• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Phillip Hughes

  Przeczytaj także...
  Sheffield Shield - coroczny międzystanowy turniej o mistrzostwo Australii w wielodniowej odmianie krykieta, zainaugurowany w 1892 roku. W sezonie 1999/2000 rozgrywki nosiły nazwę Pura Milk Cup, a w kolejnych ośmiu (do 2007/08) - Pura Cup.Reprezentacja Australii w krykiecie, obok reprezentacji Anglii, najstarsza drużyna narodowa w krykiecie (pierwszy międzynarodowy test rozegrano między Australią a Anglią w 1877, wygrała go Australia różnicą 45 runów). Statystycznie reprezentacja Australii jest najlepszą drużyną świata. W kategorii meczów testowych Australia wygrała 320 z 687 rozegranych przez nią testów (stan na kwiecień 2007) i od 2001, kiedy International Cricket Council zaczął prowadzić oficjalne rankingi reprezentacji krajów, nieprzerwanie znajduje się na pierwszym miejscu tego rankingu. Australia zajmuje także pierwsze miejsce w kategorii meczów międzynarodowych, choć w 2007, tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, na krótko spadła na drugie miejsce. Australia to jedyny kraj, który do tej pory trzykrotnie wygrał mistrzostwa świata.
  Batsman (pol. odbijający) - nazwa pozycji w drużynie krykieta, odnosząca się zarówno do gracza występującego w danej chwili jako odbijający, jak i do gracza specjalizującego się w grze na tej pozycji.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}
  Phillip Hughes.JPG

  Phillip Joel Hughes (ur. 30 listopada 1988 w Macksville, zm. 27 listopada 2014 w Sydney) – reprezentant Australii w krykiecie, leworęczny odbijający. Grał w drużynie stanowej Nowej Południowej Walii na wszystkich poziomach – od młodzików do seniorów, był reprezentantem Australii U19. W drużynie narodowej debiutował 26 marca 2009.

  Nowa Południowa Walia (ang. New South Wales, NSW) – najstarszy i najbardziej zaludniony stan Australii. Leży w południowo-wschodniej części kraju. Na północy graniczy ze stanem Queensland, od zachodu z Australią Południową, a od południa ze stanem Wiktoria. Ponadto sąsiaduje z Australijskim Terytorium Stołecznym, który jest enklawą wewnątrz Nowej Południowej Walii, oraz z Terytorium Jervis Bay, będącym półenklawą. Stolicą stanu i jego największym miastem jest Sydney.Macksville - miejscowość w stanie Nowa Południowa Walia położona nad rzeką Nambucca. Miejscowość położona jest w połowie drogi pomiędzy Sydney i Brisbane przy autostradzie Pacific Highway. Ok. 2700 mieszkańców.

  25 listopada 2014 w czasie meczu ligowego Sheffield Shield został uderzony w szyję przez piłkę, co spowodowało przerwanie arterii i konsekewenty wylew krwi w mózgu; zawodnik upadł i stracił przytomność. Został przewieziony helikopterem, z 30-minutowym opóźnieniem, do miejscowego szpitala, gdzie pomimo natychmiastowych zabiegów nie odzyskał przytomności i zmarł dwa dni później z powodu utraty krwi.

  Uważany był za jednego z najbardziej obiecujących graczy australijskich.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil i statystyki Hughesa
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.