• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Piąty Stadion

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Arkadiusz Benedykt Jakubik (ur. 14 stycznia 1969 w Strzelcach Opolskich) – polski aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, a także piosenkarz oraz wokalista.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Piąty Stadion – polski serial komediowy, emitowany premierowo w TVP1.

  Pomysłodawcą i producentem serialu jest Prime Film Production. Pierwsza seria zrealizowana została przed rozpoczęciem i w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, których gospodarzami została Polska i Ukraina. Jego akcja toczy się w pubie o nazwie „Piąty Stadion”, a fabuła ma bezpośrednie odniesienia do tematyki piłkarskiej.

  Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (ukr. Чемпіонат Європи з футболу 2012), oficjalnie UEFA Euro 2012 (ukr. УЄФА Євро 2012) – czternasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn, zorganizowany wspólnie przez Polskę i Ukrainę.Piotr Aleksander Adamczyk (ur. 21 marca 1972 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, w polskim dubbingu użycza głosów najczęściej głównym bohaterom.

  Od 1 do 6 kwietnia 2012 były emitowane odcinki zwane "Rozgrzewką", wprowadzające do serialu. Premiera serialu odbyła się 9 kwietnia 2012. Ostatni odcinek pierwszej serii serialu wyemitowany został 2 lipca 2012. Premiery odcinków odbywały się od poniedziałku do piątku o różnych porach.

  Tomasz Karolak (ur. 21 czerwca 1971 w Radomiu) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz oraz wokalista zespołu Pączki w Tłuszczu. Dyrektor artystyczny Teatru IMKA.Marcin Perchuć (ur. 30 czerwca 1973 w Warszawie) — polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, szerszej publiczności znany jako premier Konstanty Turski z serialu Agnieszki Holland Ekipa oraz major Paweł Sikorski w Twarzą w twarz. Jeden z twórców programu Serwis TV.

  Serial wrócił z drugą serią odcinków 20 marca 2013. Odtąd premierowe odcinki emitowane są w środy wieczorem, jednakże wielokrotnie zwykłe odcinki ustępowały Piątemu Stadionowi Na Żywo, emitowanemu do listopada 2013. W wakacje 2013 emitowane były powtórki starszych odcinków, po których 4 września 2013 zaczęła się trzecia seria. Od stycznia do marca 2014 nastąpiła całkowita przerwa w emisji. Czwartą serię odcinków rozpoczęto 2 kwietnia 2014 początkowo z emisjami w środy, a od 24 maja 2014 codziennie. Seria piąta emitowana była nadal codziennie, od razu po zakończeniu serii czwartej. Seria szósta i siódma emitowane są codziennie w okresie rozgrywania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii (szósta podczas fazy grupowej, siódma podczas pucharowej).

  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – polski aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych PWST w Warszawie. Ojciec Magdaleny Fronczewskiej.

  Obsada[]

 • Piotr Adamczyk − Borys Nowakowski, właściciel pubu "Piąty Stadion"
 • Weronika Książkiewicz − Anna Nowakowska, żona Borysa
 • Tomasz Karolak − Aleks Szmit, barman w pubie
 • Arkadiusz Jakubik − Jarosław "Pele" Malak, przyjaciel Borysa, trener Polonii Wólka Kościelna
 • Weronika Rosati − barmanka w pubie
 • Monika Krzywkowska − Sonia Sawczenko, kelnerka w "Piątym Stadionie"
 • Filip Przybylski − Ryszard Majewski, kucharz w "Piątym Stadionie"
 • Dariusz Szpakowski − komentator sportowy
 • Piotr Fronczewski − śp. wuj Borysa, poprzedni właściciel baru
 • Izabela Kuna − dr Konopka, psycholog
 • Marcin Perchuć − dr Kordas, filozof
 • Bronisław Wrocławski − śp. stryj Borysa
 • Adam Ferency − prezes klubu Polonia Wólka Kościelna
 • Bartosz Obuchowicz − "Stary", piłkarz Polonii Wólka Kościelna
 • Spis serii[]

  Spis odcinków[]

  Piąty Stadion Na żywo[]

  Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 o godzinie 20.20 na programie TVP1 był emitowany Piąty Stadion Na żywo. Tematyka każdego odcinka odpowiadała meczowi rozegranemu każdego dnia, a w przypadku braku meczów, odcinek poświęcony był reprezentacji wybranego kraju. W kolejnych dwóch seriach Piąty Stadion Na żywo emitowany był przed i po meczu reprezentacji Polski w eliminacjach do MŚ 2014 oraz dodatkowo w wybrane środy zamiast zwykłych odcinków Piątego Stadionu.

  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).Weronika Anna Dolores Rosati (ur. 9 stycznia 1984 w Warszawie) – polska aktorka. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej.

  Spis odcinków Na żywo[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Piąty Stadion na stronie TVP
 • Piąty Stadion w bazie filmweb.pl
 • Piąty Stadion w bazie filmpolski.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
  Bartosz Obuchowicz (ur. 3 marca 1982 w Warszawie) – polski aktor, znany najbardziej z roli Tomka Burskiego w serialu Na dobre i na złe. Do najważniejszych filmów w jego dorobku należą Cwał (1995), Czas surferów, Haker i Stacja (2001 – nagroda dla najlepszego aktora drugoplanowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych).
  Dariusz Szpakowski (ur. 15 maja 1951 w Warszawie) – polski komentator i dziennikarz sportowy. Od 1983 roku związany z Telewizją Polską, a w latach 1976-1982 z Polskim Radiem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.