistrzostw Świata w 2006 r.

  Piłka nożna plażowa (ang. beach soccer) - gra zespołowa, wariant piłki nożnej rozgrywany na piasku. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości bramek. Nie jest to dyscyplina olimpijska, ale beach soccer jest rozgrywany na Plażowych igrzyskach azjatyckich i Igrzyskach Europejskich.

  Europejska Liga Beach Soccera (ang. Euro Beach Soccer League (EBSL)) – rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej europejskiej reprezentacji krajowej w plażowej piłce nożnej. Turniej jest rozgrywany corocznie od 1998 roku.Złoty gol (dawniej „Nagła śmierć” - ang. Sudden Death) – nieużywana obecnie zasada w piłce nożnej dotycząca dogrywek. Została początkowo zastąpiona zasadą srebrnego gola, lecz obecnie ponownie stosuje się "stary" sposób przeprowadzania dogrywki.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Zasady gry
 • 2.1 Zawodnicy
 • 2.2 Czas gry
 • 2.3 Sędziowie
 • 2.4 Stałe fragmenty gry
 • 2.5 Kartki
 • 2.6 Boisko
 • 3 Rozgrywki międzynarodowe
 • 4 Zobacz też
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dotychczas rozegrano szesnaście edycji Mistrzostw Świata w Beach soccerze, z czego trzynaście odbyło się w Brazylii, w tym aż dziesięć na Copacabanie. W 2008 roku po raz pierwszy odbyły się poza Brazylią – w Marsylii.
  Copacabana - dzielnica Rio de Janeiro, znana ze swojej plaży, długiej na 4 kilometry. Zamieszkuje ją 400 000 ludzi, co czyni ją jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic świata.
  Piasek – skała osadowa, luźna, złożona z niezwiązanych spoiwem ziaren mineralnych, przede wszystkim kwarcu. Wielkość ziaren waha się od 0,0625 do 2 mm, gęstość ziaren piasku kwarcowego wynosi około 2,62 g/cm.
  Albert II Grimaldi, książę Monako, książę Valentinois, hrabia Polignac, markiz Baux (Albert Alexandre Louis Pierre Grimaldi, ur. 14 marca 1958 w Monako) – 14. książę Monako od 6 kwietnia 2005, regent Księstwa Monako od 31 marca 2005 do 6 kwietnia 2005. Syn księcia Rainiera III Grimaldi i księżnej Grace Grimaldi, olimpijczyk.
  FIFA (fr. Fédération Internationale de Football Association, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) – międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca 209 narodowych federacji piłki nożnej (185 krajów, 2 nieuznawane państwa, 9 autonomii i 13 terytoriów zależnych stan z 10 stycznia 2013). Oprócz reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn istnieje jeszcze 175 reprezentacji w piłce nożnej kobiet. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie (turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych itp.) oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Organizacja ta utrzymuje się z 90 procent ze sprzedaży biletów na MŚ. Organizacja ta przeznacza pieniądze z Programu Pomocy Finansowej na rozwój techniczny w grze, rozwój futbolu młodzieżowego oraz medycynę sportową także i na futsal dla ubogich krajowych federacji piłkarskich
  Monako, Księstwo Monako (fr. Monaco, Principauté de Monaco, monegaski (nie jest językiem urzędowym) Mùnegu, Principàtu de Mùnegu) – niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej. Po Watykanie jest to drugie najmniejsze pod względem powierzchni niezależne państwo świata.
  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.